• ZAJĄCZKI

PROJEKT EDUKACYJNY:

„Z uśmiechem do przedszkola”

Adresat: dzieci 3-letnie

Termin realizacji: 04.09.2023r. - 31.01.2024r.

Realizatorzy: Kamila Jaskólska, Katarzyna Postół

Cel główny:

•  Motywowanie dzieci do podejmowania działań  i zachowań sprzyjających integrowaniu się z przedszkolem.
          •  Nawiązanie bliskiego, serdecznego kontaktu w relacjach: nauczyciel – dziecko, nauczyciel – rodzic.
          •  Motywowanie rodziców oraz pracowników przedszkola do zapewnienia optymalnych warunków do łatwej adaptacji.
          •  Pedagogizacja rodziców w zakresie zaspokajania potrzeb dziecka jako warunku prawidłowego rozwoju.
          •  Poznanie oczekiwań rodziców wobec przedszkola (ich upodobania, potrzeby dzieci).
          •  Zapoznanie rodziców z bazą i z pracownikami przedszkola, jego organizacją pracy.

PROJEKT EDUKACYJNY:

„Święta nietypowe – dni wyjątkowe w przedszkolu”

Adresat: dzieci 3-letnie

Termin realizacji: 01.10.2023r. - 31.05.2024r.

Realizatorzy: Kamila Jaskólska, Katarzyna Postół

Cel główny:

• Wspomaganie rozwoju dziecka poprzez cykl zajęć wynikających z zainteresowań dzieci, bodźców dopływających ze świata dorosłych oraz naturalnej ciekawości świata dzieci.
          • Poznanie różnorodności świąt w kalendarzu i przybliżenie dzieciom wiadomości na temat wybranych nietypowych świąt,
          • Pobudzenie wszechstronnego rozwoju dzieci, stwarzanie sytuacji do twórczego i kreatywnego działania.
          • Integrowanie grupy poprzez wspólną naukę, pracę, zabawę.