• DZIEŃ MOTYLKA w "Pszczółkach" i "Krasnoludkach"

• Motyl kojarzy się przede wszystkim z pięknem, delikatnością i oczywiście z wiosną, czyli czasem, gdy wszystko wokół rozkwita i budzi się do życia. Dzień Motyla wypada na przedwiośniu – 14 marca. W naszym przedszkolu rozpoczęliśmy ten dzień od wspólnych tańców - dzieci zamienione w kolorowe motyle śpiewały i „fruwały” w rytm wesołej muzyki, poznały etapy rozwoju motyla oraz dowiedziały się o jego znaczeniu w przyrodzie i gospodarce człowieka. Podczas zajęć dydaktycznych poznaliśmy też budowę motyla, wygląd i nazwy motyli, które możemy spotkać wiosną i latem na naszych łąkach i w ogrodach. Nie zabrakło również innych ciekawych zadań, konkurencji i ,,motylkowych zabaw” dla dzieci. A na zakończenie wykonaliśmy barwne prace plastyczne - oczywiście motyle. To był bardzo kolorowy dzień :)

• GŁOSOWANIE!

• Halo Będzin 😉 Wszystkim zależy na bezpieczeństwie w naszym mieście! I choć robimy co w naszej mocy, od czasu do czasu pojawiają się takie dodatkowe możliwości jak ta 👉🏼 głosowanie na bezpieczne przejście dla pieszych 🚦

🟠 Nasze miasto bierze udział w konkursie firmy Orange - przeznaczonym dla gmin. Wystarczy, że klikniecie w link ➡️ https://inteligentneprzejscie.pl/ wybierzecie BĘDZIN i wpiszecie kod uwierzytelniający, który dostaniecie na swój numer telefonu i już! 😉

Każdy głos ma znaczenie☝🏼 Miasta z największą ilością głosów zgarną nagrodę główną - stworzenie inteligentnego przejścia dla pieszych 👍🏼 Co to takiego? Przejście wyposażone w specjalne czujniki ruchu, które z daleka wykryją pieszych, aktywując świetlną i dźwiękową sygnalizację ostrzegawczą 🔊🚦

Działamy 👍🏼

• ŚWIATOWY DZIEŃ MATEMATYKI U „KRASNOLUDKÓW”

• Czary mary, czary mary…

Co kryje cylinder stary???

Oooo! Cyferki 1, 2, 3, 4…..

Dzień matematyki rozpoczynamy,

Krasnoludki zapraszamy!

Dnia 13 marca grupa KRASNOLUDKI wzięła udział w zmaganiach matematycznych, obchodząc ŚWIATOWY DZIEŃ MATEMATYKI, czyli Dzień Królowej Nauk. Była to świetna okazja, aby poćwiczyć ze sprytnymi Krasnoludkami szeroko rozumiane pojęcia matematyczne. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki z „tajemniczym” cylindrem, wykonywały karty pracy na tablicy multimedialnej, usystematyzowały ogólną wiedzę odnośnie figur geometrycznych, liczb oraz zbiorów matematycznych. We wszystkich zaproponowanych aktywnościach nasi milusińscy spisali się na szóstkę !!

To było bardzo pracowite, matematyczne przedpołudnie w naszej grupie.

• Spotkanie czytelnicze

• Dnia 10.03.2023r. przedszkolaki z grup: Tygryski, Wiewiórki, Zajączki i Krasnoludki odwiedziła Pani Bibliotekarka z Biblioteki Pedagogicznej w Będzinie. Celem spotkania było rozbudzanie zainteresowania literaturą dziecięcą. Książka o „Franklinie, który bał się burzy” spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród małych czytelników a „Przygody Fenka” pozwoliły dzieciom utożsamić się z sympatycznym liskiem  i wraz z nim przeżyć kolejną emocjonującą przygodę.

Dziękujemy Pani Bibliotekarce za spotkanie:)

• DZIEŃ KOBIET W PRZEDSZKOLU

• 8 marca to wyjątkowy dzień w roku, w którym obchodzą swoje święto wszystkie kobiety – te duże, jak i te małe. Tego dnia chłopcy w każdej grupie składali życzenia dziewczynkom i swoim Paniom oraz wręczali drobne upominki i kwiaty. Słodkie przekąski umiliły dodatkowo ten dzień zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom. Wiele radości sprawiły dzieciom przygotowane również z tej okazji zabawy, konkurencje, zagadki, dziewczęce multimedialne malowanki oraz wesołe tańce. Uśmiechnięte buzie dziewczynek świadczyły o miło spędzonym czasie, a chłopcy w tym dniu zachowali się jak prawdziwi mali dżentelmeni.

Wszystkim Paniom składamy najserdeczniejsze życzenia oraz wiele radości!

• Dzień Płatków Śniadaniowych w Motylkach

• 7 marca przypada nietypowe święto Dzień Płatków Śniadaniowych. "Motylki" w tym dniu miały okazję poznać różne rodzaje płatków śniadaniowych, ich kształty oraz smaki. Poznanie wartości odżywczych próbowanych produktów, które dostarczają sporo składników tj. witaminy, białka czy żelazo,  to prosty sposób na promowanie wartości odżywczych, które są  proste i szybkie w przyrządzeniu.

• Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczny

• Oliwier z grupy "Krasnoludki" miał okazję udziału w IV edycji Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego "DRZEWO W CZTERECH PORACH ROKU" organizowanym przez Integracyjny Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 11 w Bedzinie. Uczestnicy konkursu mieli mozliwość ukazania swojej kreatywności i zdolności plastycznych podczas projektowanie koszulki według tematyki która obowiązywała. Dziekujemy za możliwość udziału w konkursie, świetną oprawę, a także miła atmosferę jaka towarzyszyła.

• Starszaki w odzwiedzinach w SP13.

• Ważnym elementem dla złagodzenia stresu związanego z przekroczeniem progu szkoły jest adaptacja. Nasze przedszkole współpracuje ze Szkołą Podstawową nr. 13 im Huberta Wagnera w Bedzinie. Zdecydowana większość absolwentów naszej placówki uczęszcza właśnie do tej szkoły. Dzieci z grup starszych: Krasnoludki i Zajaczki, odwiedziły szkołę, zapoznały się z klasą lekcyjną, szatnią, łazienką, świetlicą i stołówką, biblioteką, salą gimnastyczną. Poznały nowych kolegów i koleżanki. Obejrzały tornister ucznia, przybory szkolne i książki. Dzieci zasiadły też w ławach szkolnych i poznały panie uczące w szkole oraz obejrzały występ taneczny. Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Dyrektor za zaproszenie i poświęcony czas. Przedszkolaki były zachwycone, już teraz odliczają dni do pierwszego dzwonka w szkole.