PRZEDSZKOLE
Dzień Życzliwości i Pozdrowień
"Odrobinę uprzejmości względem drugiego człowieka jest więcej warte,
niż miłość ku całej ludzkości"
/R. Dehmel/
Dnia 16 listopada dzieci z grupy Krasnoludki obchodziły Dzień Życzliwości i Pozdrowień.
Tego dnia nasze przedszkolaki miały okazję obejrzeć teatrzyk kukiełkowy pt. "Królewna Gburka".
Tygryski i Jeżyki w Planetarium Śląskim w Chorzowie.
Dnia 20.11.2023 r. dzieci z grup „Tygryski” oraz „Jeżyki” przeżyły niezwykłą przygodę podczas wizyty w Planetarium Śląskim w Chorzowie, gdzie uczestniczyły w fascynującym spektaklu zatytułowanym „Jesteśmy gwiazdami”. Podczas projekcji nasze przedszkolaki miały okazję przenieść się w magiczny świat kosmosu i poznać jego tajemnice. Dowiedziały się między innymi: co było na początku, jak powstało życie, na czym polega ewolucja gwiazd i to, że składamy się z tych samych pierwiastków, z których stworzone są gwiazdy, mgławice i odległe galaktyki. To wyjątkowe doświadczenie z pewnością rozbudziło w nich ciekawość świata. Wszycy zgodnie uważamy wycieczkę za bardzo udaną.
Dzień Myszki Miki w Zajączkach.
Myszka Miki to postać znana na całym świecie. Lubią ja nie tylko dzieci, ale również dorośli, jest bohaterem licznych kreskówek Walta Disneya. 18 listopada obchodzi swoje urodziny, i to właśnie wtedy cały świat celebruje Dzień Myszki Miki, czyli Mickey Mouse Day. Nasze Zajączki również postanowiły świętować razem z Myszką Miki. Na początek dzieci założyły opaski z uszkami Myszki Miki oraz złożyły Jej życzenia i zaśpiewały gromkie STO LAT. Następnie wykonały pracę plastyczną – twarz Myszki Miki. Na koniec dzieci z zaciekawieniem obejrzały film o przygodach Myszki Miki. Wszystkim dzieciom bardzo spodobał się ten wyjątkowy dzień z bajkową postacią.
Marysia w V Akademii Szancera
16 listopada w Przedszkolu Miejskim nr 10 im. Jana Marcina Szancera w Będzinie odbyło się spotkanie w ramach „V-tej Akademii Szancera”, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Będzina Pana Łukasza Komoniewskiego.
Przedstawicielką naszego przedszkola była Marysia z grupy Żabki, która godnie nas rezprezentowała. Uczestnicy akademii zainspirowani scenką w wykonaniu nauczycieli oraz prezentacją twórczości Jana Marcina Szancera, rozwijając pokłady fantazji i wyobraźni stworzyli biżuterię własnego projektu.
Konkurs wewnątrzgrupowy w grupie Krasnoludki
W grupie Krasnoludki odbył się wewnątrzgrupowy konkurs plastyczny: „Krasnoludek –znak mojej grupy”. Dzieci wraz z rodzicami wykonały postać krasnoludka różnorodnymi technikami plastycznymi. Wszystkie prace były piękne i kolorowe, zrobione z ogromną starannością i kreatywnością. Dlatego wszystkim uczestnikom przyznano jednogłośnie I miejsce. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.
Oluś zdobywcą wyróżnienia w konkursie plastycznym
Znamy juz laureatów konkursu ekologicznego organizowanego przez Zespół Parków Krajobrazowych Wojewodztwa Śląskiego w Będzinie pt.: "Kolorowy świat motyli"Miło nam poinformować, iż praca Olka z grupy Żabki została doceniona.
Jury konkursowe przyznało Olkowi wyróżnienie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :-)
Dzień Czystego Powietrza w grupie Pszczółek i Wiewiórek
14 listopada w grupie Pszczółek i Wiewiórek obchodzono Dzień Czystego Powietrza.
Aby uświadomić dzieciom, jak ważne dla naszego życia i zdrowia jest czyste powietrze, jak wpływa ono na nasze samopoczucie, dzieci obejrzały film edukacyjny oraz zapoznały się z informacjami, jak dbać o czyste powietrze, czym jest smog i jak mu zapobiegać. Dzieci wykonały plakat oraz eksperymenty, skłąniający do refleksji.
Dzień wynalazcy w grupie Wiewiórki
W dniu 13.11.23 Grupa Wiewiórki obchodziła Dzień Wynalazcy. Celem zajęć było pobudzenie twórczej aktywności przedszkolaków, uświadomienie wartości wynalazków w naszym życiu, a także ukazanie znaczenia osiągnięć techniki w dzisiejszym świecie oraz zagrożeń wynikających z ich przeznaczenia. Na początku zajęć staraliśmy się metodą "Burzy mózgów" odpowiedzieć na pytanie Co to jest wynalazek? Oj pomysłów było baaardzo dużo. Następnie wysłuchaliśmy opowiadania A. Pawłowskiej pt. "Tak zwane dobrodziejstwa techniki", rozwiązywaliśmy zagadki, a także wzięliśmy udział w zabawie ruchowej pt. "Wynalazki”. Dzieci robiły wiele prac plastycznych m.in. telefon, czy malowali wymyślonego przez siebie robota. Na zakończenie cała grupa zrobiła robota z kartonowych pudełek i innych materiałów.
„Jeżyki” z wizytą w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu w Będzinie-Syberce.
Dnia 10.11.2023 r. przedszkolaki z grupy Jeżyki wybrały się na spacer do Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu w Będzinie-Syberce, które znajduje się w parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Wydarzenie wpisujące się w ramy innowacji pedagogicznej realizowanej w grupie Jeżyki oraz zbliżającej się 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości miało na celu kształtowanie wartości patriotycznych oraz szacunku dla ojczyzny. Dzieci miały okazję przybliżyć się do historii narodowej odkrywając znaczenie tego symbolicznego miejsca. Wspólnie z wychowawcami maluchy zapaliły znicz, aby wyrazić szacunek dla bohaterów przeszłości i uczcić pamięć tych, którzy przyczynili się do odzyskania wolności dla Polski. Było to bardzo ważne doświadczenie, które na długo zapadnie w naszej pamięci.
PRZEDSZKOLAKI ŚPIEWAJĄ HYMN POLSKI
Nasza placówka już po raz kolejny przystąpiła do akcji „Szkoła do hymnu”, skierowanej do szkół, przedszkoli, placówek oświatowych. 10 listopada 2023r. o symbolicznej godzinie 11:11, przedszkolaki odśpiewały uroczyście 4 zwrotki hymnu państwowego. Akcja ma charakter patriotyczny, a jej celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży do wspólnego przeżywania Narodowego Święta Niepodległości oraz kształtowanie szacunku wobec polskich symboli narodowych. Już najmłodsze przedszkolaki znają godło, flagę i hymn naszego kraju. Poprzez wspólne śpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”, wyrażamy swój patriotyzm i przywiązanie do symboli narodowych.
„JAKI ZNAK TWÓJ? - ORZEŁ BIAŁY” – rodzinny konkurs plastyczny w „Jeżykach” i „Tygryskach”.
W ramach obchodów 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz realizowanej w grupie „Jeżyki” innowacji pedagogicznej pt. „Mały patriota” ogłoszono rodzinny konkurs plastyczny „Jaki znak Twój? - Orzeł Biały”. Do konkursu przystąpiły najstarsze przedszkolaki z grupy „Tygryski” oraz „Jeżyki” wraz z rodzicami. Powstało wiele niepowtarzalnych wizerunków godła Polski. Jury, zachwycone pomysłowością i zdolnościami plastycznymi, przyznało wszystkim uczestnikom I miejsce. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne nagrody rzeczowe.
"Nasza Niepodległa" - 105 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.
W dniu 9 listopada 2023 roku w Przedszkolu Miejskim nr 13 im. Juliana Tuwima w Będzinie odbyła się uroczystość z okazji 105 rocznicy odzyskania niepodległości przez państwo polskie.
W tym podniosłym wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz miejskich oraz środowiska kulturalno – oświatowego. Honorowymi gośćmi byli kombatanci i ludzie zasłużeni dla Ojczyzny.
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JEŻA W GRUPIE "MOTYLKI" i ZAJĄCZKI
10 listopada w kalendarzu ma swoje miejsce Międzynarodowy Dzień Jeża. W przeddzień jego święta dzieci z grupy MOTYLKI, WIEWIÓRKI i ZAJĄCZKI obchodziły to dość mało znane wydarzenie. Na zajęciach dydaktycznych najmłodsi poznali wiele ciekawostek na temat tego sympatycznego ssaka. Przedszkolaki z uwagą obejrzały filmik edukacyjny, wysłuchały krótkiego opowiadania, doskonaliły umiejętności matematyczne z jeżykiem w roli głównej oraz sprawność ruchową. Na zakończenie zajęć każdy przedszkolak wykonał kolczastego jeżyka.
DZIEŃ POSTACI Z BAJEK w Żabkach i Pszczółkach
Alberta Einsteina:„Jeżeli chcesz, aby twoje dzieci były inteligentne, czytaj im bajki. Jeżeli chcesz, aby były bardziej inteligentne, czytaj im więcej bajek".
Bajki i baśnie towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe, przybliżają wartości takie jak pracowitość, troskliwość, odwaga czy zaufanie. Pamiętamy, że czytając dzieciom bajki rozwijamy ich wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo. Bajkowe postacie, sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy. Przedszkolaki z grupy Żabki dołączyły się do obchodów tego wyjątkowego święta, MIĘDZYNARODOWEGO DNIA POSTACI Z BAJEK. Dzieci rozwiązywały zagadki, szukały drogi w labiryncie, dostrzegały związki przyczynowo-skutkowe, wykonywały ćwiczenia logopedyczne oraz zaprezentowały bajkę inscenizowaną. Na zakończenie gościły Panią bibliotekarkę, która przeczytała przedszkol
LISTOPADOWE SPOTKANIE CZYTELNICZE W GRUPIE MOTYLKI, KRASNOLUDKI, TYGRYSKI ORAZ ŻABKI
Dnia 6 listopada 2023r. przedszkolaki z grupy „Motylki”, „Krasnoludki”, „Tygryski” oraz „Żabki ” po raz kolejny odwiedziła Pani Ania z Pedagogicznej Biblioteki z Będzina na wspólne spotkanie czytelnicze. Tym razem nasi milusińscy zostali zaproszeni do wysłuchania krótkich książeczek z serii Kicia Kocia, której bohaterką jest mała, bystra kotka oraz jej przyjaciele. Kicia Kocia nie tylko umila czas wszystkim dzieciom, ale także książeczki z tej serii uczą wielu różnych przydatnych rzeczy.
Dzień Dyni w grupie Krasnoludki, Pszczółki, Zajączki i Wiewiórki
26 października dzieci z grupy Krasnoludków Pszczółek, Zajączków oraz Wiewiórek obchodziły Dzień Dyni. W tym dniu przedszkolaki dowiedziały się skąd pochodzi dynia, jakie są jej rodzaje, co w sobie kryje oraz poznały jej zastosowanie w kuchni. Dzieci przeliczały dynie oraz porównywały je pod względem koloru, wielkości i kształtu. Miały również możliwość spróbowania pestek dyni oraz bułeczek dyniowych, które większości dzieci smakowały. Nie obyło się bez atrakcji – były zawody sportowe, dyniowa zumba i zbijanie kręgli dynią. Na zakończenie dnia odbyła się sesja zdjęciowa w dyniowej fotobudce, a dzieci otrzymały drobne upominki w postaci balonów i babeczek dyniowych.
Bal Dyniowy u Tygrysków
"Znacie dynię moi mili
Nikt jej przecież nie pomyli
To warzywo dobrze znane
Przez dzieciaki uwielbiane"
27 października w grupie TYGRYSKI odbył się Bal Dyniowy. Królowały dyniowe przebrania, choć nie zabrakło wróżek i czarnych kotów - było kolorowo, zwłaszcza pomarańczowo. Dzieci poznały budowę dyni, dowiedziały się, że jest ona bardzo zdrowym warzywem, z którego można przygotować wiele pysznych dań. Tygryski miały okazję spróbować dyniowych pestek, które jak się okazało bardzo im posmakowały. Przedszkolaki wykonały także antystresowe balonowe gniotki - oczywiście w kolorze pomarańczowym. Radości ze wspólnych zabaw i tańców nie było końca.
"Czym pachnie jesień? Balonowym lotem" - Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczny
„Bo fantazja, fantazja, bo fantazja jest od tego,
aby bawić się, aby bawić, aby bawić się na całego.”
27 października 2023 roku po raz XII odbył się w naszym przedszkolu międzyprzedszkolny konkurs plastyczny „Czym pachnie jesień?, który honorowym patronatem objął Prezydent miasta Będzina Pan Łukasz Komoniewski.
Rozstrzygnięcie konkursu "Co nam jesień w koszu niesie?""
Pani Jesień zawitała do naszego przedszkola. W ramach konkursu "Co nam jesień w koszu niesie?" dzieci z grupy Pszczółek wraz z najbliższymi wykonały piękne kompozycje z darów jesieni. Wpłynęło 17 przepięknych prac. Uczestnikom przyznano jednogłośnie I miejsce. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.
Światowy Dzień Makaronu w grupie Zajączki, Wiewiórki i Tygryski
25 października grupa Zajączki obchodziła „Światowy Dzień Makaronu”. Dzieci zapoznały się z potrawą znaną i lubianą na całym świecie. Na zajęciach poznały „ciekawostki makaronowe „jego wygląd, zastosowanie i sposób powstawania. Zajączki miały możliwość porównywania kształtów i kolorów poprzez dotyk i wzrok. W czasie zabaw matematycznych segregowały i przeliczały elementy. Podczas zajęć plastycznych stworzyły jesienne Jeżyki z kolcami z makaronu. Praca ta bardzo spodobała sie dzieciom, napewno jeszcze nieraz wykorzystają makaron do tworzenia dzieł plastycznych.
Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 1838845