• The Blue Planet Day

• Projekt edukacyjny "The Blue Planet Day" skierowany jest do uczniów w wieku 3 do 19 lat. Będzie realizowany w grupie Żabki podczas zajęć dydaktycznych do końca września 2021 r.

Celem realizacji projektu jest:

1) Upowszechnianie świadomości klimatycznej.

2) Współpraca na rzecz środowiska uczniów z różnych krajów.

3) Rozwój współpracy w grupach.

4) Integracja społeczności lokalnych.

5) Realizacja hasła: działaj lokalnie, myśl globalnie.

Projekt realizowany jest we współpracy z uczniami i nauczycielami m.in. z Albanii, Grecji, Gruzji, Hiszpanii, Jordanii, Portugalii.

W ramach udziału w projekcie dzieci:

segregowały odpady.

Oczyściły rzekę z odpadów.

Dbały o czyste morza w których żyją rybki.

Brały udział w zajęciach ekologicznych.

Brały udział w zajęciu z globusami.

Poznały model Ziemi.

Wskazywały na globusie miejsca występowania wód słonych i słodkich.

Poznawały model Ziemi podczas układania puzzli na tablicy multimedialnej.

Wskazywały na zachowania ludzi, które służą i szkodzą naszej planecie.

Wykonały pracę plastyczną "Ziemia widziana z kosmosu".

Żabki utrwalały wiedzę na temat segregacji odpadów układając puzzle.

Żabki wskazywały zachowania, które służą naszemu środowisku oraz szkodzą.

W trakcie zabaw multimedialnych Żabki segregowały odpady i nabywały prawidłowe nawyki.

dzięki multimedialnym zajęciom utrwalały zdbytą wiedzę dot . segregacji odpadów.

Żabki zaprosiły uczniów współpracujących w projekcie do wspólnej zabawy w układanie puzzli.

Żabki rozmawiały o wietrze i sposobie wykorzystania energii odnawialnej.

Żabki obchodziły Dzień Drzewa w ramach rozwijania świadomości konieczności dbania o ziemską florę.

Żabki brały udział w Code Week 2021 w powiązaniu z projektem.

Żabki wykonały plakat projektu.

Żabki nagrały film, który zachęcał do ochrony klimatu i był fragmentem wspólnego działania projektowego.

Żabki i Wiewiórki  zaprezentowały swoje aktywności projektowe w elektronicznej książeczce, która była również wspólnym działaniem projektowym.

Wiewióreczki brały udział w ekseperymentach,  które przyczyniły się do stworzenia Planety czystej i zdrowej :)

W ramch dbania o Ziemię, wiewióreczki posadziły drzewa o które teraz dbają

Wiewióreczki wykonały pracę plastyczną, która mówi, że czysta i zdrowa planeta jest w naszych rękach.

Wiewióreczki uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych o Ziemi

oraz nagrały Życzenia dla Ziemi wraz ze swoimi partnerami :)

Zapraszamy do obejrzenia

FILM Życzenia dla Ziemi