• Spotkanie świąteczne w grupie Pszczółek

• Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia były wspaniałą okazją , aby zaprosić dzieci wraz z rodzinami na spotkanie świąteczne. Dzieci przygotowały występ o tematyce świątecznej, a następnie zaprosiły swoich bliskich do sali, gdzie wspólnie wykonali stroiki bożonarodzeniowe. Na stołach przygotowane były świeczki, ozdoby choinkowe, szyszki, z których powstały pomysłowe kompozycje. Pracę przy stroikach uprzyjemniały słuchane kolędy. A wszystko to w atmosferze ciepła, radości oraz spokoju. Spotkanie wprowadziło nas w prawdziwie świąteczny nastrój. Dziękujemy jeszcze raz za przybycie oraz mile spędzony czas. Życzymy wszystkim Wesołych Świąt!

• Warsztaty świąteczne w grupie ZAJĄCZKI.

• Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Zapach pomarańczy, piernika i przystrojona choinka – to buduje magiczny świąteczny klimat. I właśnie po to, aby i w naszym przedszkolu zagościła świąteczna atmosfera 7 grudnia zorganizowałyśmy w grupie ZAJĄCZKI warsztaty Bożonarodzeniowe z udziałem rodziców. Celem było wykonanie ozdób świątecznych oraz pierniczków. Rodzice i dzieci z zapałem wykonywali zadania, wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności. Zachęcamy do jak najczęstszych zabaw plastycznych w domu. Budują one wzajemną więź oraz rozbudzają wyobraźnię. Serdecznie dziękujemy rodzicom za przybycie i wspólnie spędzony czas.

• Spotkanie ze Świętym Mikołajem

• W środę 6 grudnia przedszkolaki już od rana czekały na Mikołaja. Dzieci nadsłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było z daleka.

Mikołaj nie zawiódł dzieci. Wszystkie przedszkolaki bardzo przeżywały to spotkanie, szczególnie te, które pierwszy raz witały Mikołaja w przedszkolu. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Dzieci z ogromną radością przywitały Mikołaja śpiewając mu piosenki i recytując wiersze. Każde dziecko złożyło obietnice, iż kolejny rok będzie ponownie grzeczne.

Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście przekazał piękne prezenty, a w nich – dla każdego coś dobrego.

Dziękujemy Mikołaju.

• "Magiczny, Andrzejkowy Lampion"- konkurs w grupie Żabki

• Za nami finał żabkowego konkursu plastycznego pod hasłem "Magiczny, Andrzejkowy Lampion".

Celem konkursu było kultywowanie czasu spędzonego razem w gronie rodzinnym, rozwój kreatywności, wyobraźni, talentu plastyczno-technicznego dzieci oraz doskonalenie umiejętności posługiwania się różnorodnymi technikami.

Wszystkie prace były wyjątkowe, zaskakujące i magiczne w związku z tym każda praca została wyróżniona za niezwykłą wrażliwość estetyczną i kreatywność.

Wszystkim uczestnikom przyznano zaszczytne I miejsce. Gratulujemy:-)

Dzieciom życzymy dalszych sukcesów, a rodzicom bardzo dziękujemy za podjęcie wyzwania, pomoc oraz zaangażowanie :)

• MIKOŁAJKOWE SPOTKANIE CZYTELNICZE W GRUPIE „MOTYLKI” I „ZAJĄCZKI”

• 6 grudnia 2023r. w naszym przedszkolu grupa MOTYLKI oraz ZAJĄCZKI gościła Panią Bibliotekarkę z Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej z Będzina na mikołajowym czytaniu. Przedszkolaki wysłuchały krótkiej bajeczki o mikołaju oraz wykonały papierowe, mikołajkowe maski. Na zakończenie spotkania przedszkolaki pochwaliły się swoimi umiejętnościami wokalnym śpiewając piosenkę. Z rąk naszego gościa dzieci otrzymały prezent w postaci książeczki, a my wręczyliśmy Pani drobny, słodki, mikołajkowy upominek.

Raz jeszcze bardzo dziękujemy za odwiedziny.

• PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

• Pasowanie na Przedszkolaka to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu każdego dziecka, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczyna swoją przygodę z przedszkolem. Dnia 4 grudnia dzieci z grupy Zajączki i Motylki po raz pierwszy zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne na szerszym forum. Następnie złożyły uroczyste ślubowanie a Pani Prezydent wraz z gośćmi i Panią Dyrektor dokonali uroczystego pasowania. Na pamiątkę tak ważnego wydarzenia wręczyli każdemu dziecku dyplom oraz wspaniałe upominki.

• Andrzejkowy wieczór wróżb i czarów w grupie Żabki

• Andrzejki, to stary ludowy zwyczaj, który przetrwał do dzisiaj. To wspaniała zabawa, dostarczająca wielu przeżyć i emocji. 30 listopada, Żabki przybyły wraz z rodzicami do przedszkola, aby wziąć udział w magicznym, pełnym radości spotkaniu andrzejkowym. W nastrój wprowadziła wszystkich zaczarowana muzyka oraz tajemnicze zaklęcia. Atmosfera była przepełniona wróżbami oraz czarami, które wywoływały uśmiech na twarzach wszystkich uczestników. Losy szczęścia, wspólne czarowanie, ciasteczka z wróżbami i wiele innych atrakcji urozmaiciło spotkanie, które dostarczyło naszym przedszkolakom wielu wrażeń, a przede wszystkim stało się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji. Czekamy już tylko na to, aby wszystkie wróżby się spełniły.