• Krasnoludki i Pszczółki w Alpakarnii.

• We wtorek 11 czerwca dzieci z grup Krasnoludki i Pszczółki wybrały się na wycieczkę do "Zakątku Alpaka" w Będzinie - Łagiszy. Dzieci spędziły miło czas na świeżym powietrzu w otoczeniu zwierząt - mogły zobaczyć, dotknąć, pogłaskać oraz pokarmić urocze króliki, świnki morskie, kozy, owce, kury oraz alpaki. Dowiedziały się też wielu ciekawych rzeczy o tych zwierzętach. Dzieci wzięły też udział w warsztatach plastyczno - technicznych: wykonały alpakę z papieru oraz różnokolorowej, mięciutkiej wełny. Nie zabrakło też zabawy na placu zabaw wśród zieleni.

• SPOTKANIE CZYTELNICZE

• W poniedziałek 10.06.24 r. przedszkolaki z grup Tygryski, Motylki, Krasnoludki i Żabki odwiedziła Pani Bibliotekarka z Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Będzinie.  Tradycyjnie przyniosła ze sobą interesujące propozycje literackie. Dzieci z zaciekawieniem  wysłuchały opowiadań z książek pt. „Elmer – słoń w kratkę” oraz „Kicia Kocia” czytanych  przez panią Anię, a następnie chętnie odpowiadały na pytania dotyczące tekstu. Przedszkolaki podziękowały także za comiesięczne spotkania czytelnicze oraz wręczyły własnoręcznie wykonane laurki i drobne upominki. Pani Ania obiecała, iż odwiedzi nas znów we wrześniu.

Serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas.

• Ogólnopolski program edukacji zdrowotnej dla przedszkolaków "Klub Mleczaka"

• W roku szkolnym 2023/2024 dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w Ogólnopolskim programie edukacji zdrowotnej dla przedszkolaków "Klub Mleczaka". Podczas zajęć dzieci zaprzyjaźniły się z Ząbkiem Mleczakiem oraz jego przyjaciółmi: Krokodylem Aleksandrem oraz Lisicą Karoliną, którzy opowiadali dzieciom jak ważne jest dbanie o ząbki, higienę, zdrową dietę oraz ruch. Bohaterowie Klubu Mleczaka poprzez zabawę   przekazali dzieciom najważniejsze zasady zdrowia oraz higieny jamy ustnej.

• Ogólnopolski Projekt Edukacyjny Sensoryczny Kogel-Mogel

• W roku szkolnym 2023/2024 dzieci z grupy Wiewiórki i Tygryski uczestniczyły w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Sensoryczny Kogel – Mogel”.

Głównym celem projektu było usprawnianie motoryki dużej – ćwiczenie postawy, oraz usprawnianie motoryki małej – usprawnianie funkcji ręki.

W ramach projektu zrealizowano szereg różnorodnych działań i obchodów cyklicznych świat.

Zabawy sensoryczne, choć czasem wiążą się z plamami i bałaganem, zapewniły dzieciom wyjątkowe odczucia, jakich nie dadzą nawet najlepsze gotowe zabawki.

Udział w projekcie dostarczył przedszkolakom, poprzez zabawę, różnorodnych bodźców wspomagających integracje wszystkich zmysłów oraz ich rozwój.

• X Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków

• Dnia 5.06.2024r. dzieci z grupy Żabki i Krasnoludki przyłączyły się do akcji organizowanej przez wydawnictwo "Bliżej przedszkola" - jubileuszowego X-go Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków" pn. "Sprintem do maratonu".

Celem "Sprintem do Maratonu" jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu.

Wszystkie dzieci dzielnie pokonały dystans 50 metrów, który został dostosowany do wieku i możliwości dzieci. Każdy z uczestników imprezy otrzymał numer startowy, aby następnie wziąć udział we wspólnej rozgrzewce. Każda grupa z zapałem dopingowała biegnących kolegów z przedszkola. Mali biegacze osiągneli swój zamierzony cel – dobiegli do mety z wielkim uśmiechem na twarzy i otrzymali medal.

• Wycieczka do Manufaktury słodyczy

• W dniu 04.06 dzieci z grupy Wiewiórki i Żabki przeżyły wyjątkową przygodę w Manufakturze Słodyczy "Hokus-Pokus" w Żarkach.

Podczas wycieczki dzieci miały okazję poznać proces produkcji pysznych cukierków i lizaków. Obserwowały, jak składniki zamieniają się w smakowite słodkości, od formowania po dekorowanie. Nasi mali odkrywcy nie tylko podziwiali proces produkcji, ale także sami wzięli w nim udział. Tworzyli swoje własne lizaki, wybierając kształt i smak. To było nie tylko pyszne doświadczenie, ale także okazja do rozwijania umiejętności manualnych.

Wizyta w "Hokus-Pokus" była pełna nauki, zabawy i słodkich chwil. Dzieci wróciły do przedszkola z uśmiechem na twarzy i nowymi doświadczeniami. To było prawdziwie słodkie przyjęcie w magicznym świecie słodyczy.