• JASEŁKA W GRUPIE JEŻYKI I ŻABKI

• Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku. Dzień, zwykły dzień, który liczy się od zmroku. Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem. Dzień, piękny dzień, dziś nam rok go składa w darze.”

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, to czas pełen miłości, radości, nadziei i życzliwości dla drugiego człowieka. W naszym przedszkolu okres poprzedzający ten magiczny czas obfituje w wiele niezapomnianych wydarzeń. Jednym z nich były jasełka przygotowane przez dzieci z grupy Jeżyki i Żabki, podczas których przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem odgrywały swoje role,  wprowadzając swoich najbliższych w świąteczny nastrój świąt Bożego Narodzenia. Rodzice byli zachwyceni występem naszych przedszkolaków. Po zakończeniu przedstawienia wszyscy razem podzielili się opłatkiem, zostali obdarowani siankiem wigilijnym i złożyli sobie życzenia zdrowych i spokojnych świąt spędzonych w gronie najbliższych.

• "W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU"- POPOŁUDNIOWE SPOTKANIE Z RODZICAMI W GRUPIE "MOTYLKI"

• Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy i magiczny czas, pełen radości i rodzinnych spotkań. O tę świąteczną atmosferę zadbały najmłodsze przedszkolaki z grupy MOTYLKI, które 19 grudnia 2023r. zaprosiły swoich najbliższych na świąteczne spotkanie. Przedszkolaki przed zgromadzoną publicznością zaprezentowały krótki montaż słowno-muzyczny opatrzony wierszami, piosenkami oraz tańcem. Po części artystycznej najmłodsi zaprosili Rodziców do wspólnych świątecznych zabaw przy choince. Na zakończenie wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy kolędę, po czym nasi milusińscy obdarowali gości kartkami z świątecznymi życzeniami oraz paczuszkami z kreatywnie ozdobionymi pierniczkami.

ŻYCZYMY WSZYSTKIM WESOŁYCH, SPOKOJNYCH, ZDROWYCH I PEŁNYCH MAGICZNEJ ATMOSFERY ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA!

• Warsztaty świąteczne w grupie Krasnoludki

• Boże Narodzenie to wyjątkowy czas, kiedy domy napełniją się ciepłem i zaczynają rozbrzmiewać w nich dźwięki kolęd.

To chwile, kiedy bliskość rodziny i wspólne spędzanie czasu nabierają szczególnego znaczenia.

Szczególne znaczenie miały też dla nas chwile spędzone podczas warsztatów świątecznych, które odbyły się dnia 18 grudnia w grupie Krasnoludków kiedy, to mamy nadzieję, udało nam się poczuć magię świąt w twórczym wydaniu.

Tego dnia nasze przedszkolaki wraz z rodzicami wzięły udział w świątecznych grach i zabawach, a także zaśpiewały  kolędy.

Uwieńczeniem warsztatów było wykonanie bombek choinkowych z wykorzystaniem różnorodnego materiału zdobniczego.

Na sam koniec dzieci wraz z rodzicami miały możliwość zrobienia zdjęć na tle pięknej, świątecznej scenerii.

• TYGRYSKI i WIEWIÓRKI w WIELKIEJ FABRYCE ELFÓW

• 14 grudnia dzieci z grup TYGRYSKI i WIEWIÓRKI wybrały się na wycieczkę do WIELKIEJ FABRYKI ELFÓW w Katowicach. To miejsce, w którym przeżyliśmy niesamowitą przygodę. Wysłuchaliśmy historii Elfa Ważniaka, wykonywaliśmy różnorodne zadania, w których pomagaliśmy Elfom w świątecznych przygotowaniach oraz szukaliśmy brakujących stron przepisu. Zadania te wzbudziły w nas wiele emocji. Nasze dzielne przedszkolaki pomogły Elfom odnaleźć przepis na ulubiony przysmak Św. Mikołaja - świąteczne pierniczki. Zwieńczeniem wizyty było spotkanie ze Świętym Mikołajem, który wręczył każdemu dyplom za pomoc w uratowaniu świąt oraz pierniczki.

W fotogaleriach grup jest tylko namiastka tego, co można było zobaczyć i poczuć w tym magicznym miejscu:)

• Grudniowe spotkanie czytelnicze.

• W poniedziałek 11.12. przedszkolaki z grup: Motylki, Krasnoludki, Żabki i Tygryski po raz kolejny spotkały się z Panią Anią z Biblioteki Pedagogicznej w Będzinie. Jak zwykle przyniosła ona ze sobą ciekawe pozycje książkowe ze zbiorów bibliotecznych. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały historii o Kocie Cukierku oraz przygód Detektywa Pozytywki. Następnie przedszkolaki wspólnie omówiły wysłuchany tekst oraz podzieliły się własnymi doświadczeniami dotyczącymi obcowania z literaturą dziecięcą.

Bardzo dziękujemy Pani Ani za piękną interpretację utworów literackich  oraz zapraszamy do nas ponownie.

• Warsztaty "Bombki choinkowe"

• W witrynach sklepowych widać już świąteczne dekoracje i udziela się wszystkim radosny nastrój. Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 13 ostatnie dni spędzają również w wyjątkowej i świątecznej atmosferze. Czas ten jest doskonałą okazją by wykonać własnoręcznie oryginalne ozdoby choinkowe. Przedszkolaki przyjrzały się podczas prezentacji multimedialnej produkcji bombek i szklanych ozdób choinkowych. Dzięki paniom z fabryki bombek dzieci poznały techniki zdobienia, dowiedziały się z czego i w jaki sposób powstają szklane cuda.

Po części teoretycznej przedszkolaki zabrały się do dzieła. Zdolności plastyczne, umiejętność projektowania i bogata wyobraźnia sprzyjały powstaniu jedynych w swoim rodzaju ozdób, które zawisną na choinkach w rodzinnych domach.

• ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE Z RODZICAMI W TYGRYSKACH

Następnie w sali grupy Tygryski odbyło się wielkie piernikowanie. Ozdabianie pierników przebiegało w atmosferze skupienia i pełnego zaangażowania. Dzieci wspólnie ze swoimi bliskimi miały możliwość ozdabiać pierniki polewami, kolorowymi lukrowymi pisakami oraz różnorodnymi posypkami, wykazując się fantazją i niesamowitym kunsztem.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za przybycie, zaangażowanie, pomoc, atrakcyjnie spędzony czas i wspólną zabawę.

Merry Christmas and Happy New Year!!!