• Jeżyki na koncercie

• 8 maja 2023 roku dzieci z grupy Jeżyki wzięły udział w audycji muzycznej w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Będzinie. Dzieci wysłuchały popularnych utworów muzyki klasycznej i rozrywkowej w wykonaniu uczniów i wykładowców szkoły. Miały okazję poznać różne instrumenty dęte i strunowe Z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w quizie muzycznym. Obcowanie z muzyką na żywo dostarczyło przedszkolakom wielu niezapomnianych wrażeń.

• MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY- REALIZACJA MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO W GRUPIE KRASNOLUDKI

• Grupa KRASNOLUDKI z początkiem maja 2023 zakończyła realizację międzynarodowego projektu edukacyjnego MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY, którego nadrzędnym celem było rozwijanie i promowanie czytelnictwa, zachęcanie dorosłych do głośnego czytania dzieciom, jak również wprowadzenie dzieci  w piękny świat literatury i budzenie  zaciekawienia książką poprzez zabawy, piosenki, twórczość plastyczną. KRASNOLUDKI od września 2022 do maja 2023  aktywnie zrealizowały wszystkie moduły zadaniowe, za które otrzymały certyfikaty. Najatrakcyjniejszym zadaniem projektowym była wędrówka Małego Misia Mateusza  do domku przedszkolaków , wspólnie czytanie z rodzicem wybranej książeczki, a następnie narysowanie ilustracji. Nasz misiowy segregator  zawitał do każdego Krasnoludka, po czym wspólnie na zajęciach projektowych omawialiśmy dokładnie  misiowe, domowe wizyty.

Przygoda projektowa z Małym Misiem to sama przyjemność!!!

Miś uczy i bawi każdego przedszkolaka!

• DZIEŃ STRAŻAKA - w "Pszczółkach", "Motylkach" i "Żabkach"

• "Mały strażak dobrze wie - pożar trudno gasi się!"

W maju jest wyjątkowe, bo bliskie pasjom małych chłopców, święto – Międzynarodowy Dzień Strażaka ( 4 maja). Dzień ten został poświęcony strażakom w hołdzie za ich trud i narażanie życia, w podziękowaniu za pomoc i ratunek ludzkiego mienia i życia. Najmłodsze przedszkolaki postanowiły świętować ten dzień w swoich salach. "Pszczółki", "Motylki" i "Żabki" z zaciekawieniem wysłuchały bajeczki "Kicia Kocia poznaje strażaka", następnie poznały elementy stroju tych dzielnych pracowników Straży Pożarnej, ich atrybuty a także sytuacje, w których  nam pomagają. Utrwaliliśmy numery alarmowe oraz zbudowaliśmy wspólną drabinę strażacką z użyciem klocków rurek. Może w przyszłości ktoś z nas zostanie ... strażakiem? :)

Z okazji Święta -  wszystkim Strażakom

składamy najlepsze życzenia! Życzymy bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji,

a także zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym !!!

• "Ptasie spotkanie" w grupie Motylki

• Wiosna to czas, kiedy przyroda budzi się do życia. Jednym z jej zwiastunów jest przylot ptaków z ciepłych krajów, dlatego 28.04 dzieci z grupy Motylki przebrały się w piękne stroje przedstawiające naszych ptasich bohaterów.  Przedszkolaki tego dnia wysłuchały wierszy, rozwiązywały ptasie zagadki i naśladowały odgłosy ptaków oraz rozwiązywały łamigłówki i układały puzzle. Zajęcia dostarczyły „Motylkom” wielu wrażeń i  ciekawych informacji. Dzieci zrozumiały, że świat bez radosnego śpiewu i pięknego ubarwienia ptaków byłby smutny.

Szanujmy świat naszych skrzydlatych przyjaciół.