• PSZCZÓŁKI

• MIĘDZYNARODOWY

PROJEKT EDUKACYJNY

"Z KULTURĄ MI DO TWARZY"

Czas trwania projektu: 4 październik 2023r. - 31 maj 2024r.

Cele główne projektu:

- tworzenie sytuacji edukacyjnych budujących wrażliwość dziecka, w tym wrażliwość estetyczną, w odniesieniu do wielu sfer aktywności człowieka: mowy, zachowania, ruchu, środowiska, ubioru, muzyki, tańca, śpiewu, teatru, plastyki.

- współdziałanie z rodzicami, różnymi środowiskami, organizacjami i instytucjami, uznanymi przez rodziców za źródło istotnych wartości, na rzecz tworzenia warunków umożliwiających rozwój tożsamości dziecka.

- kreowanie, wspólne z wymienionymi podmiotami, sytuacji prowadzących do poznania przez dziecko wartości i norm społecznych, których źródłem jest rodzina, grupa w przedszkolu, inne dorosłe osoby, w tym osoby starsze, oraz rozwijania zachowań wynikających z wartości możliwych do zrozumienia na tym etapie rozwoju.

OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY"JESTEM MAŁYM PRZYJACIELEM PRZYRODY"

Czas trwania projektu: 1 wrzesień 2023 r. - 31 maj 2024 r.

Założenie projektu: Głównym założeniem projektu „Jestem małym przyjacielem przyrody” jest rozwijanie zainteresowań przyrodniczych dzieci, kształtowanie właściwych postaw proekologicznych, wzbogacanie ogólnej wiedzy o świecie.

Cele projektu:

- rozwijanie zainteresowań przyrodniczych;

- kształtowanie postaw proekologicznych;

- kreatywne i twórcze działania dzieci, nauczycieli i rodziców;

- prowadzenie zabaw badawczych celem zgłębiania wiedzy przyrodniczej i wytwarzaniem zaciekawienia i zainteresowania przyrodą;

- promocja placówek oświatowych;

- integracja nauczycieli, dzielenie się pomysłami.