• Odznaka Szkoły eTwinning na lata 2023-2024

Z radością pragniemy ogłosić iż,

NASZE PRZEDSZKOLE otrzymało

Odznakę Szkoły eTwinning na lata 2023-2024.

To wyróżnienie jest symbolem uznania ogromnego zaangażowania całego zespołu eTwinning działającego w naszym przedszkolu.

Odznakę tą otrzymują pionierzy i liderzy w takich dziedzinach jak:

• Praktyka cyfrowa
            • Praktyka w zakresie eBezpieczeństwa
            • Twórcze i innowacyjne podejścia do nauczania
            • Promowanie ustawicznego rozwoju zawodowego kadry
            • Promowanie praktyk uczenia się opartych na współpracy wśród nauczycieli i uczniów.

Nagrodzone placówki stanowią doskonały przykład korzyści płynących z udziału w eTwinningu dla całej szkoły. Aktywnie wdrażają i promują wartości i metody pedagogiczne eTwinningu, stanowią punkt odniesienia dla lokalnej społeczności i są wzorem do naśladowania dla innych szkół.

Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym placówkom!!!

Listę laureatów znajdziecie Państwo na stronie:

kliknij tutaj

• IX OGÓLNOPOLSKI MARATON PRZEDSZKOLAKÓW.

•  Dnia 22.05.2023 r. dzieci z grupy ZAJĄCZKI I KRASNOLUDKI przyłączyły się do akcji organizowanej przez wydawnictwo "Bliżej przedszkola" - XI-go Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków" pt. Sprintem do maratonu".

Celem "Sprintem do Maratonu" jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu.

Wszystkie dzieci dzielnie pokonały dystans 50 metrów, który został dostosowany do wieku i możliwości dzieci.Każdy z uczestników imprezy otrzymał numer startowy, aby następnie wziąć udział we wspólnej rozgrzewce. Każda grupa z zapałem dopingowała biegnących kolegów z przedszkola. Mali biegacze osiągneli swój zamierzony cel – dobiegli do mety z wielkim uśmiechem na twarzy i otrzymali medal.

• "MILUSIŃSCY WIERSZEM MÓWIĄ" - KONKURS RECYTATORSKI

• W dniu 23.05.2023 roku w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Będzinie przeprowadzony został Powiatowy Konkurs Recytatorski dla dzieci przedszkolnych pt. „Milusińscy wierszem mówią”. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: dla dzieci 3-4 letnich i dla 5-6 latków. Naszą placówkę reprezentowali: Bartuś K. z grupy "Pszczółki", Ada z grupy "Jeżyki" oraz Nadia i Alan z grupy "Tygryski". Nasze przedszkolaki wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie. Dla niektórych był to pierwszy, wielki występ! Scena, mikrofon i zgromadzona publiczność nie stremowały naszych reprezentantów i cała czwórka z uśmiechami i dyplomami wróciła do przedszkola :)

• SUKCES JULII I KAROLA Z GRUPY KRASNOLUDKI W MIEJSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM

• Dnia 23 maja 2023r. Julia oraz Karol z grupy KRASNOLUDKI pod opieką wychowawcy wzięli udział w uroczystym rozstrzygnięciu konkursu plastycznego zorganizowanego przez Przedszkole Miejskie nr 5 w Będzinie pod hasłem: "Spotkanie króla Maciusia Pierwszego z królem Kazimierzem III Wielkim z okazji nadania praw miejskich miastu Będzin". Nasi zerówkowicze: Julia i Karol samodzielnie wykonali pracę konkursową przedstawiającą spotkanie dwóch królów.

Z radością informujemy, iż Julia zdobyła zaszczytne II miejsce. Laureaci obdarowani pięknymi dyplomami oraz upominkami wrócili uśmiechnięci i zadowoleni spacerkiem do przedszkola.

GRATULUJEMY!!!

• II MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM DLA OLIWIERA Z GRUPY KRASNOLUDKI

• Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż Oliwier z grupy KRASNOLUDKI otrzymał II miejsce biorąc udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Mój ulubiony psiaczek” z książki Wandy Chotomskiej pt. „Pięciopsiaczki” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Będzina Pana Łukasza Komoniewskiego, którego organizatorem było Przedszkole Miejskie nr 9 w Będzinie.

Zadaniem konkursowym było samodzielne wykonanie pracy plastycznej ukazującej wybranego psiaczka z utworu Wandy Chotomskiej „Pięciopsiaczki” techniką kolażu. Nasz Zerówkowicz wykorzystując różnorodne materiały plastyczne wykonał pieska „Ciapka”.

Serdeczne gratulacje dla Oliwiera.

Życzymy dalszych, tak wspaniałych sukcesów!!!

• II MIEJSCE W XXIV PRZEGLĄDZIE MAŁYCH FORM SCENICZNYCH

• Jest nam niezmiernie miło poinformować, że grupa Zajączki zajęła II miejsce w XXIV Miejskim Przeglądzie Małych Form Scenicznych za widowisko muzyczno - taneczne „Każdy jest ważny”. Tradycyjnie, jak co roku organizatorzy przyznali nagrody indywidualne za najlepsze kreacje aktorskie, które powędrowały do Michaliny za rolę czarnej meduzy oraz Grzesia i Krzysia za rolę rybaków.

Wielkim zaszczytem był dla nas występ na deskach Teatru Dzieci Zagłębia podczas finału, w obecności rodziców oraz władz miasta.

Serdecznie gratulujemy fantastycznej gry zespołowej i życzymy dalszych sukcesów!

Relacje z przedstawienia można obejrzeć dzięki Państwu Baranowskim pod linkiem https://youtu.be/EgpIQ-nFgo4

Dziękujemy!

• Światowy Dzień Kosmosu w grupie "Wiewiórki"

• ​​W grupie "Wiewiórki" obchodziliśmy Światowy Dzień Kosmosu, który ma na celu zachęcanie dzieci do poznawania i odkrywania tajemnic Wszechświata.

Tego dnia przedszkolaki dowiedziały się czym jest kosmos, jak wygląda i gdzie on tak właściwie jest. Podczas zajęć dzieci wzbogaciły wiedzę na temat Układu Słonecznego, a także dowiedziały się kim jest astronauta.

Oczywiście nie mogło zabraknąć piosenki „W Układzie Słonecznym”, które nasze dzieci uwielbiają. Atrakcją dnia było zrobienie doświadczenia jakim był Kosmos w słoiku.

Przedszkolaki brały także udział w zabawach ruchowych " W kosmosie" , układały puzzle z fotografią kosmosu i rozwiązywały zadania matematyczne. Wcielały się również w astronautę zakładając maskę.

Na sam koniec, każde dziecko wykonało swoją, rakietę. Wszystkie prace można podziwiać w szatni naszego przedszkola!

To był dla przedszkolaków niezwykły dzień!

​​​​​