• Żabki w Ogólnopolskim Programie "Uczymy Dzieci Programować"

• W terminie od 01.09.2022 roku do 31.01.2023 roku grupa Żabki brała udział w Ogólnopolskim Programie "Uczymy Dzieci Programować". W programie przedszkolaki realizowały aktywności propagujące naukę kodowania. W propozycjach aktywności przygotowanych przez autorkę programu zabawy około programistyczne wplatane były do codziennych aktywności dydaktycznych, niezależnie od realizowanych aktualnie treści, czy posiadanych narzędzi dydaktycznych. Nauka podstaw programowania była dla dzieci wartościową, wszechstronnie rozwijającą lekcją i świetną zabawą a dla nauczycieli doskonałą okazją do poszerzenia swoich kompetencji w zakresie wykorzystywania narzędzi TiK w procesie dydaktycznym.

Projekt zakładał naukę poprzez zabawę oraz korzyści dla każdej z uczestniczących stron.

Korzyścią dla dzieci było:

• Stopniowe i odpowiedzialne wprowadzanie dzieci w cyfrowy świat, świadome, czynne i twórcze korzystanie z nowoczesnych technologii

• Kształtowanie kompetencji kluczowych

• Przygotowanie do programowania blokowego.

Natomiast korzyścią dla nauczyciela było:

• Wykorzystywanie w procesach edukacyjnych narzędzi i zasobów cyfrowych

• Bezpieczne i efektywne korzystanie z technologii cyfrowych

• Podniesienie kwalifikacji nauczycieli poprzez proponowane im warsztaty online a także udostępniane materiały metodyczne

• Oswojenie lęków związanych z wykorzystywaniem nowoczesnych technologii w pracy nauczyciela.