• Dzień Sportu w "Jeżykach" oraz "Krasnoludkach"

• 6 i 11 kwietnia po hasłem ,,Sport to zdrowie” dzieci z grupy Jeżyki i Krasnoludki obchodziły Dzień Sportu. W tym dniu nasze przedszkolaki przyszły do przedszkola ubrane w wygodne stroje sportowe, ponieważ brały udział w zawodach sportowych, których głównym celem było zachęcenie dzieci do aktywności ruchowej, kształtowanie zachowań prozdrowotnych, nabywanie wiary we własne siły i możliwości oraz wzbogacanie przeżyć poprzez współzawodnictwo. Dzieci rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach, m.in. w skokach, biegach z przeszkodami, wyścigach rzędów czy rzucaniu i kopaniu do celu piłką. Wszyscy bardzo dobrze poradzili sobie z konkurencjami, wykazali się szybkością, zwinnością, skocznością i celnością. Nauczyli się, że sport to bardzo przyjemna i emocjonująca forma spędzania czasu, która daje wiele radości i wspomaga naszą kondycję fizyczną oraz zdrowie.

• Podsumowanie akcji Świąteczna paczka

• Zakończyła się zbiórka artykułów spożywczych, w ramach akcji „Świąteczna paczka 2023- Zamień los na podarek”. Serdecznie dziękujemy Rodzicom i Dzieciom za wsparcie tej szlachetnej inicjatywy, za bezinteresowną pomoc na rzecz najbardziej potrzebujących mieszkańców Syberki.

• Konkurs TONGUE TWISTERS - Nadia z grupy ZAJĄCZKI

• Dnia 04.04.2023r. Nadia Aftyka z grupy Zajączki wraz z panią anglistką Anią Archer wzięły udział w Konkursie "TONGUE TWISTERS - czyli anglojęzyczne potyczki przedszkolaków" organizowanym w Przedszkolu Miejskim nr 1 w Będzinie. W czasie konkursu dzieci wykazały się wiedzą z języka angielskiego na poziomie celującym oraz przy tym wspaniale się bawiły biorąc udział w zadaniach.

GRATULUJEMY WYNIKÓW

I ZDOBYTEJ WIEDZY!!!

• Dzień Marchewki w "Jeżykach"

Dzień 04.04.2023 r. w grupie Jeżyki był dniem wyjątkowym - marchewkowym, zdrowym i witaminowym   a wszystko to za sprawą obchodów Dnia Marchewki. Był to dzień pełen atrakcji  z marchewką w roli głównej, którego celem było szerzenie wiedzy na temat tego pomarańczowego warzywa i jego wspaniałych właściwości. Dzieci dowiedziały się między innymi tego, że marchew to nie tylko smaczne, ale i bardzo zdrowe warzywo, które ze względu na swoje dobroczynne właściwości zdrowotne powinno często pojawiać się w naszym jadłospisie. Zawiera ono wiele cennych witamin i składników odżywczych, które korzystnie wpływają na skórę, włosy oraz wzrok. Ale to nie wszystko. Dzień Marchewki był też okazją do znakomitej zabawy. Ten „bardzo zdrowy dzień pomarańczowy” wypełniony był po brzegi zabawami przy piosenkach o marchewce, pracami plastycznymi oczywiście o marchewce, chrupaniem surowych marchewek jak również próbowaniem marchewkowego soku samodzielnie wykonanego przez nasze przedszkolaki.

• Dzień Tęczy w "Pszczółkach" i "Jeżykach"

• "Koleżanko, kolego

popatrz czasem na niebo.

Czasem zdarzyć się może,