• BĘDZIŃSKI PRZEDSZKOLAK DOBRZE WIE JAK PIERWSZEJ POMOCY UDZIELA SIĘ

• 5 czerwca  Piotr z grupy Zajączki reprezentował nasza placówkę podczas konkursu "Będziński przedszkolak dobrze wie, jak pierwszej pomocy udziela się", organizowany przez Przedszkole Miejskie nr 1, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Będzina. Współorganizatorami  konkursu była Państwowa Powiatowa Straż Pożarna w Będzinie, Komenda Powiatowa Policji w Będzinie                      i Ochotnicza Straż Pożarna Smudzówka. Ideą konkursu była popularyzacja wiedzy odnośnie szeroko rozumianej pierwszej pomocy oraz integracja środowisk przedszkolnych.

Piotr  wykonał wszystkie zadania , które wcale nie należały do  łatwych. Potrafił  dokonać  między innymi resuscytacji krążeniowo-oddechowej, poinformować Centrum Powiadamiania Ratunkowego o zagrożeniu, ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej, użyć folii życia. Największą frajdą był strzał  wodą do pachołka.

To był bardzo ciekawy dzień.

• Miniturniej Piłki Nożnej  na boisku OSiR w Będzinie

2 czerwca dwie drużyny  chłopców z grupy "Zajączki"  reprezentowały naszą placówkę w Miniturnieju Piłki Nożnej organizowanym   przez Międzyszkolny  Ośrodek Sportu  w Będzinie pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Będzina. Gra odbywała się   w systemie 3x3. Obie drużyny  zagrały   na 100%     i  zostawiły serce na boisku. Przerywnikiem w meczu by dmuchany zamek, na który wszystkim starczyło siły ; )    Z nagrodami i dyplomami wróciliśmy do przedszkola.

Gra była fair play i  wszyscy bawili się z znakomicie.

• Ogólnopolski program edukacyjny "Kubusiowi Przyjaciele Natury"

• Już niedługo koniec roku szkolnego. Coraz bliżej wakacje i zasłużony odpoczynek. Powoli kończy się czas realizacji zamierzonych działań. Jednym z nich są działania podjęte przez nasze przedszkolaki w ramach udziału w programie „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Jest to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli.

Celem programu skierowanego do przedszkolaków w całej Polsce jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne.

Za realizację zadań otrzymaliśmy

CERTYFIKAT: „KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY”

Radość na twarzach dzieci z grup Żabki, Tygryski i ogromne zaangażowanie podczas zajęć utwierdziły nas, iż proponowane działania były atrakcyjne, wyzwalały aktywność przedszkolaków, pozwalały poprzez zabawę przemycić trudne zagadnienia związane z ekologią i zdrowym sposobem odżywiania.

Zapraszamy do albumu fotograficznego.

• Seniorzy z wizytą w PM13

• Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki. Mając na uwadze, że szczególnie w tym dniu dzieci powinny być uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe, wszystkim zależy, aby był on pełen atrakcji, wyjątkowy i długo wspominany.

Pamiętali o tym dniu i o naszych wychowankach przyjaciele z Centrum Usług Senioralnych w Będzinie. Nasi goście sprawili nie lada niespodziankę pojawiając się w naszym przedszkolu z pięknymi kartkami hand made zawierającymi życzenia oraz słodki upominek dla dzieci z grup Żabki i Wiewiórki.

Integracja międzypokoleniowa między obiema placówkami to u nas już tradycja, która pozwala pokoleniom uczyć się od siebie nawzajem.

Dziękujemy :-)

• Ogólnopolski projekt edukacyjny" Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy"

• W grupach Motylki, Pszczółki i Żabki dobiegła końca realizacja ogólnopolskiego projektu "Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy".

Celem projektu było propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych przedszkolaków, łagodna adaptacja do warunków przedszkolnych poprzez utożsamianie się z bohaterami książkowymi oraz rozwijanie potencjału poznawczego dzieci. Projekt miał za zadanie również rozbudzać zainteresowania czytelnicze wśród najmłodszych i zachęcać do samodzielnego sięgania po literaturę.

Dzięki realizacji poszczególnych zadań w oparciu o treść wybranej książki, przedszkolaki miały możliwość poczuć się jak bohaterowie opowiadania, przeżyć podobne przygody, wczuć się w podane sytuacje. Ukazując problemy i przygody Kici Koci, które są tożsame z tymi, które przeżywają dzieci, mogliśmy oddziaływać na ich sposób postrzegania świata, wdrażać do odpowiednich zachowań, ukazywać właściwe kierunki działania i myślenia.

Zapraszamy do galerii projektu :-)

• Międzynarodowy projekt edukacyjny "Z kulturą mi do twarzy"

• Od 1 października 2022 r. do 21 maja 2023r. w naszym przedszkolu realizowany był międzynarodowy projekt „Z kulturą mi do twarzy”. Głównym celem projektu było wprowadzanie dzieci w świat wartości oraz promowanie kultury w szerokim zakresie .

Projekt powstał w oparciu o aktualną podstawę programową. Honorowy patronat nad projektem objął Minister Edukacji Narodowej oraz kujawsko-pomorski Kurator Oświaty.

Grupy Żabki, Krasnoludki, Wiewiórki, Motylki, Pszczółki, Zajączki oraz Jeżyki realizowały zadania projektowe z zakresu czterech modułów: W krainie muz, Kultury świata, Tu jest moje miejsce oraz Kocham, lubię, szanuję.

Miło nam poinformować, iż po weryfikacji spełnienia regulaminowych wymogów nasze przedszkole otrzymało Certyfikat projektu.

Serdecznie zapraszamy do albumu fotograficznego projektu.

• DZIEŃ DZIECKA W BĘDZINIE.

• Dzień dziecka na bulwarach od 16.00 do 20.00.

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców na Dzień Dziecka ze służbami mundurowymi.

Dla uczestników przygotowano wiele atrakcji np.:

-pokaz sprzętu wojskowego (wozy bojowe i czołg), policyjnego i strażackiego,

-pokaz tresury psów policyjnych oraz pokaz policji konnej

-pokaz pożarniczy

-certyfikat superbohatera dla dzieci, które wykonają zadania na torze przeszkód, strzelnicy, przejdą przez namiot dymny, udzielą pierwszej pomocy i wykażą się wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego

-popcorn, wata cukrowa i dmuchańce oraz wojskowa grochówka

oraz wiele innych atrakcji.

Dodatkowo zapraszamy dzieci i rodziców na rycerski Dzień Dziecka, który odbędzie się 4 czerwca pod Zamkiem Królewskim w Będzinie. Start o godz. 14.00.