• Pszczółki i Krasnoludki z wizytą w Teatrze Dzieci Zagłębi a w Będzinie.

• 10 października dzieci z grup Pszczółki i Krasnoludki wybrały się do Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie, gdzie brały aktywny udział w przedstawieniu pt.: Hopla! Jesień, zima, wiosna!

Historia No-No, który wyruszył na pierwsze w życiu spotkanie z osobliwościami przyrody, zapoznała małych widzów z elementami określającymi każdą porę roku oraz ukazała im w metaforyczny sposób następujące po sobie zmiany w przyrodzie.

Spektakl pełen dźwięków, barw i tajemniczych stworzeń dostarczył dzieciom niezapomnianych wrażeń oraz dużo  dobrej zabawy.

Wizyta w teatrze z pewnością zapadnie dzieciom w pamięć i niedługo znów będą miały ochotę się tam wybrać.

• WIEWIÓRKI w bibliotece

• W dniu 10 października, WIEWIÓRECZKI po raz pierwszy wybrały się do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie. Dzieci z zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem. Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość przejścia między regałami w wypożyczalni i zapoznania się z biblioteką. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególne zainteresował ich dział dla dzieci. Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki. Pani bibliotekarka w przystępny sposób opowiadała o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także, jak należy dbać o książki. Każdy przedszkolak wykonał swoją zakładkę do książki, która była zakończeniem spotkania w bibliotece. Bardzo dziękujemy Pani Monice za czas poświęcony WIEWIÓRECZKOM.

• Jeżyki z wizytą u Pani Alicji Jurczyk, byłego żołnierza AK.

Dnia 10.10.2023 r. Maja oraz Oskar z grupy „Jeżyki” wraz z przedszkolakami z zaprzyjaźnionego Przedszkola Miejskiego nr 4 w Będzinie oraz Panem Sebastianem Zalewskim, nauczycielem religii w naszym przedszkolu udali się z wizytą do Pani Alicji Jurczyk pseudonim „Alka”, łączniczki, byłego żołnierza Armii Krajowej. Spotkanie to było wyjątkowym doświadczeniem. Pani Alicja, mimo swoich lat, z pasją dzieliła się wspomnieniami z czasów II wojny światowej. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści o odwadze i poświęceniu oraz dowiedziały się, co oznacza być łączniczką w trudnych czasach historycznych. To spotkanie z pewnością zaszczepiło w małych sercach szacunek do bohaterów i pokazało, jak ważne jest zachowanie pamięci o przeszłości. Po skończonym spotkaniu dzieci udały się na pobliski cmentarz i zapaliły znicze na grobie Państwa Ścibichów, którzy w szeregach AK walczyli o wolność naszej Ojczyzny.

• Dzień drzewa w grupie Zajączki, Motylki, Pszczółki, Tygryski oraz Krasnoludki

• Dnia 10.10.2023 grupy Zajączki, Motylki, Pszczółki oraz Tygryski wzięły udział w Światowym Dniu Drzewa. Dzień ten był również 21 edycją programu Klubu Gaja pt. Drzewa – bezcenny dar natury”. W naszym przedszkolu tego dnia odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew, dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Poznały także etapy wzrastania drzewa. Na koniec zajęć przedszkolaki złożyły uroczystą przysięgę ,,Przedszkolaki zawsze będą dbać o wszystkie drzewa!” i zrobily cudowne prace plastyczne. Przed nami zostało tylko posadzić przepiękne cisy i świerki srebrzyste, ktore Urząd Miejski w Będzinie przekazał dzieciom za zabraną makulaturę.

• ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU

• ​​​​Mały czy duży

niech zawsze pamięta,

aby jego buzia

była zawsze uśmiechnięta!

W pierwszy piątek października obchodzimy Światowy Dzień Uśmiechu. Tego dnia w grupach: Pszczółki i Krasnoludki zorganizowaliśmy zabawy ruchowe, dydaktyczne oraz zajęcia plastyczne, które przyniosły dzieciom wiele radości. Dzieci dowiedziały się również, jak ważny jest uśmiech, jak korzystnie dobry nastrój wpływa na nasze zdrowie, i jak wiele przyjemności możemy sprawić innej osobie zwykłym uśmiechem.

• Światowy Dzień Zwierząt w grupie ZAJĄCZKI i KRASNOLUDKI

• 4 pażdziernika obchodzony jest ,,Światowy Dzień Zwierząt''. Dzień ten miał na celu uświadomienie dzieciom, iż zwierzęta, ktore z nami mieszkają i które są obok nas, również mają swoje prawa. Dzieci wypowiadały się na temat swoich ulubieńców oraz opieki nad nimi. Odgadywały zagadki o zwierzętach, śpiewały piosenki oraz wykonały piękne prace plastyczne.

• Żabki i Jeżyki z wizytą w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie

• 4 października przedszkolaki z grup Żabki i Jeżyki miały możliwość kontaktu ze sztuką poprzez aktywne uczestnictwo w spektaklu pt.: "W dolinie Muminków".

Przedstawienie przypomniało znane wielu pokoleniom przygody mieszkańców niezwykłej doliny. Właśnie przyszedł czas przebudzenia się z zimowego snu. Tego dnia w domu Muminka zjawili się serdeczni przyjaciele rodziny, ale także goście, którzy – jak się okazuje – nie zawsze mają dobre zamiary. I pewnie to byłby zwykły dzień spędzony na zabawach przed domem, gdyby nie pewien tajemniczy kapelusz, który spadł z nieba … lub nie wiadomo skąd.

Aktorzy, prawdziwa scena, muzyka oraz bajecznie kolorowe kostiumy i scenografia przyciągały uwagę młodych widzów i wywołały na wielu twarzach prawdziwy zachwyt. Była to nasza kolejna wizyta w teatrze, ale zapewne nie ostatnia!!!

• Międzynarodowy Dzień Muzyki w Grupie Tygryski

• Międzynarodowy Dzień Muzyki to świetna okazja do przeprowadzenia zajęć umuzykalniających z dziećmi, opracowanych specjalnie na tę okazję. I do pokazania przedszkolakom, jak muzyka może być ważna w życiu każdego człowieka i jaką można czerpać radość z jej tworzenia.

Przedszkolaki rozwiązywały zadania słuchowe zgadując rodzaj instrumentu, także uważnie słuchały utworów muzycznych ale i aktywnie brały udział w zabawach muzyczno-ruchowych oraz muzycznych pląsach do znanych piosenek.

W tym dniu oprócz zabaw muzycznych z wykorzystaniem instrumentów, dzieci z grupy Tygryski miały za zadanie stworzyć pracę plastyczną pt: "Zaczarowana Gitara".

Zabawa była wyśmienita a dzieci radosne i zadowolone.