PRZYJACIELE PRZEDSZKOLAPISZĄ O NAS

 • BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU

  15.01.2018

  "Dziś w przedszkolu

    śmiech i tańce,

   Z wodzirejem mamy bal.

  Przyszł różne przebierańce

  z przystrojonych pięknie sal."

   

  Dnia 25.01.2018 odbędzie się w przedszkolu bal karnawałowy po którym dzieci będą miały robione zdjęcia.

  Państwa prosimy o przygotowanie w tym dniu swoim pociechom przebrania 😊

   

 • KRASNOLUDKOWE SPOTKANIE Z PANIĄ BIBLIOTEKARKĄ

  14.01.2018

   

      Dnia 12 stycznia dzieci z grupy KRASNOLUDKI gościły panią bibliotekarkę z Miejskiej i Powiatowej Biblioteki w Będzinie, w związku z tematyką tygodniową "W świecie baśni". Pani bibliotekarka przyniosła ze sobą kilka ciekawych, bogato ilustrowanych książek o skrzatach i krasnalach, które przedszkolaki mogły obejrzeć i wysłuchać fragmentów baśni, czytanych przez zaproszonego gościa. Pani bibliotekarka w przystępny sposób przedstawiła zasady wypożyczania książek, zachęcając dzieci do korzystania z zasobów biblioteki. To było bardzo miłe spotkanie, które powtórzymy już wkrótce. Dziękujemy:)

                                                                               

 • DZIĘKUJEMY !!!!

  12.01.2018

   

                       

 • NOWOROCZNE SPOTKANIE CZYTELNICZE W ZAJĄCZKACH

  11.01.2018

   

  W Nowym Roku 2018r. „Zajączki” kontynuują ścisłą współpracę z Miejską i Powiatową Biblioteką                  w Będzinie mającą na celu szerzenie czytelnictwa wśród najmłodszych. Dnia 11.01.2018r. Przedszkolaki gościły przesympatyczną Panią Olę, która zaprosiła dzieci do wspólnego czytania publikacji: „Och, książka pełna dźwięków”.  Zajączki ćwiczyły pamięć, koncentrację uwagi i kształtowały aktywność językową. Przerywnikiem spotkania czytelniczego były gry i zabawy, w których dzieci chętnie uczestniczyły J. Przedszkolaki za spotkanie podziękowały tańcem i piosenką J.

   Do zobaczenia!!! JJ

   

 • SUKCES ZAJĄCZKÓW W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE

  05.01.2018

  Z dumą i radoscią  informujemy o wielkim sukcesie!

  EMILIA SITKO ZAJĘŁA  I MIEJSCE 

    KACPER NIEDBAŁ  WYRÓŻNIENIE

  W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM

    pt."Kartka Bożonarodzeniowa"

  organizowanym przez STOWARZYSZENIE NA RZECZ DZIECI I RODZIN "PONAD GRANICAMI"  w Ustroniu.

  Gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć!

 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2018

  04.01.2018

                    

 • Życzenia

  21.12.2017

 • Świąteczne warsztaty w Żabkach

  19.12.2017

  Tradycją naszego przedszkola są rodzinne spotkania w okresie przedświątecznym.

  Nie może być inaczej przecież Święta Bożego Narodzenia to jedne z najpiękniejszych, rodzinnych świąt.

  Święta pełne obrzędów i zwyczajów, które pragniemy przekazywać młodszym pokoleniom.

   

  Najmłodsi z naszego przedszkola, dzieci z grupy Żabki przyłączyły się do kultywowania tradycji. 19 grudnia przy świetle lampek choinkowych i w świątecznym nastroju przywitały swoich najbliższych, dla których zaprezentowały krótki program artystyczny. Nie zabrakło wspólnego śpiewu kolęd i pastorałek oraz wspólnej zabawy integracyjnej „Pieczenie ciasteczek” wg pedagogiki zabawy Klanza. Na ten moment nasi milusińscy czekali najdłużej. Kilka tygodni wcześniej Żabki przygotowały w przedszkolu świąteczne pierniczki, które na warsztatach zdolnymi rączkami zostały ozdobione i bardzo szybko zjedzone.

  Na zakończenie nie zabrakło życzeń i jemioły, która  staropolskim zwyczajem ma nieść miłość i dostatek.

   

 • JASEŁKA U KRASNOLUDKÓW

  18.12.2017

   

       Okres świąt Bożego Narodzenia wiąże się z pięknymi tradycjami i zwyczajami. 18 grudnia dzieci    z grupy KRASNOLUDKI zaprosiły swoich najbliższych na „Jasełka”. W świąteczną atmosferę wprowadziły nas dzieci, odgrywając inscenizację bożonarodzeniową i przypominając w ten sposób czas, kiedy w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko – Jezus. Uroku inscenizacji dodały kolędy            w niestandardowej aranżacji oraz pastorałki, które sprawiły, iż niejednej osobie zakręciła się         łezka w oku.

  Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przygotowanie dzieciom strojów do przedstawienia.

  „Niechaj radość ta świąteczna,

  Trafi w każdy kąt.

  A my Wam życzymy:

  WESOŁYCH ŚWIĄT!”

 • Magiczny Jarmark Bożonarodzeniowy

  18.12.2017

  Magiczny czas, magiczne miejsce, magiczni ludzie. 

   

  Liczne atrakcje, pokazy wokalne i taneczne, wspaniałe ozdoby świąteczne w tym stoisko naszego przedszkola  a przede wszystkim niepowtarzalna atmosfera jarmarku przeciągła mnóstwo osób. Dziękujemy wszystkim za zakup bożonarodzeniowych ozdób świątecznych wykonanych przez dzieci oraz nauczycieli z naszego przedszkola.

  Na pewno zobaczymy się na jarmarku za rok!

 • Warsztaty świąteczne u Jeżyków

  18.12.2017

  W czwartek nasze przedszkole a konkretnie sala „Jeżyków” zamieniła się na moment w pracownię plastyczną, w której działo się wiele ciekawych rzeczy. W miłej, świątecznej atmosferze rodzice naszych przedszkolaków odkrywali swoje talenty plastyczne, a dzieci zamieniły się w prawdziwych artystów. Dzieci przywitały swoich rodziców śpiewając piosenkę po czym wszyscy chętnie zabrali się do pracy.

  Jeżyki z dumą prezentowały swoje dzieła. Aniołki , bałwanki oraz kartki na akcję „Marzycielska poczta” z pewnością będą stanowiły świąteczną dekorację domów.  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w warsztatach. Kolejne warsztaty już przed Wielkanocą. Zapraszamy!

   

 • PRZEDSTAWIENIE JASEŁKOWE W ZAJĄCZKACH

  17.12.2017

   

  Dnia 14.12.2017 r. w grudniowe, późne popołudnie przedszkolaki z gr. „Zajączki” ponownie zawitały do Naszego Przedszkola w obecności swoich Rodziców, Dziadków i najbliższych, aby wspólnie poczuć magię zbliżających się ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA. Przedszkolaki na tą niezwykłą okoliczność przygotowały pod okiem swoich Pań przedstawienie jasełkowe obrazujące narodziny Pana Jezusa. Był więc Józef, Maryja, Aniołowie, Pastuszkowie, Królowie, Dzieci i oczywiście grzeczny Jezusek- maleńki braciszek Naszej Madzi, który swoją rolę odegrał znakomicie. Świąteczna sceneria, piękne stroje, głośne brzmienie kolęd, życzenia, które zakończyły spotkanie pozwoliły wszystkim poczuć atmosferę zbliżających się świąt, pełną ciepła, radości, bliskości.

  Zwieńczeniem tego wyjątkowego spotkania była degustacja pierniczków, które dzieci wraz z Rodzicami upiekły w ramach naszego grupowego RODZINNEGO KONKURSU PIERNICZKOWEGO. Pragniemy podkreślić, iż konkurs ten przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Bardzo duża ilość pięknie udekorowanych pierników            o niepowtarzalnych kształtach, dekoracjach i świątecznym zapachu utwierdziła Nas w przekonaniu, że rodzinne pieczenie sprawiło wszystkim ogromną radość, zabawę podczas wspólnego tworzenia J. Wszyscy zasłużyli na zaszczytne I miejsca J.

                   

  DZIĘKUJEMY DZIECIOM ZA WSPANIAŁY WYSTĘP, KTÓRY ZOSTAŁY NAGRODZONY GROMKIMI BRAWAMI  A RODZICOM ZA PRZYGOTOWANIE SWOICH POCIECH DO PRZEDSTAWIENIA J

  DZIĘKUJEMY ZA OBECNOŚĆ ORAZ WSPÓLNE KOLĘDOWANIE ŻYCZĄC RAZ JESZCZE WESOŁYCH ŚWIĄT !!

   

 • Leśne Skrzaty na Koncercie Mikołajkowym

  Leśne Skrzaty wzięły udział w "Koncercie Mikołajkowym" w Państwowej Szkole Muzycznej w Będzinie.

  Występ odbył się na sali koncertowej, gdzie wystąpili uczniowie szkoły muzycznej, reprezentując swoje umiejętności muzyczne.

  Repertuar obejmował:

  - gra na instrumentach,

  - śpiew,

  - taniec.

  Całość występu przebiegała w świątecznej atmosferze. Przybył także Święty Mikołaj, który obdarował dzieci cukierkami.

   

 • Jasełka w "Pszczółkach"

  15.12.2017

   

   W czwartek 15 grudnia o godzinie 16.00 odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez przedszkolaków z grupy "Pszczółki". Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia. Jak powszechnie wiadomo, Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Pszczółki w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. Na zakończenie nie zabrakło życzeń oraz drobnych podarunków w postaci sianka i świeczników. 

  Dziekujemy rodzicom za zaangażowanie - naukę ról oraz przygotowanie strojów. 

   

     
   

 • ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE CZYTELNICZE W ZAJĄCZKACH

  14.12.2017

   

  Dnia 14.12.2017r. grupa ZAJĄCZKI jak co miesiąc gościła Panią Wiolę z Miejskiej i Powiatowej Biblioteki   z Będzina na spotkaniu czytelniczym. „Niezwykłe opowieści o Świętach Bożego Narodzenia” wprowadziły dzieci w ten magiczny, świąteczny czas. Po wysłuchaniu opowieści i rozwiązaniu  zagadek Przedszkolaki opowiedziały Pani o tradycjach związanych z tymi zimowymi świętami. Na zakończenie Zajączki wyrecytowały wspólnie wiersz, złożyły najserdeczniejsze życzenia oraz wspólnie z gościem zaśpiewały najpopularniejsze kolędy.

  DZIĘKUJEMY J

  DO ZOBACZENIA  W STYCZNIOWY PORANEK J

 • Spotkanie z żołnierzami ze Stowarzyszenia Tradycji Konspiracyjnego Wojska Polskiego

       Dnia 13.12. 2017r. dzieci z grupy Gwiazdki gościły żołnierzy ze Stowarzyszenia Tradycji Konspiracyjnego Wojska Polskiego. Celem spotkania było przybliżenie przedszkolakom historii naszego kraju, poznanie symboli narodowych, zapoznanie z sylwetką Marszałka Józefa Piłsudskiego. Gwiazdki z uwagą słuchały o ważnych wydarzenia historycznych naszej Ojczyzny, obejrzały krótki film edukacyjny o symbolach narodowych i początkach państwa polskiego, wysłuchały hymnu Polski.Treści przekazywane dzieciom były dostosowane do ich wieku                                                                       i możliwości. 

  Gwiazdki z wielkim zainteresowaniem uczestniczyły w tej wyjątkowej lekcji patriotyzmu.

 • Leśne Skrzaty - spotkanie z Żołnierzami z 34. ŚLĄSKIEGO DYWIZJONU RAKIETOWEGO OBRONY POWIETRZNEJ W BYTOMIU

  Dnia 11 grudnia Leśne Skrzaty odwiedzili Żołnierze z 34. ŚLĄSKIEGO DYWIZJONU RAKIETOWEGO OBRONY POWIETRZNEJ W BYTOMIU. Przedszkolaki były bardzo podekscytowane tym spotkaniem i kiedy do sali wkroczyli, w pełnym ekwipunku żołnierze, dzieci z wrażenia oniemiały. Mundurowi przybyli na spotkanie z ogromnym wyposażeniem, w skład którego wchodził zestaw wielu przedmiotów niezbędnych dla żołnierza w trakcie wykonywania zadań. Dzieci z uwagą słuchały wyjaśnień, po co żołnierzowi potrzebny jest hełm, kamizelka kuloodporna i co żołnierz robi na poligonie, dlaczego jego mundur ma określoną kolorystykę, opowiedziano o wszystkich oznaczeniach i symbolach narodowych. Każdy chętny przedszkolak choć przez chwilę mógł się poczuć jak żołnierz, kiedy przymierzał różne elementy munduru czy spróbował podnieść niektóre ze sprzętów. Dzieci dowiedziały się, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju. Przedszkolaki wraz z wychowawcami podziękowały za przybycie do przedszkola, za poświęcony czas i pokazanie jak niezwykłym zawodem jest zawód żołnierza.

       

 • Klub Małęgo Czytelnika

  Dnia 7 listopada do naszych Żabek przyszła pani Aldona z Biblioteki Pedagogicznej w Będzinie wraz ze swoim pomocnikiem „Czytusiem”. Spotkanie to miało charakter mikołajkowy a pani przedstawiła nam opowieść o bohaterach ze Stumilowego lasu, którzy czekali na święta. Dzieci z wielką uwagą wysłuchały opowieści a na sam koniec spotkania, zaprosiły panią Aldonę do wspólnej zabawy. Czas ten przebiegł w bardzo miłej atmosferze świątecznej, a my czekamy na kolejne styczniowe spotkanie. 

 • Pszczółki i "Akademia Wyobraźni Play-Doh"

   

  Wiele placówek w całej Polsce już od września br. bawi się z „Akademią Wyobraźni Play-Doh”. Ogólnopolski Program Edukacyjny dla przedszkoli rozwija wyobraźnię i kreatywne myślenie wśród dzieci. To właśnie poprzez zabawę i nieskończoną ilość pomysłów na tworzenie nowych form z ciastoliny, dzieci uczą się kreatywnego i twórczego myślenia. Pszczółki z wielką radością skorzystały z bezpłatnych  materiałów oraz zestawów ciastoliny Play-Doh. Zabawa była przednia. Już nie możemy się doczekać kolejnych zabaw z ciastoliną.

                                                                                              

     

 • VII BĘDZIŃSKIE MIKOŁAJKI

  W sobotę, 9 grudnia w Będzinie w parku na Dolnej Syberce odbyły się już VII Będzińskie Mikołajki. W tym roku  św. Mikołaj zjawił się wraz z wyjątkowymi pomocnikami – Elzą, Anną oraz Olafem. Poza atrakacjami zorganizowanymi dla najmłodszych mieszkańców Będzina przygotowano stoiska, na których każdy mógł znaleźć coś dla siebie aby poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Nasza placówka również przygotowała ozdoby i świąteczne przedmioty, które można było zakupić. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się znowu :)

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Przedszkole Miejskie nr 13 im.Juliana Tuwima w Będzinie
  ul.Stanisława Skalskiego 4
  42-500 Będzin
 • 32-735-25-25
  e-mail
  pm13@um.bedzin.pl

  Intendent przedszkola: 32 762 10 99

Galeria zdjęć