PRZYJACIELE PRZEDSZKOLA • JASEŁKA U KRASNOLUDKÓW RODZICE-AKTORAMI

  W dniu 13 grudnia RODZICE dzieci z grupy KRASNOLUDKI postanowili zrobić miłą niespodziankę świąteczną swoim dzieciom. Wprowadzając w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia przygotowali UROCZYSTE JASEŁKA. Przedstawienie było wyjątkowe. RODZICE - AKTORAMI, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Dzieci uległy magii występów swoich utalentowanych rodziców. Spotkanie zakończyło się słodkościami, które również przygotowali Rodzice.

   

  JASEŁKA U KRASNOLUDKÓW RODZICE-AKTORAMI - Obrazek 1

   

  DZIĘKUJEMY I GRATULUJEMY

 • PRZEDSTAWIENIE ŚWIĄTECZNE W GRUPIE GWIAZDKI

  PRZEDSTAWIENIE ŚWIĄTECZNE W GRUPIE GWIAZDKI
  13.12.2018

  Dnia 13.12.2018r. dzieci z grupy Gwiazdki zaprosiły swoich bliskich na przedstawienie                    pt:"Mikołaje są wszędzie". Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie, wokalne, taneczne wywołując wzruszenie na twarzach gości. Piękne stroje, podniosła atmosfera oraz akcenty humorystyczne z udziałem Mikołaja skutecznie wprowadziły nas w radosny, świąteczny nastrój.

   

   

 • Wizyta w Państwowej Szkole Muzycznej w Będzinie

  W dniu 13 grudnia dzieci z grupy Krasnoludki, Gwiazdki, Zajączki  udały się na spektakl muzyczny do Państwowej Szkoły Muzycznej im.F.Chopina w Będzinie pt. "Nie zadzieraj            z Mikołajem". Podczas spotkania przedszkolaki m.in. dowiedziały się na jakich instrumentach grali uczniowie szkoły muzycznej. W tym dniu towarzyszyły niezapomniane przeżycia przy wspólnie zaśpiewanej kolędzie. Dziękujemy aktorom za wprowadzenie nas w radosną atmosferę oczekiwania na święta.

  Wizyta w Państwowej Szkole Muzycznej w Będzinie - Obrazek 1

 • Dzień Guzika w Pszczółkach

   

  Guzik tu,guzik tam, 
  guzik krąży tu i tam.
  Jak to miło i wesoło, 
  kiedy guzik krąży w koło.

  12 grudnia swój wielki dzień mają guziki… nie jest to przypadkowa data… bo jak się okazuje przypada na 12 dzień 12 miesiąca, a guziki liczy się przecież tuzinami lub grosami, na które składa się ich 12. Pszczółki postanowiły spędzić ten dzień z guzikami w roli głównej. Postaraliśmy się o ubiory z guzikami - dlatego dominowały koszule, spódnice na szelkach i sukienki oczywiście na guziki. Nasze zajęcia i zabawy również miały charakter guzikowy :) Wysłuchaliśmy bajeczki o "Guzikolandii", segregowaliśmy guziki i przeliczaliśmy je, układaliśmy guzikowe kompozycje a nawet nawlekaliśmy zabawkowe guziki na sznurki. Na zakończenie każdy wykonał pracę plastyczną - sweterek na guziki. To był bardzo udany dzień! Nie pozostaje nam nic innego jak tylko wzorowo nauczyć się rozpinać i zapinać nasze guziczki! 

  Dzień Guzika w Pszczółkach - Obrazek 1                Dzień Guzika w Pszczółkach - Obrazek 2             Dzień Guzika w Pszczółkach - Obrazek 3

 • ZBIÓRKA ARTYKUŁÓW CHEMICZNYCH I SPOŻYWCZYCH

  ZBIÓRKA ARTYKUŁÓW CHEMICZNYCH I SPOŻYWCZYCH - Obrazek 1

  Nasze przedszkole wraz z Parafią Nawiedzenia N. M. P. w Będzinie

  prowadzi przedświąteczną zbiórkę

  artykułów chemicznych i spożywczych

  dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Będzina.

  Czas trwania zbiórki do 17 grudnia 2018r. 

  Jak co roku liczymy na Państwa pomoc i wsparcie.

  Dziękujemy!

   

 • Będzińskie Mikołajki

  Sobotnie popołudnie 8 grudnia upłynęło w Będzinie w radosnej atmosferze. To wszystko za sprawą Będzińskich Mikołajek, które  zgromadziły prawdziwe tłumy najmłodszych mieszkańców miasta i okolic w parku na Syberce. Nasze przedszkole, równeż tam było  i godnie reprezentowałyśmy placówkę wspaniałymi wytworami, które zostały wykonane przez wszystkich nauczycieli.  Zapraszamy na stronę internetową do obejrzenia zdjęć. 

  http://bedzin.naszemiasto.pl/artykul/zdjecia/bedzinskie-mikolajki-na-syberce-zobaczcie-sie-zdjecia,4911928,artgal,37465320,t,id,tm,zid.html

  Będzińskie Mikołajki - Obrazek 1

 • WYRÓŻNIENIE DLA MARTYNKI Z GRUPY GWIAZDKI W KONKURSIE PLASTYCZNYM NA NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

  WYRÓŻNIENIE DLA MARTYNKI Z GRUPY GWIAZDKI W KONKURSIE PLASTYCZNYM NA NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ
  10.12.2018

  Miło nam poinformować, że Martynka z grupy Gwiazdki otrzymała WYRÓŻNIENIE        w konkursie plastycznym Kartka Bożonarodzeniowa organizowanym                               przez Szkołę Podstawową nr 4 oraz Przedszkole Miejskie nr 6 im. UNICEF.

  Serdecznie gratulujemy:)

   

   

 • "Bożonarodzeniowe Choinki" - rodzinny konkurs plastyczny w "Pszczółkach"

  "Bożonarodzeniowe Choinki" - pod takim hasłem zorganizowano rodzinny konkurs plastyczny w grupie "Pszczółki". Zadaniem chętnych dzieci i  ich rodzin było wykonanie w domu najpiękniejszej choinki. Arcydzieła stworzone przez "pszczółkowe rodziny" przerosły nasze oczekiwania. W związku z tym wszystkie prace otrzymują zaszczytne I miejsce!!! Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy pomysłowości, oryginalności i zaangażowania w życie grupy i przedszkola. Dla zwycięzców przewidziano dyplomy i drobne upominki. Bożonarodzeniowe choinki można podziwiac w holu naszego przedszkola. 

                                                                       

                                                                    "Bożonarodzeniowe Choinki" - rodzinny konkurs plastyczny w "Pszczółkach" - Obrazek 1

 • Żabkowe zabawy z Elfem i Mikołajową

  Żabki nie spodziewały się, że po wizycie Świętego Mikołaja może coś jeszcze ich zaskoczyć. Nasz święty gość był zachwycony wizytą w naszym przedszkolu i postanowił wysłać do dzieci swoich pomocników, Elfa i Mikolajową. Oni to zapewnili dzieciom w dniu dzisiejszym przednią zabawę przenosząc nas oczami wyobraźni do mroźnej, mikołajowej krainy, w której nie jedno zadanie czekało do wykonania. Oczywiście nie obyło się bez prezentów, wspólnych tańców i zabaw.

  Żabkowe zabawy z Elfem i Mikołajową - Obrazek 1 Żabkowe zabawy z Elfem i Mikołajową - Obrazek 2 Żabkowe zabawy z Elfem i Mikołajową - Obrazek 3

  Serdecznie dziękujemy naszym gościom za wkład włożony w przygotowanie wspaniałego dnia dla naszych pociech.

 • III MIEJSCE DLA MATEUSZA Z GR. „ZAJĄCZKI” ZA UDZIAŁ W MIKOŁAJKOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM

  05.12.2018

   

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż Mateusz z grupy „Zajączki” wziął udział w mikołajkowym konkursie plastycznym, zorganizowanym pod Patronatem Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego pt. „Najpiękniejsza bombka świąteczna”              i otrzymał III miejsce! Serdecznie gratulujemy wykonania oryginalnej pracy plastycznej nawiązującej do tematu konkursu i tym samym zdobycia zaszczytnego miejsca na podium.

                                                III MIEJSCE DLA MATEUSZA Z GR. „ZAJĄCZKI” ZA UDZIAŁ W MIKOŁAJKOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM - Obrazek 1 III MIEJSCE DLA MATEUSZA Z GR. „ZAJĄCZKI” ZA UDZIAŁ W MIKOŁAJKOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM - Obrazek 2 III MIEJSCE DLA MATEUSZA Z GR. „ZAJĄCZKI” ZA UDZIAŁ W MIKOŁAJKOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM - Obrazek 3

   

 • SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

  "Wszystkie dzieci Mikołaja kochają

   Wszystkie dzieci na niego czekają.

   Moc prezentów każdemu przyniesie,

   Każde dziecko z prezentów się cieszy..."

       Wizyta Mikołaja to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Od samego rana przedszkolaki z niecierpliwością wyczekiwały gościa z siwą brodą, nasłuchując mikołajkowego dzwoneczka. Tegoroczna pogoda nie zmyliła Świętego Mikołaja i pomimo braku śnieżnej oprawy pojawił się      5 grudnia w naszym przedszkolu. Każda grupa starannie przygotowała się na to spotkanie, z wielkim przejęciem recytując wierszyki i śpiewając piosenki dla wyjątkowego gościa. Mikołajowi bardzo podobały się występy          i nagrodził dzieci brawami. Następnie wszystkie grupy udały się do swoich sal, gdze pomocne elfy Świętego Mikołaja zostawiły dla dzieci prezenty pod choinką.

         Miłym acentem spotkania były wspólne zdjęcia z naszym gościem, który obiecał, że za rok znów nas odwiedzi.

                                                      SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM - Obrazek 1     SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM - Obrazek 2

   

 • TEATRZYK

  04.12.2018

   

  Dnia 10.12.2018 o godzinie 9.30 odbędzie się w naszym przedszkolu teatrzyk. 

  TEATRZYK - Obrazek 1

 • Mikołajki 2018

   

  Dnia 05.12.2018 odbędą się w naszym przedszkolu Mikołajki - spotkanie ze Świętym Mikołajem oraz zdjęcia. Prosimy o ubranie swoich pociech adekwatnie do wydarzenia.

  Mikołajki 2018 - Obrazek 1

 • KRASNOLUDKOWY konkurs "Moja ulubiona postać z bajki" - rozstrzygnięty

  W związku z realizacją projektu edukacyjnego pt. "Czytelnicze podróże małe i duże" chętne KRASNOLUDKI wraz ze swoimi rodzicami wzięły udział w naszym wewnątrzgrupowym konkursie plastycznym pod hasłem "Moja ulubiona postać z bajki". 

  Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem i finalnie wpłynęło do nas 12 wyjątkowych, niepowtarzalnych prac. Jury przyznało wyróżnienia wszystkim uczestnikom, którzy w nagrodę otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.

  Celem konkursu było wprowadzenie dzieci w świat wartości estetycznych oraz rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej.

  KRASNOLUDKOWY konkurs "Moja ulubiona postać z bajki" - rozstrzygnięty - Obrazek 1KRASNOLUDKOWY konkurs "Moja ulubiona postać z bajki" - rozstrzygnięty - Obrazek 2KRASNOLUDKOWY konkurs "Moja ulubiona postać z bajki" - rozstrzygnięty - Obrazek 3

   

 • Mikołajkowe spotkanie z książką w KRASNOLUDKACH, WIEWIÓRKACH, ZAJĄCZKACH I ŻABKACH

   

                                     Dnia 3 grudnia odbyło się cykliczne spotkanie dzieci z grup                                                                                 KRASNOLUDKI, WIEWIÓRKI, ZAJĄCZKI i ŻABKI                                               z paniami z Biblioteki Pedagogicznej w Będzinie. 

  Panie bibliotekarki przyniosły ze sobą mnóstwo ciekawych, kolorowych wydań książek. Tematem przewodnim był oczywiście... Mikołaj! Dzieci wysłuchały wierszy i opowiadań związanych z tym niezwykle tajemniczym i najbardziej oczekiwanym gościem w roku:)

  Mikołajkowe spotkanie z książką w KRASNOLUDKACH, WIEWIÓRKACH, ZAJĄCZKACH I ŻABKACH - Obrazek 1         Mikołajkowe spotkanie z książką w KRASNOLUDKACH, WIEWIÓRKACH, ZAJĄCZKACH I ŻABKACH - Obrazek 2

 • XIX edycja akcji GÓRA GROSZA

  XIX edycja akcji GÓRA GROSZA

  W naszym przedszkolu tradycyjnie już włączamy się w zbiórkę monet o niskich nominałach (i nie tylko).

  Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenie takich miejsc, które będą w miarę swoichmożliwości zbliżoe do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

  Akcja ma również charakter konkursu.Przedszkola, które zbiorą najwięcej groszy zostaną nagrodzone.

  Liczymy na hojne wsparcie tego szczytnego celu. Uwrażliwiajmy dzieci od najmłodszych lat na krzywdę innych. Pokażmy, że te małe grosiki, które w wielu przypadkach "błąkają się" w kątach naszych domów, dla innych dzieci mogą być kluczem do lepszego dzieciństwa i godnego życia.

   

 • ANDRZEJKOWA MAGIA W ZAJĄCZKACH, JEŻYKACH,ŻABKACH ORAZ GWIAZDKACH

  02.12.2018

  W przedszkolu zabawa,
  Andrzejek to czas.
  Niech magia i wróżba
  Królują wśród nas.
  Już zaczynamy, już nie czekamy.
  Zabawa dalej, start!

  W miniony czwartek oraz piątek Zajączki, Jeżyki, Żabki oraz Gwiazdki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją  przyszłość". Ustawiały buty,aby sprawdzić, który chłopiec pierwszy się ożeni i która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż. Wrożba w słodkiej rurce  odkrywała kolejne karty przyszłości. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się czas na czary i każdy mógł za pomocą produktów spożywczych wyczarować "lampę lawę".

  Czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże. Pewne jest, że przyniosły przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej, wesołej zabawy oraz integracji grupy.

   

                                 ANDRZEJKOWA MAGIA W ZAJĄCZKACH, JEŻYKACH,ŻABKACH ORAZ GWIAZDKACH - Obrazek 1  ANDRZEJKOWA MAGIA W ZAJĄCZKACH, JEŻYKACH,ŻABKACH ORAZ GWIAZDKACH - Obrazek 2  ANDRZEJKOWA MAGIA W ZAJĄCZKACH, JEŻYKACH,ŻABKACH ORAZ GWIAZDKACH - Obrazek 3

                                                                                 ANDRZEJKOWA MAGIA W ZAJĄCZKACH, JEŻYKACH,ŻABKACH ORAZ GWIAZDKACH - Obrazek 4

   

 • Żabkowe kanapki

  28 listopada dzieci z grupy Żabki wykonały smaczne i zdrowe kanapki. Dzieci poznały korzyści wynikające ze spożywania drugiego śniadania. Przedszkolaki podjęły wielkie wyzwanie – same miały przygotować dla siebie drugie śniadanie. Przyniosły do przedszkola potrzebne produkty. Na początku przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem. Po starannym umyciu rączek, założeniu fartuszków i przygotowaniu stanowisk pracy wszyscy zabrali się do pracy. Dzieci samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty. Okazało się, że dzieci jednak lubią warzywa, a najlepiej smakują im kanapki zrobione własnoręcznie, które wyglądały pięknie, kolorowo i zawierały mnóstwo witamin.

  Nawet  największe niejadki zjadły swoją porcję z apetytem.

  Żabkowe kanapki - Obrazek 1   Żabkowe kanapki - Obrazek 2 Żabkowe kanapki - Obrazek 3

   

 • JEŻYKI NA KONKURSIE W PRZEDSZKOLU MIEJSKIM NR 2

  29.11.2018

   

  W dniu 27.11.2018 Alicja Cekus oraz Kuba Betka z grupy Jeżyki wzięli udział w "V Uśmiechniętym Międzynarodowym Dniu Praw Dziecka" pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka. Ideą konkursu było upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży myśli pedagogicznej Janusza Korczaka – patrona 2012 roku, prekursora podmiotowego traktowania dzieci oraz jego nowatorskich metod wychowawczych. Uczestnicy mieli za zadanie postawić się w sytuacji, gdy dziecku dzieje się jakaś krzywda i wyjść z niej zwycięsko ... Naszym Jeżykom udało się to bez problemu. Wierzymy, że każde dziecko biorące udział w konkursie pomoże poznać i zrozumieć swoim rówieśnikom przysługujące im prawa!

                                                         JEŻYKI NA KONKURSIE W PRZEDSZKOLU MIEJSKIM NR 2 - Obrazek 1 JEŻYKI NA KONKURSIE W PRZEDSZKOLU MIEJSKIM NR 2 - Obrazek 2

 • PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA u TYGRYSKÓW i PSZCZÓŁEK

  W ostatnim tygodniu listopada w naszej placówce odbyły się bardzo ważne uroczystości. Nasze najmłodsze przedszkolaki z grupy Tygryski i Pszczółki zostały uroczyście zaprzysiężone włączone do społeczności przedszkolaków. Podczas uroczystości pasowania maluchy swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze się czują w przedszkolu. Zaprezentowały rodzicom piosenki, wiersze, grę na instrumentach muzycznych i tańce, których nauczyły się do tej pory. Odświętny strój i piękne opaski z logo grupy, a także wystrój sali podkreśliły doniosłość wydarzenia. W dalszej części dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, a  wicedyrektor przedszkola Agnieszka Styczeń z pomocą zaczarowanego ołówka dokonała pasowania. Na pamiątkę tej ważnej chwili każde dziecko otrzymało dyplom i książkę. Wszystkim przedszkolakom gratulujemy występu i życzymy samych radosnych chwil w murach naszego przedszkola. 

  PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA u TYGRYSKÓW i PSZCZÓŁEK - Obrazek 1

Aktualności

Kontakt

 • Przedszkole Miejskie nr 13 im.Juliana Tuwima w Będzinie
  ul.Stanisława Skalskiego 4
  42-500 Będzin
 • 32-735-25-25
  e-mail
  pm13@pm13bedzin.hb.pl

  Intendent przedszkola: 32 762 10 99

Galeria zdjęć