• DZIEŃ PUZZLI W "MOTYLKACH" I "PSZCZÓŁKACH"

• W dniu 30go stycznia Motylki i Pszczółki obchodziły w przedszkolu nietypowe święto -  Międzynarodowy Dzień Puzzli. Przedszkolaki tego dnia układały puzzle  różnego rodzaju.  Dzieci rozwijały umiejętność logicznego myślenia, współpracy w zespole, skupiania uwagi na rozwiązywanym zadaniu oraz jego dokładnym wykonaniu. Nasze maluszki wykazały się doskonałą spostrzegawczością, a z rozwiązywania kolejnych zadań czerpały radość, którą dzieliły się z całą grupą. Ponadto na naszych półkach zagościły już puzzle - które będziemy teraz układać w wolnym czasie :)  Jak przebiegał ten wspaniały dzień w każdej z grup prezentujemy na zdjęciach w galerii.

• Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2023.

• „Żyj zdrowo w zdrowym ciele”

W ramach 31 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w dniu 26 stycznia 2023 roku  w naszej placówce odbyła się impreza zamknięta dla przedszkolaków. W tym niezwykłym dniu czekało na dzieci mnóstwo atrakcji. W poszczególnych grupach odbywały się gry, zabawy integracyjne oraz konkursy. W holu przedszkola można było wrzucić do puszki WOŚP dowolną kwotę i w ten sposób wesprzeć tegoroczny cel Jubileuszowego 31 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

ZA WASZE WIELKIE I GORĄCE SERCA SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

• Projekt edukacyjny

Grupa Wiewiórki bierze udział w Międzynarodowym Projekcie edukacyjnym pt:

"Dobre maniery to Ja"

Celem projektu jest wprowadzenie dziecka w świat wartości moralnych! Tego dzieci bedą mogły dowiedzieć się na przykład poprzez cykl filmów multimedialnych "Myszka w paski i dobre maniery".

Chcemy nauczyć dzieci jak być przyzwoitym człowiekiem, jak budować dobre relacje z rówieśnikami, jak dokonywać właściwych wyborów i być społecznie odpowiedzialnym.

Jest to niezwykle ważne, gdyż stają się one drogowskazami w codziennym życiu. Dziecko, które wie, co dobre, a co złe, dokonuje lepszych wyborów. Wiedza ta, wzmocniona poczuciem własnej wartości, zmniejsza podatność na manipulacje.

Dzieci należy wprowadzać w świat wartości poprzez świadome nauczanie postaw moralnych, a także swoim własnym przykładem. Swoją postawą pokazujmy dzieciom, co to znaczy okazywać innym szacunek, przyjaźń, jak dokonywać mądrych wyborów, czym jest uczciwość, odpowiedzialność i solidarność.

• DZIEŃ BAŁWANKA W KRASNOLUDKACH

• Wszyscy wiemy, że jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli zimy jest bez wątpienia bałwan, którego święto przypada w styczniu. Zatem 13 stycznia grupa Krasnoludki przyłączyła się do obchodów tego nietypowego dnia wpisanego w kalendarz. Mimo, iż za oknem nie było nawet grama śniegu, w zamian za to była śnieżnobiała mąka, za pomocą której przedszkolaki wyczarowały bałwanka. Ponadto świętując bałwankowy dzień rozwiązywaliśmy multimedialne karty pracy, tańczyliśmy do utworu „Zimowa poleczka” oraz „Bałwankowa rodzinka”, z uwagą słuchaliśmy wiersza Wandy Chotomskiej „ Dziesięć bałwanków” oraz braliśmy udział w zabawie, w której wykorzystywaliśmy słomki.Na zakończenie zajęć każdy Krasnoludek wykonał swojego papierowego bałwanka.

• „W karnawale, wszyscy urządzają bale.

To tradycja bardzo stara,

strojów pięknych, co niemiara.

Niech się bawią duzi , mali

zgromadzeni na tej sali.”

W dniu 12 stycznia, w zorganizowanym balu karnawałowym w naszym przedszkolu, dzieci wcieliły się w różne postacie. Przedszkolaki, zamieniły się w królewny, księżniczki, wróżki, biedronki, piratów, rycerzy, muszkieterów czy policjantów. Pojawiły się również postacie z ulubionych bajek. Przebierańcy świetnie się bawili, uczestnicząc we wspólnych zabawach, a skoczna i rytmiczna muzyka przygotowana przez wodzireja, zachęcała do tańca. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal karnawałowy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok!

• Spotkanie czytelnicze z Panią Bibliotekarką

Książka i możliwość czytania, to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji."

Maria Dąbrowska

Dnia 11 stycznia 2023r. przedszkolaki z grupy „Tygryski”, „Krasnoludki”, ,,Zajączki” oraz „Wiewiórki” po raz kolejny odwiedziła Pani Ania z Pedagogicznej Biblioteki w Będzinie na wspólne spotkanie czytelnicze. Tym razem nasi milusińscy zostali zaproszeni do wysłuchania dalszych przygód sympatycznego żółwika pt. „Franklin ma czkawkę” oraz krótkich opowiadań z serii książek o Kici Koci.

Pani Bibliotekarka zwracała uwagę dzieci na poznawcze walory książek, jak i kolorowe ilustracje. Dzieci w trakcie spotkania odpowiadały na zadawane pytania, dotyczące w jaki sposób trzeba szanować książki oraz jakich zachowań należy się wystrzegać podczas czytania.

Raz jeszcze bardzo dziękujemy za spotkanie

i do zobaczenia już niebawem.