• Międzynarodowy Dzień Niedźwiedzia Polarnego w grupie Wiewiórki

• W dniu 01.03. 2023 r. przedszkolaki z grupy „Wiewiórki” obchodziły uroczystość z okazji „Międzynarodowego Dnia Niedźwiedzia Polarnego”.

Celem tego spotkania było rozbudzanie zainteresowań przyrodniczych. Przedszkolaki dowiedziały się, iż niedźwiedź polarny, potocznie zwany jest także „białym misiem”. Uczestniczyli oni w wielu zabawach edukacyjnych takich jak oglądanie prezentacji multumedialnej o niedźwiedziach. Poznały wygląd i  jego zachowanie, bawiły się w misiowe zabawy ruchowe i integracyjne takie jak klasyczna zabawa w kole „ Stary niedźwiedź mocno śpi”. Wykonywały przeróżne prace plastyczne oraz karty pracy tj. połączenie tych kształtów.

Na koniec przedszkolaki wykonanywały pracy plastyczną, polegającej na pomalowaniu białą farbą głowy niedźwiedzia polarnego następnie przyklejeniu części twarzy misia tj.oczy, pysk i nos . Wszystkie prace zostały wywieszone na tablicy.

Dzieci bardzo dobrze się bawiły.

• DZIEŃ PIEGÓW U "KRASNOLUDKÓW"

To był bardzo udany, "piegowaty dzień" :)