• Projekty, akcje i programy

Międzynarodowy projekt edukacyjny "Z kulturą mi do twarzy"

Głównym celem  projektu  „Z kulturą mi do twarzy” jest wprowadzanie dzieci w świat wartości oraz promowanie kultury w szerokim zakresie .

Projekt powstał w oparciu o aktualną podstawę programową. Honorowy patronat nad projektem objął Minister Edukacji Narodowej oraz kujawsko-pomorski Kurator Oświaty.

Grupy  realizują zadania projektowe z zakresu pięciu modułów: W krainie muz, Piękno regionu, Kultury świata, Tu jest moje miejsce oraz Kocham, lubię, szanuję.

Międzynarodowy projekt edukacyjny " Dzieci na scenie"

Projekt ma na celu tworzenie sytuacji edukacyjnych budujących wrażliwość dziecka, w tym wrażliwość estetyczną, zaspokajanie potrzeby tworzenia sztuki oraz wzmacnianie wiary we własne możliwości. Przedszkolaki realizują projektowe zadania poprzez przygotowywanie inscenizacji teatralnych dla swoich najbliższych, wykonywanie prac plastycznych, oglądanie prezentacji multimedialnych, uczestnictwo w zajęciach z edukacji teatralnej, tworzenie kącików teatralnych, uczestnictwo w zabawach z pacynkami i kukiełkami, oglądanie przedstawień w wykonaniu przyjezdnych teatrzyków oraz udział w wycieczce do teatru.

Akcja informacyjno-edukacyjna pt. Wirusoochrona

Każdego roku, w okresie jesienno-zimowym rejestruje się wzrost zachorowań na choroby przenoszone drogą kropelkową – choroby wirusowe i bakteryjne. W ostatnim czasie, kiedy społeczeństwo zmaga się z epidemią koronawirusa szczególną uwagę należy zwrócić na rolę higieny w profilaktyce chorób zakaźnych oraz na podnoszenie świadomości w zakresie podstawowych czynności higienicznych związanych z zabezpieczeniem przed zarażeniem, postępowaniem w przypadku zachorowania, jak również zmniejszeniem ryzyka powikłań.

• KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY

Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli, organizowany przez markę Kubuś. Celem programu skierowanego do przedszkolaków w całej Polsce jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne. Głównym zadaniem małych uczestników jest przygotowanie szeregu projektów ekologicznych, np. uprawianie ogródków, organizowanie przyrodniczych wycieczek oraz ekologicznych akcji z okazji Dnia Marchewki, Pierwszego Dnia Wiosny, konkursów plastycznych oraz przedstawień dla rodziców i wiele innych ekologicznych działań.

Do tej pory w akcji wzięło już udział  2,5 miliona dzieci. Tylko w zeszłym roku w programie uczestniczyło aż 500 000 dzieci z 6000 przedszkoli w całej Polsce.