PRZYJACIELE PRZEDSZKOLAPISZĄ O NAS

 • Marcowe spotkanie Żabek

  20 marca dzieci z grupy „Żabki” , w ramach programu „Klub Małego Czytelnika”, przywitały p. Agnieszkę z Biblioteki Pedagogicznej w Katowicach filia w Będzinie. Jak co miesiąc pani bibliotekarka przygotowała opowieści, które wciągnęły dzieci świat fantazji i wyobraźni. Żabki z wielkim zaciekawieniem wysłuchały wszystkich opowieści, mówiące o pupilach które wszyscy kochamy. Podczas zajęć, dzieci podzieliły się swoją wiedzą dotyczącą życia psów, kotów, królików i chomików. Następnie dzieci zaprosiły Panią do wspólnej zabawy ruchowej, która podsumowała nasze spotkanie. Na zakończenie spotkania Żabki nie zapomniało o czasie przedświątecznym i wspólnie złożyły świąteczne życzenia.

  Już nie możemy się doczekać kwietniowego spotkaniaJ

  Marcowe spotkanie Żabek - Obrazek 1

 • PSZCZÓŁKI i ZAJĄCZKI w Teatrze Dzieci Zagłębia

   

  22 marca 2018 roku dzieci z grupy "Pszczółki" i "Zajączki" wybrały się autokarem do będzińskiego teatru na spektakl pt. "Kot w butach". Była to prawdziwa baśniowa uczta. Wraz z tytułowym Kotem wyruszyliśmy w zapierającą dech w piersiach podróż pokonując wpław rwące rzeki, tocząc epickie bitwy i galopując w lawinowym tempie. Magiczna scenografia, zachwycająca muzyka i pełna przewrotnych zdarzeń choreografia na długo pozostaną w naszej pamięci. 

  PSZCZÓŁKI i ZAJĄCZKI w Teatrze Dzieci Zagłębia - Obrazek 1                  PSZCZÓŁKI i ZAJĄCZKI w Teatrze Dzieci Zagłębia - Obrazek 2

 • DZIEŃ POEZJI W ZAJĄCZKACH

  20.03.2018

   

  Dnia 20.03.2018r.  „Zajączki” obchodziły „Dzień Poezji z Julianem Tuwimem”. Celem tego przedsięwzięcia było propagowanie twórczości tego wybitnego Poety- Patrona Naszego Przedszkola. W tym szczególnym dniu dzieci nie tylko wysłuchały utworów Juliana Tuwima czytanych przez zaproszonych gości: Rodziców oraz Panią Anię z będzińskiej Biblioteki Pedagogicznej, ale także chwaliły się znajomością  wierszy nauczonych        w domu. Mieliśmy okazję usłyszeć  piękną  recytację wiersza: „Abecadło”, „Ptasie plotki”, „Warzywa”, „Bambo”, „Okulary”, „Dwa Michały”, „Zosia Samosia”, „Figielek”, „Idzie Grześ”. Wszystkie wiersze ubarwione zostały przez dzieci ciekawą inscenizacją oraz odpowiednimi rekwizytami. Przerywnikiem spotkania była wspólna muzyczna zabawa z Naszymi Gośćmi. Podczas dzisiejszego poetyckiego wydarzenia „Zajączki” odwiedziły również swoich kolegów z grupy „Wiewiórki” oraz „Pszczółki”, aby swoimi poetyckimi występami umilić im wtorkowe przedpołudnie. Przedszkolaki zostały obdarowane gromkimi brawami oraz od starszych kolegów z gr. „Pszczółki” otrzymały piękny upominek: „Księgę polskich rymowanek”- DZIĘKUJEMY!!

   

  DZIĘKUJEMY RODZICOM , PANI ANI ZA PRZYBYCIE ORAZ DZIECIOM  ZA PIĘKNE RECYTACJE WIERSZY. 

  DZIEŃ POEZJI BYŁ ŚWIETNĄ OKAZJĄ DO ROZWIJANIA ZAINTERESOWAŃ CZYTELNICZYCH I TALENTÓW RECYTATORSKICH.
    

                                DZIEŃ POEZJI W ZAJĄCZKACH - Obrazek 1                 DZIEŃ POEZJI W ZAJĄCZKACH - Obrazek 2   

 • WIELKANOCNE: TAK, POMAGAM!

   

  Drodzy Rodzice!

  Święta Wielkiej Nocy to szczególny czas, kiedy każdemu człowiekowi potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami. Caritas pragnie na święta dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie, aby każdy mógł cieszyć się wielkanocnym śniadaniem. Produkty zebrane podczas zbiórki trafiają do najbiedniejszych dzieci, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności.

  W dniach 15 – 22 marca nasze przedszkole po raz kolejny włącza się do

  zbiórki żywności pod hasłem „TAK, POMAGAM!” organizowanej przez Caritas.

  Podczas wielkanocnej akcji zbieramy artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu. Artykuły te otrzymają najuboższe rodziny i najbardziej potrzebujący z naszej parafii.

  Zbieramy artykuły codziennej potrzeby tj.: mąka, cukier, olej, makaron, ryż, płatki kukurydziane, herbatę, słodycze dla najmłodszych oraz konserwy mięsne i rybne.

  Zachęcamy Państwa do wsparcia tej szlachetnej akcji.

   

 • KRASNOLUDKOWE SPOTKANIE CZYTELNICZE

  13.03.2018

                                                                                 KRASNOLUDKOWE SPOTKANIE CZYTELNICZE - Obrazek 1

     Dnia 12 marca dzieci z grupy KRASNOLUDKI gościły panią bibliotekarkę z Miejskiej i Powiatowej Biblioteki                w Będzinie, w ramach realizowanego projektu edukacyjnego "Gdzie mieszkają witaminy?". Przedszkolaki miały okazję wysłuchać m.in. wiersza Stanisława Karaszewskiego pt."Witaminowe abecadło", rozwiązywać warzywno-owocowe zagadki, wykonać tematyczną pracę plastyczną. Na zakończenie spotkania dzieci zaśpiewały piosenkę "Witaminki".

  Dziękujemy Pani Wioli za przybycie i mile spędzony czas.

   

 • Zajęcia otwarte u "Leśnych Skrzatów"

  W dniu 09 marca 2018 r. dzieci z grupy „Leśne Skrzaty" zaprosiły swoich rodziców do uczestnictwa w porannych zajęciach otwartych pt. Mamo! Tato! Zobacz jak bawię się i uczę w przedszkolu., Zajęcia były okazją do zaprezentowania nowych umiejętności 6-latków. 

   

                                                                                                                                  Dziękujemy rodzicom za udział.

   

 • 09.03.2018

   

  Dzieci z grupy Jeżyki: Filipek, Oliwia, Alicja, Zuzia, Filipinka oraz Oluś miały okazje wziąć udział w Międzyprzedszkolnym Konkursie Kolorowe Nutki pod honorowym patronatem Prezydenta Będzina Łukasza Komoniewskiego. Przedszkolaki doskonale odnalazły się w bliskiej im tematyce. Wszystkie piosenki opowiadały o czarach, które dzieci inscenizowały tańcem. Atmosfera mimo niskiej temperatury na dworze była bardzo gorąca. Jeżyki wystąpiły wspaniale i zostały uhonorowane wspaniałymi przentami dla całej grupy!!!

   

  Jeżyki na Kolorowych Nutkach - Obrazek 1

 • ZAJĄCZKI Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

  07.03.2018

   

  W środowe przedpołudnie "Zajączki" wybrały sie spacerem do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej    w Będzinie  na zajecia medialno - czytelnicze pod hasłem "Przygody Koziołka Matołka". Znana nam już Pani Wiola zapoznała nas z ciekawym komiksem. Dzieci bez wahania "spakowały swoje worki" a potem była zabawa. W nagrodę wypożyczyliśmy 6 ciekawych pozycji książkowych. Musimy pamiętać o terminowym ich zwrocie!

  Czekamy na kolejną wyprawę do zaprzyjaźnionej Biblioteki. smiley

  ZAJĄCZKI Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE - Obrazek 1

   

 • DZIEŃ PIEGÓW W WIEWIÓRKACH

   

  W piątek 2 marca w grupie Wiewiórki obchodziliśmy Dzień Piegów, który w kalendarzu świąt nieformalnych przypada na dzień 1 marca.

   

  Wszystkie dzieci miały  świetne humory i uśmiech dopisywał na ich twarzach, ponieważ mieć piegowatą buzie to frajda dla każdego przedszkolaka.  Dzieci z namalowanymi piegami wysłuchały wiersza o piegowatej Halince oraz wykonały jej piegowaty portret.  Oglądaliśmy również zdjęcia piegowatych osób i rozmawialiśmy o ich niepowtarzalnym wyglądzie,  a także obejrzeliśmy  bajeczkę o Domisiach pt. „Jak to fajnie mieć piegi”.  Każde dziecko w tym dniu otrzymało medal piegowatego przedszkolaka.  Miłym akcentem  kończącym zajęcia był poczęstunek ciasteczkami „pieguskami”, które wszystkim bardzo  smakowały.

   

  Już teraz każdy przedszkolak wie, iż  piegi dodają urody i niepowtarzalności każdej osobie.

  DZIEŃ PIEGÓW W WIEWIÓRKACH - Obrazek 1

   

   

 • Leśne Skrzaty pieką gofry

  23.02.2018

   

  W piątek w grupie Leśne Skrzaty odbyło się wielkie pieczenie gofrów. Do pracy zabraliśmy się zaraz po śniadaniu. Rozpoczęliśmy od przygotowania produktów. Wszędzie unosił się wspaniały aromat pieczonego ciasta. Skrzaty z niecierpliwością czekały, aż gofry będą gotowe. Każdy mógł sam zdecydować z czym będzie je jadł. Do wyboru były owoce, dżem, cukier puder i kolorowa posypka. Wszystkie wyglądały apetycznie, a smakowały jeszcze lepiej. Gofry były tak pyszne, że co niektórzy skorzystali z dokładki. Leśne Skrzaty uwielbiają takie kulinarne zajęcia, ponieważ to sama przyjemność spożywać to, co się samodzielnie przygotowało.

                        Leśne Skrzaty pieką gofry - Obrazek 1                      Leśne Skrzaty pieką gofry - Obrazek 2

 • Zajęcia otwarte w grupie "Żabki"

   

         Zajęcia otwarte dla rodziców to spotkania, dzięki którym możemy zobaczyć, jak funkcjonuje nasze dziecko w grupie przedszkolnej, jakie ma problemy i trudności. To czas poświęcony tylko dzieciom. Dobrze jest, gdy mama lub tata uczestniczy w takich spotkaniach. W ten sposób wzmacniamy więzi rodzinne i poczucie wartości naszych pociech. Dajemy sygnał naszym dzieciom, że to co robią codziennie w przedszkolu jest dla nas ważne. 

          23 lutego Żabki gościły swoich rodziców, którzy mimo wielu obowiązków pojawili się w przedszkolu. Dzieci po muzycznym powitaniu wysłuchały opowiadania Hanny Łochockiej pt.: „O zziębniętym Elemelku, pustym brzuszku i rondelku”, które przybliżyło problemy z jakimi spotykają się ptaki zimą. Podczas zabawy z zakresu pedagogiki zabawy „Zimno, zimno” dzieci doskonaliły orientację w schemacie własnego ciała, a zabawa do utworu „Country Dance” pozwoliła wpłynąć na doskonalenie pracy półkul mózgowych oraz sprawność i koordynację ciała. Zwieńczeniem zajęcia było wykonanie ptaszka z gotowych elementów.

        Po spotkaniu zostało już tylko wspomnienie, pamiątkowe zdjęcia w galerii i ptaszki, które „pofrunęły” do domu Żabek.

   


  Zajęcia otwarte w grupie "Żabki" - Obrazek 1

   

 • SPOTKANIE CZYTELNICZE W ZAJĄCZKACH I PSZCZÓŁKACH

  22.02.2018

   

  Dnia 22.02.2018r. Przedszkolaki z grupy ZAJĄCZKI oraz PSZCZÓŁKI gościły jak zawsze uśmiechniętą Panią Anię z będzińskiej Biblioteki Pedagogicznej, która zawitała do każdej grupy z małym przyjacielem Biblioteki- misiem CZYTUSIEM. Nasi  Milusińscy uważnie wysłuchali wielu ciekawych opowiadań                  z dziecięcego repertuaru, jak również aktywnie brali udział w rozmowach na ich temat.

  W podziękowaniu za miłe spotkanie PSZCZÓŁKI wręczyły Pani Ani laurkę a ZAJĄCZKI zaśpiewały piosenkę.

  DZIĘKUJEMY!!!      DO ZOBACZENIA 

  SPOTKANIE CZYTELNICZE W ZAJĄCZKACH I PSZCZÓŁKACH - Obrazek 1SPOTKANIE CZYTELNICZE W ZAJĄCZKACH I PSZCZÓŁKACH - Obrazek 2

 • REPREZENTANTKA ZAJĄCZKÓW NA KONKURSIE "DRZEWO"

  20.02.2018

     

    20 lutego Magdalena z "Zajączków" wybrała się do Szkoły Podstawowej nr 11 w Będzinie, aby reprezentować naszą placówkę podczas konkursu ekologicznego "Drzewo". Celem konkursu było zachęcanie dzieci do podejmowanie działań na rzecz ochrony środowiska oraz promowanie postaw proekologicznych. Konkurs uświetnił występ przedszkolaków.   Madzia  kretywnie wykonała eko - torbę, która zapewne posłuży rodzinie  na codziennych zakupach. Mamy nadzieję, że nasza reprezentantka zachowa cenne wskazówki dotyczące ochrony drzewostanu.

                                                                                   

                REPREZENTANTKA ZAJĄCZKÓW NA KONKURSIE "DRZEWO" - Obrazek 1 REPREZENTANTKA ZAJĄCZKÓW NA KONKURSIE "DRZEWO" - Obrazek 2 REPREZENTANTKA ZAJĄCZKÓW NA KONKURSIE "DRZEWO" - Obrazek 3

   

 • DZIEŃ MARCHEWKI W ZAJĄCZKACH

  20.02.2018

   

  Dnia 20.02.201r. Przedszkolaki z grupy ZAJĄCZKI ubrane na pomarańczowo bądź czerwono obchodziły DZIEŃ MARCHEWKI, którego celem było uświadomienie dzieciom jak zdrowa i lubiana jest marchewka nie tylko przez ludzi, ale również przez wiele zwierząt. ,,Zajączki” nauczyły się „zdrowej” rymowanki, bawiły się      w detektywów szukając marchewkowych skarbów w Naszej sali , jak również na kartach pracy odszukiwały zaginione marchewki misia Kubusia oraz szukały zwierząt, które lubią to warzywo. Ponadto na zajęciach Milusińscy kształtowali sprawność manualną kolorując sylwety marchewki oraz wypowiadali się z czym im się kojarzy to pomarańczowe warzywko. Zwieńczeniem zajęć było zajadanie się przez wszystkie dzieci pysznymi, marchewkowymi chipsami.

                          DZIEŃ MARCHEWKI W ZAJĄCZKACH - Obrazek 1 DZIEŃ MARCHEWKI W ZAJĄCZKACH - Obrazek 2 DZIEŃ MARCHEWKI W ZAJĄCZKACH - Obrazek 3

   

 • ZAJĘCIA OTWARTE U ZAJĄCZKÓW

  16.02.2018

       W piątkowy ranek odbyły się zajęcia otwarte dla naszych najukochańszych rodziców.  Tematem przewodnim była  pomoc naszym skrzydlatym przyjaciołom. Zajączki przeliczały ziarna w karmniku, recytowały, śpiewały, rozwiązywały zagadki, pojawił sie także  dreszczyk podczas ptasiego masażu pleców. Do pracy zaangażowaliśmy rodziców i choć rzuty kostką wyszły im tak sobie :)  to praca plastyczna wypadła na "szóstkę".

  My teraz z zaciekawieniem  będziemy obserwować nasz ptasi bar za oknem z nadzieją, że przysmaki będą smakowały ptaszkom.

                                                                                                                        Dziękujemy rodzicom za przybycie!

                                                             

                            ZAJĘCIA OTWARTE U ZAJĄCZKÓW - Obrazek 1  ZAJĘCIA OTWARTE U ZAJĄCZKÓW - Obrazek 2

   

 • KRASNOLUDKI, GWIAZDKI I ZAJĄCZKI W KINIE "NOWOŚĆ"

  15.02.2018

       

       Dnia 15 lutego dzieci z grup przedszkolnych KRASNOLUDKI, GWIAZDKI i ZAJĄCZKI pojechały na projekcję filmu animowanego "Miś Bamse i córka wiedźmy" do kina "Nowość" w Będzinie. Celem i założeniami programowymi wycieczki było kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych i w środkach transportu oraz integracja dzieci i wzmocnienie więzi koleżeńskiej. 

      Szwedzka animacja Christiana Rylteniusa o przygodach Misia Bamsego to mądra i pouczająca historia. Ta niezwykła opowieść o przełamywaniu lęków i nawiązywaniu przyjaźni ponad podziałami zrobiła na dzieciach ogromne wrażenie. Po powrocie do przedszkola z ekscytacją relacjonowały one swoje przeżycia. 

                                 KRASNOLUDKI, GWIAZDKI I ZAJĄCZKI W KINIE "NOWOŚĆ" - Obrazek 1KRASNOLUDKI, GWIAZDKI I ZAJĄCZKI W KINIE "NOWOŚĆ" - Obrazek 2

   

 • REKRUTACJA 2018/2019

  13.02.2018

   

  SZCZEGÓŁOWE ZASADY REKRUTACJI NA ROK 2018/2019 ORAZ NIEZBĘDNE DOKUMENTY ZNAJDĄ PAŃSTWO POD LINKIEM: 

                                                      https://pm13bedzin.edupage.org/text/?text=text/text2&subpage=5

   

                                                                                          REKRUTACJA 2018/2019 - Obrazek 1

             

 • KOCI DZIEŃ W ZAJĄCZKACH

  13.02.2018

   

  Dnia 13.02.2018r. zajęcia w grupie „Zajączki” zdominowała kocia tematyka, bowiem Przedszkolaki wesoło świętowały DZIEŃ KOTA J. Zajęcia te miały na celu m.in. zwrócenie szczególnej uwagi na potrzebę ponoszenia odpowiedzialności za te czworonożne zwierzaki jak i konieczność opiekowania się nimi. „Kocie ciekawostki i nie tylko”- pod takim właśnie hasłem rozpoczęły się dzisiejsze zajęcia. Wykorzystując tablicę multimedialną Przedszkolaki zostały zapoznane z ważnymi informacjami dotyczącymi kotów, mianowicie jak     o nie dbać i czym karmić. Dzieci uczestniczyły w zabawie „Kocie polowanie”, podczas której każdy mógł wykazać się sprytem i szybkościąPonadto „Zajączki” doskonaliły współpracę w grupach układając puzzelkowe obrazki. Tego dnia nie zabrakło zabaw ruchowych przy "kociej" muzyce, „kociej” literatury i pracy plastycznej „Rudy Kot” J.

   

                                                              KOCI DZIEŃ W ZAJĄCZKACH - Obrazek 1

 • Dzień Babci i Dziadka

  28.01.2018


  DZIEŃ BABCI I DZIADKA

  W PRZEDSZKOLU MIEJSKIM NR 13 IM. JULIANA TUWIMA

  W ostatnich dniach w naszym przedszkolu odbyły się uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka.

  Wszystkie grupy zaprosiły swoich najbliższych do wspólnego świętowania, aby zaprezentować swoje umiejętności wokalne i artystyczne na scenie przedszkolnej.

  Nie zabrakło chwil wzruszenia podczas występów naszych najmłodszych aktorów.

  Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom

  za uśmiech i miłe słowa

  Całe długie życie radość niech przeplata
  i szczęścia nić złota wije się przez lata.

  Dzień Babci i Dziadka - Obrazek 1

 • SPOTKANIE CZYTELNICZE W ZAJĄCZKACH

  23.01.2018

   

  Dnia 23.01.2018r. „Zajączki” gościły Panią Anię z będzińskiej Biblioteki Pedagogicznej na zajęciach            z edukacji czytelniczej. W ten styczniowy poranek Przedszkolaki były aktywnymi słuchaczami fragmentu nietuzinkowej opowieści zawartej w publikacji „Szary domek” autorstwa Katarzyny Szestak. Opowieść ta pobudziła wyobraźnię u każdego dziecka. Aby się przekonać co się w niej zadziało dalej i jakie ma zakończenie „Zajączki” muszą cierpliwie poczekać do następnego czytelniczego spotkania J.

   

  DZIĘKUJEMY I DO ZOBACZENIA NIEBAWEM J

   

  SPOTKANIE CZYTELNICZE W ZAJĄCZKACH - Obrazek 1

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Przedszkole Miejskie nr 13 im.Juliana Tuwima w Będzinie
  ul.Stanisława Skalskiego 4
  42-500 Będzin
 • 32-735-25-25
  e-mail
  pm13@um.bedzin.pl

  Intendent przedszkola: 32 762 10 99

Galeria zdjęć