• Finał WOŚP

• Bardzo dziękujemy za zaangażowanie podczas kwestowania na rzecz WOŚP-u.

Dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie. Zawsze możemy na Was liczyć !!

• WOŚP

• Nasze przedszkolaki brały udział w 32 FINALE WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

W niedzielę Antonina, Pola, Hania, Justyna, Wiktoria, Weronika, Alan i Szymon z grupy TYGRYSKI wystąpili na scenie areny z tańcem i tym samym jednocząc się w wielkiej akcji WOŚP.

POMAGAMY, WSPIERAMY, ŁĄCZYMY SIĘ RAZEM Z INNYMI W TYM SZCZEGÓLNYM DNIU

• Międzynarodowy Dzień Puzzli w grupie Wiewiórki

• W ramach projektu edukacyjnego "Sensoryczny Kogel-mogel" grupa Wiewiórki obchodziła "Międzynarodowy Dzień Puzzli".

To święto, które ma na celu promowanie zabawy i rozwijania umiejętności u dzieci poprzez układanie puzzli.

To znakomity trening pamięci i koncentracji, który dodatkowo uczy rozpoznawania kształtów oraz logicznego myślenia. Puzzle rozwijają też wiarę we własne możliwości, ćwiczą sprawność manualną dłoni, wytrwałość i cierpliwość, są świetną porcją zabawy i nauki. Zabawa puzzlami od najmłodszych lat sprawia, że dziecko rozwija tak zwaną zdolność analizy i syntezy wzrokowej, czyli rozkładania całości na poszczególne elementy i ponownego składania ich w całość. Ponadto stymulują one rozwój mózgu oraz ćwiczą spostrzegawczość.

Dzieci układały puzzle różnorodnych rodzajów, miały możliwość układania puzzli na tablicy multimedialnej. Wiewiórki również stworzyły pracę plastyczną z Dnia puzzli. Dowiedziały się także jak powstają puzzle.

To był dzień pełen wspaniałej zabawy!

• Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

• Nasz przedszkole poraz kolejny wsparło Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Zaangażowane były nie tylko dzieci, ale również ich bliscy, nauczyciele i wszyscy pracownicy naszej placówki. Oprócz wsparcia materialnego widać było zaangażowanie w organizację całego przedsięwzięcia. Nauczyciele zadbali o dekorację, zorganizowali pogadankę na temat akcji. Tego dnia dzieci przyszły ubrane na czerwono, brały udział  w zabawach tanecznych, śpiewały piosenki oraz wykonały piękne prace plastyczne.

Radość z niesionej pomocy była ogromna a uśmiech na twarzach dzieci był bezcenny!

• Spotkanie z książką w Zajączkach i Pszczółkach

• Dzisiaj do  grupy Pszczółek i Zajączków zawitała Pani Monika z Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie. Przyniosła ze sobą ciekawe książeczki oraz kolorowanki. Dzieci z zainteresowaniem słuchały nowych przygód Kubusia Puchatka oraz jego przyjaciół, chętnie też rozwiązywały zadania z książeczki i odpowiadały na pytania. Nie zabrakło też misiowej gimnastyki. Następnie dzieci wspólnie pokolorowały Misie.

Bardzo dziękujemy Pani Monice za odwiedziny!

• WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY!

• Zapraszamy do wspierania kolejnej zbiórki fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem zbieramy pieniądze pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Mottem wydarzenia jest „Tu wszystko gra OK!”.

• Dzień Pingwina

• "Ptak to, Nie ryba,
            a zwinnie pływa.
            Ten duży ptak,
            na grzbiecie ma czarny frak.
            Na brzuchu białą koszulę.
            Zamieszkuje południową półkulę.
            Czy ktoś mi powie
            jak ten ptak sie zowie?"

19 stycznia w grupie Pszczółki i Żabki  odbył się "Dzień Pingiwna". W tym dniu dzieci dowiedziały sie sporo ciekawostek o życiu pingwinów. Dreptaliśmy podczas zabawy jak one, abyśmy wspólnie wykonali taniec pingwina. Układaliśmy obrazek Pingwinka a także wykonalismy zadania matematyczne.  Nie zabrakło również pracy plastycznej.

• Dzień Babci i Dziadka

• Dzień Babci i Dziadka to wspaniała okazja, aby zaprosić ukochane babcie i ukochanych dziadków do przedszkola i wspólnie uczcić ten szczególny dzień. Z tej okazji dzieci przedstawiły atrakcyjne i wzruszające programy artystyczne : wiersze, piosenki, tańce, inscenizacje. W dniu ich święta dzieci życzyły babciom i dziadkom wszystkiego najlepszego oraz obdarowały ich zrobionymi przez siebie upominkami oraz laurkami.

Wszystkim Babciom oraz Dziadkom życzymy wszystkiego najlepszego!