• "W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU"- ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPIE KRASNOLUDKI

• W środowe przedpołudnie w grupie KRASNOLUDKI wyraźnie wyczuwalna była atmosfera Świąt Bożego Narodzenia, bowiem nasi wychowankowie zaprosili swoich rodziców na grudniowe zajęcia otwarte pod hasłem: "W świątecznym nastroju". W tym wyjątkowym dniu gościliśmy również Panią Dyrektor- Ewę Konderak oraz nauczycieli z naszej placówki. Głównym celem zajęć było wzbogacenie oraz usystematyzowanie wiadomości na temat zbliżających się Świąt. Przedszkolaki m. in. doskonaliły umiejętności matematyczne wykonując multimedialne karty pracy, aktywnie słuchały opowiadania, rozwijały sprawność ruchową biorąc udział w  zabawie "Skaczące bombki", rozwijały koncentrację uwagi poprzez "złoty dzwoneczek", a także zaprezentowały przed naszymi gośćmi umiejętności wokalne śpiewając nastrojowe, świąteczne piosenki. Mamy nadzieję, że magia Świąt Bożego Narodzenia na dobre zagościła w naszej grupie, gdyż nasi dzisiejsi goście nie tylko obserwowali przedszkolaków podczas zajęć, ale również aktywnie brali udział w wielu proponowanych zabawach.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za aktywne uczestnictwo w zorganizowanych zajęciach otwartych oraz za poświęcony czas mimo wielu  przedświątecznych obowiązków.

WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

• Zakończenie akcji „Świąteczna paczka”

• Zakończyła się zbiórka artykułów spożywczych, w ramach akcji „Świąteczna paczka 2022- Zamień los na podarek”. Serdecznie dziękujemy Rodzicom i Dzieciom za wsparcie tej szlachetnej inicjatywy, za bezinteresowną pomoc na rzecz najbardziej potrzebujących mieszkańców Syberki.

• Świąteczne warsztaty w grupie Żabek

• Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Celem żabkowego spotkania  był wspólnie spędzony czas,  oraz radość z udziału w proponowanych przedsięwzięciach. Rodzice i dzieci rozwiązywali świąteczne zagadki, uczestniczyli w zabawach ruchowych i tanecznych, a na koniec ozdabiali i dekorowali bombki.  Wszyscy wykazali się przy tym wielką pomysłowością i kreatywnością. Było to mile spędzone popołudnie, podczas którego dzieci i rodzice wspólnie pracowali, jednocześnie świetnie się bawiąc. Na zakończenie, przy dźwiękach świątecznej melodii, popłynęły  życzenia, aby świąteczny nastrój zagościł do domów naszych przedszkolaków :) WESOŁYCH ŚWIĄT !

• DZIEŃ HERBATY W "PSZCZÓŁKACH"

• 15-go grudnia w ramach zajęć dydaktycznych grupa "Pszczółki" obchodziła Dzień Herbaty. Dzieci dowiedziały się, jak powstaje herbata, jakie są jej rodzaje. Przedszkolaki poznawały herbatę wielozmysłowo – poprzez węch, dotyk, wzrok i smak. "Pszczółki" wysłuchały fragmentu bajki H. Ch. Andersena pt. ,,Imbryk”. Na zajęciach plastycznych pokolorowały filiżankę oraz z pomocą swoich pań umieściły w niej torebkę z herbatą. Aby zabawy było jeszcze więcej świętowaliśmy również na zajęciach z języka angielskiego. Wiemy już, że "five o’clock tea" to popołudniowa herbata, czyli jedna z cech charakterystycznych Wielkiej Brytanii. Finalnie zaparzyliśmy herbatę w naszej sali, ale każdy z nas wie, że póki co napój ten mogą przyrządzać nam tylko dorośli :) Na szczęście w "Pszczółkach" nie brakuje filiżanek i spodeczków dla lalek więc mogliśmy wspaniale się bawić i parzyć herbate do woli. Każdy miał okazję wypić "a cup of tea" i "przenieść" się do Pałacu Buckingham chociaż na chwilę :) To był bardzo udany dzień w "Pszczółkach".

• Jasełka w Zajączkach

• W środę 14 grudnia o godzinie 16.00 w grupie Zajączki odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez przedszkolaków. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia. Małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy oraz wczucie się w role. Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa, kolędy, dekoracje oraz wzajemne życzenia, które zakończyły spotkanie, pozwoliły wszystkim poczuć atmosferę zbliżających się świąt, pełną ciepła, radości i bliskości.

• Spotkanie świąteczne w grupie Tygryski

Stała pod śniegiem panna zielona.

Nikt prócz zająca nie kochał jej,

Nadeszły święta i przyszła do nas.

Pachnący gościu, prosimy wejdź!(...)

Dnia 15.12 dzieci z grupy Tygryski zaprosiły swoich bliskich na przedstawienie "Świąteczna choinka". Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie, wokalne, taneczne wywołując wzruszenie na twarzach gości. Piękne stroje, podniosła atmosfera skutecznie wprowadziły nas w radosny, świąteczny nastrój.

Wesołych Świąt!

• Warsztaty Świąteczne z Rodzicami w "Pszczółkach" i "Motylkach"

• Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Zapach piernika, choinka - to buduje wyjątkowy, świąteczny klimat. I właśnie po to, aby i w naszym przedszkolu zagościła świąteczna atmosfera maluszki z grupy "Pszczółki" i "Motylki" odbyły swoje pierwsze warsztaty bożonarodzeniowe, na które przybyli z rodzicami. Celem spotkania  był wspólnie spędzony czas, integracja oraz radość z udziału w proponowanych przedsięwzięciach. Rodzice i dzieci rozwiązywali świąteczne zagadki, uczestniczyli w zabawach ruchowych i tanecznych, układali świąteczne puzzle a na koniec ozdabiali i dekorowali świąteczne pierniki i ciasteczka korzenne.  Wszyscy wykazali się przy tym wielką pomysłowością i kreatywnością. Było to mile spędzone popołudnie, podczas którego dzieci i rodzice wspólnie pracowali, jednocześnie świetnie się bawiąc. Na zakończenie, przy dźwiękach kolęd popłynęły  życzenia a nauczyciele wręczyli wigilijne sianko aby świąteczny nastrój "powędrował" do domów naszych przedszkolaków :) WESOŁYCH ŚWIĄT !