• CZARODZIEJSKIE SPOTKANIE W GRUPIE Motylki i Wiewiórek

To był niezwykle czarodziejski dzień w naszej grupie.

• „Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze…”

Andrzejki to stary ludowy zwyczaj, który przetrwał do dziś. Tego dnia ludzie próbowali dowiedzieć się czegoś o swojej przyszłości. Chcąc poznać urok wróżb i czarów dzieci z grupy Krasnoludki i Tygryski wzięły udział w zabawie andrzejkowej. Przedszkolaki czarowały i wróżyły, dzięki czemu zabawa był wspaniała oraz dostarczyła wielu przeżyć i emocji.

• Audycja muzyczna w Pszczółkach i Krasnoludkach.

• W ramach akcji "Rodzic z pasją" dzieci z grupy Pszczółek oraz Krasnoludków uczestniczyły w audycji muzycznej. Naszymi gośćmi byli muzycy z zespołu Bessi Band.

Podczas zajęć dzieci mogły posłuchać znanych melodii, również z repertuaru dziecięcego. Muzykowanie odbywało się przy dźwiękach trąbki, saksofonu oraz akordeonu. Podczas spotkania dzieci wspólnie muzykowały, grając na różnych instrumentach muzycznych przy popularnym, dziecięcym repertuarze. Nie zabrakło zabaw ruchowych przy dźwiękach ulubionych melodii.

• Światowy Dzień Pluszowego Misia w Żabkach, Pszczółkach, Tygryskach, Wiewiórkach, Krasnoludkach oraz Motylkach

• 25 listopada obchodzony jest od 2002 roku Światowy Dzień Pluszowego Misia. Historia tej maskotki rozpoczęła się w 1902 r. kiedy to prezydent Stanów Zjednoczonych, Theodore Roosevelt, będąc na polowaniu sprzeciwił się zabiciu młodego niedźwiadka. Świadkiem tego wydarzenia był pewien dziennikarz, który uwiecznił sytuację na rysunku, wydrukowanym w gazecie. Właściciel sklepu z zabawkami, przeczytał gazetę i wpadł na pomysł produkcji pluszowych misiów, które sprzedają się świetnie do dzisiaj. Niedźwiadek stał się również bohaterem wielu książek, filmów, dobranocek.

W Przedszkolu Miejskim nr 13 od kilku lat obchodzone jest święto pluszowego przyjaciela. Choć trudno w to uwierzyć miś kończy tego roku 121 lat.

Dzieci razem ze swoimi ulubionymi misiami dowiedziały się na pamiątkę jakiego wydarzenia zostało ustanowione to święto, opowiadały o swoich pluszowych towarzyszach zabawy, słuchały fragmentów książek o misiach, układały puzzle z postaciami najpopularniejszych misiów czy też poznały misie, które zrobiły zawrotną światową karierę. W sali przedszkolnej dzieci wykazały się pomysłowością i stworzyły fantastyczne portrety swoich ulubieńców.

Pluszowy miś jest niezwykle ważny dla każdego dziecka. Jest powiernikiem trosk i sekretów a w razie potrzeby można go przytulić. To święto lubią nie tylko dzieci.

• Andrzejkowy wieczór wróżb i czarów u Jeżyków

• „Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze”

Wigilia św. Andrzeja, czyli popularne andrzejki od dawien dawna są tradycyjnym dniem wróżb. Tego dnia dziewczęta próbowały dowiedzieć się czegoś o swojej przyszłości i o tym, co je czeka w najbliższym czasie. Jeżyki również chciały poznać uroki wróżb i czarów i właśnie z tego powodu 23 listopada (nieco wcześniej niż tradycyjne andrzejki) przybyły wraz z rodzicami do przedszkola, aby wziąć udział w pełnym radości i zabawy spotkaniu andrzejowym. W magiczny nastrój wprowadziła wszystkich zaczarowana muzyka oraz tajemnicze zaklęcia. Atmosfera była przepełniona wróżbami oraz czarami, które wywoływały uśmiech na twarzach wszystkich uczestników. Zagadki, losy szczęścia, wspólne czarowanie, układanie butów, ciasteczka z wróżbami i wiele innych atrakcji urozmaiciło to spotkanie, które dostarczył naszym przedszkolakom   wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji. Teraz czekamy tylko na to, aby wszystkie wróżby się spełniły.

• Dzień Buraka w grupie Wiewiórki

• W dniu 22 listopada w grupie Wiewiórki, w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego - "Sensoryczny Kogel Mogel" obchodziliśmy Dzień Buraka.

Dzieci poznały właściwości tego warzywa. Dowiedziały się jak bardzo burak jest zdrowy, jakie zawiera witaminy i wartości odżywcze.

Przedszkolaki poznały jego różne gatunki, m.in. buraka cukrowego i poznały jego drogę wprost z pola aż do samego woreczka z białym cukrem. Miały, także możliwość skosztowania ugotowanego buraka.

Dzień Buraka obfitował w zabawy, wiersze i prace plastyczne z ciemnoczerwonym warzywem w roli głównej.

Przedszkolne spotkanie z burakiem okazało się bardzo przyjemne i pożyteczne.

• DZIEŃ KREDKI W GRUPIE MOTYLKI, ZAJĄCZKI I KRASNOLUDKI

• „Kolorowe kredki w pudełeczku noszę. Kolorowe kredki, bardzo lubią mnie!

Kolorowe kredki, kiedy je poproszęnamalują wszystko to co chcę!”

Powszechnie wiadomo, że kredki są najlepszymi przyjaciółmi każdego dziecka. Wprowadzają w świat kolorów, rysunku, rozwijają fantazję oraz wyobraźnię, a także kształtują małe paluszki. 22 listopada 2023r., dzieci z grupy Zajączki ubrane na wybrany kolor kredki i Motylki oraz Krasnoludki z papierowymi opaskami na głowach obchodziły dzień kredki. Przedszkolaki słuchały opowiadań, których bohaterami były oczywiście kredki, poznały ich rodzaje oraz obejrzały prezentację multimedialną. Tworzyły zbiory kredek według różnych kryterium, wykonywały karty pracy oraz bawiły się przy piosence „Kolorowe kredki”. Na zakończenie zajęć przedszkolaki wykonały wspaniałe prace plastyczne.

• Konkurs "Najpiękniejsze wspomnienia..."

• Serdecznie zapraszamy wszystkie 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐜𝐢 𝐰 𝐰𝐢𝐞𝐤𝐮 𝐨𝐝 𝟑 𝐝𝐨 𝟏𝟎 𝐥𝐚𝐭 do udziału w konkursie na "𝐍𝐚𝐣𝐩𝐢𝐞𝐤𝐧𝐢𝐞𝐣𝐬𝐳𝐞 𝐰𝐬𝐩𝐨𝐦𝐧𝐢𝐞𝐧𝐢𝐞 𝐳𝐰𝐢𝐚𝐳𝐚𝐧𝐞 𝐳 𝐩𝐫𝐞𝐳𝐞𝐧𝐭𝐞𝐦 𝐨𝐝 Ś𝐰. 𝐌𝐢𝐤𝐨ł𝐚𝐣𝐚"🎅

Zachęcamy do wykonania pracy plastycznej lub plastyczno- literackiej opisującej ten szczególny podarek🎁

Prace należy dostarczyć osobiście lub za pośrednictwem poczty na adres Starostwa Powiatowego w Będzinie, ul. Jana Sączewskiego 6, Wydział Promocji Powiatu.

Konkurs trwa od 𝟐𝟎 𝐥𝐢𝐬𝐭𝐨𝐩𝐚𝐝𝐚 𝟐𝟎𝟐𝟑 𝐫𝐨𝐤𝐮 𝐝𝐨 𝟔 𝐠𝐫𝐮𝐝𝐧𝐢𝐚 𝟐𝟎𝟐𝟑 𝐫𝐨𝐤𝐮 📩

Regulamin znajdziecie Państwo na stronie➡️ powiat.bedzin.pl 🙂