• Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

• „Każdy przedszkolak dobrze wie,
            że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
            od najmłodszego, aż po starszaka,
            wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

20 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione przez Sejm RP, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci. Już od samego rana w każdej grupie panowała wesoła atmosfera. Dla dzieci zostały przygotowane różne atrakcje, m.in. zabawy integracyjne, malowanie buziek, zabawy z balonami, tatuaże, dyskoteka oraz słodki poczęstunek. Kulminacyjnym punktem był przemarsz ulicami osiedla i wiwatowanie na cześć wszystkich przedszkolaków.
            Na koniec dnia każdy przedszkolak otrzymał wspaniały prezent z okazji swojego święta :)

Pamiętajmy, że „kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.”
            /J. Korczak/

• KRASNOLUDKI W BIBLIOTECE

• Dnia 16 września 2022 r. grupa Krasnoludki wybrała się na pierwszą w tym roku szkolnym 2022/23 wycieczkę do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie. Głównym celem piątkowych zajęć z edukacji medialno – czytelniczej było przypomnienie naszym przedszkolakom zasad obowiązujących w bibliotece oraz zwrócenie uwagi w jaki sposób należy zapisać się do biblioteki by móc wypożyczyć nie tylko książeczki, ale również gry, komiksy, gazety, audiobooki. Drugą część  zajęć wypełnił spacer po zakamarkach biblioteki. Krasnoludki odwiedziły m.in. odział dla dzieci i młodzieży, wypożyczalnie dla dorosłych, czytelnię, magazyn oraz były z krótką  wizytą w gabinecie Pani Dyrektor. Na zakończenie zajęć przedszkolaki wysłuchały wesołych wierszyków Wandy Chotomskiej oraz wykonały kolorowe zakładki do książek.

Bardzo dziękujemy bibliotekarzom za dzisiejsze spotkanie.

Jest nam niezmiernie miło kontynuować dalszą współpracę z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Będzinie.

• Międzynarodowy Dzień Kropki 2022

• W dniu 15 września 2022 roku w naszym przedszkolu świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli The Dot Day. Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, którego inspiracją stała się książka Petera H. Reynoldsa "Kropka".Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.Okazało się, że kropki towarzyszą nam w codziennym życiu. Są na skrzydełkach biedronki, w diamentowej koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora. Tego dnia na naszych ubraniach pojawił się kropkowany deseń. W każdej grupie pod czujnym okiem pań odbyły się zajęcia inspirowane kropką. Dzieci w swoich salach między innymi wspólnie bawiły się z kropką, skakały po kropkach a z kolorowych farb wyczarowały kropkowe prace.Obchody Dnia Kropki w naszym przedszkolu były wspaniałą okazją do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów i zaprezentowania ich światu, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent.

• Światowy Dzień Pierwszej Pomocy w "Krasnoludkach" i "Zajączkach"

• "Bogatym nie jest ten, kto posiada, lecz ten, kto daje" - Jan Paweł II

Dzieci z grupy "Krasnoludki" i "Zajączki" brały udział w zajęciach z pierwszej pomocy dzięki, którym dowiedziały się w jaki sposób można pomóc osobie poszkodowanej oraz jak się zachować podczas jej udzielania. Zainteresowanie przedszkolaków było bardzo dużo z zaangażowaniem odgrywały scenki w których musieli udzielić pierwszej pomocy. Opatrywanie ran, mierzenie temperatury, sprawdzanie oznak życia to kilka z zadań jakie dzieci musiały wykonać podczas praktycznych zajęć.

Pierwsza pomoc jest bardzo istotna, ponieważ każda osoba, która jest świadkiem wypadku powinna udzielić pomocy osobię poszkodowanej.

• Wizyta Tygrysków w gabinecie stomatologicznym.

• W dniu 14.09 dzieci z grupy Tygryski odwiedziły gabinet stomatologiczny w Promedica Centrum Dentystyczno-Lekarskim i uczestniczyły w ciekawych zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez dyplomowane higienistki stomatologiczne Panią Anię i Panią Andżelikę. Celem zajęć było kształtowanie prawidłowych nawyków prozdrowotnych, przełamanie obaw przed wizytą u stomatologa. Podczas zajęć przedszkolaki uczyły się, jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej, oraz co jeść, aby mieć zdrowe zęby. Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w proponowanych działaniach, odpowiadały na zadawane pytania, rozwiązywały zagadki. Przegląd jamy ustnej i ocena uzębienia nie sprawiły Tygryskom żadnego problemu. Za wzorową postawę podczas wizyty u stomatologa dzieci otrzymały dyplom dzielnego pacjenta.

Dziękujemy mamie Tosi za pomoc w  organizacji dzisiejszego spotkania:)