• Międzynarodowy Dzień Tańca w Żabkach, Tygryskach i Pszczółkach

• 29 kwietnia przedszkolaki z grupy Żabki, Tygryski i Pszczółki obchodziły Międzynarodowy Dzień Tańca.

Dzień ten wybrano na pamiątkę chrztu wielkiego reformatora sztuki tańca, twórcy europejskiego teatru baletowego, francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges’a Noverre’a. Przesłaniem święta jest celebrowanie tańca, czerpanie radości z uniwersalnego charakteru tej formy sztuki, przekraczanie granic politycznych, kulturowych i etnicznych oraz łączenie ludzi przy pomocy uniwersalnego języka tańca.

Żabki, Tygryski oraz Pszczółki wiedzą, że taniec to wspaniała sprawa – dzięki niemu można się oderwać od codziennych zmartwień, dbać o kondycję fizyczną i wprawić się w dobry nastrój.

Tego dnia obowiązkowo były tańce przez cały dzień oraz wzbogacanie wiedzy na temat różnorodności zagadnień tanecznych.

• Wycieczka Krasnoludków i Zajączków do Osikowej Doliny

• 28 kwietnia dzieci z grup: Krasnoludki i Zajączki, udały się na wycieczkę autokarową do Koziegłów. Celem wyprawy był udział w warsztatach rękodzieła artystycznego, które odbywają się w Osikowej Dolinie.

Osikowa Dolina to miejsce, które urzekło wszystkich swoją niezwykłą naturalnością i ciepłem drewna osikowego.

Zajączki i Krasnoludki pod opieką instruktorów, dzięki oryginalnej technice wykonały koszyczek wiosenny oraz kwiatki z naturalnych wiórów drewna osikowego. Warsztaty były doskonałą zabawą i formą nauki tradycji, kontaktu z naturą i życzliwości. Dzieci wróciły zadowolone, pełne wrażeń z własnoręcznie wykonanymi pracami.

• Światowy Dzień Pingwina w grupie Zajączki i Krasnoludki

• Święto to zostało ustanowione po kilku latach obserwacji naukowców badających wędrówki pingwinów. Co roku ptaki, po spędzeniu miesięcy na morzu, wracały na swoje tereny lęgowe zawsze 25 kwietnia. Ten wzorzec migracji zachowany jest od pokoleń. Grupa Zajączki i Krasnoludki postanowiła uczcić ten wyjątkowy dzień.

Dzieci podczas zajęć wzbogaciły wiedzę o życiu na Antarktydzie, poznały cechy charakterystyczne pingwinów, a także powzięły wiedzę, w jaki sposób zdobywają pożywienie, co jedzą i co jest ich środowiskiem naturalnym. Wiedzą także, że chociaż pingwiny są ptakami, są to nieloty, a ich skrzydła przystosowane są jedynie do pływania.Na zakończenie zajęć, dzieci z wielkim zaangażowaniem wzięły udział w zawodach na "najszybszego pingwina" oraz wykonały piękne prace plastyczne.

• Rowerowy Maj 2022

• Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca przemieszczanie się na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce wśród uczniów szkół podstawowych i przedszkolaków.

Poprzez kampanię:

- wpływamy na kształtowanie pozytywnych nawyków transportowych,

- promujemy zdrowy styl życia,

- wspieramy samodzielność dzieci,

-poprawiamy bezpieczeństwo komunikacyjne przy szkołach i przedszkolach,

- dbamy o środowisko.

Serdecznie zapraszamy naszych Przedszkolaków do aktywnego uczestnictwa w akcji, która trwa od 04.05.22 r., do 31.05.22 r.

Więcej informacji o akcji znajduje się na stronie internetowej: https://rowerowymaj.eu/

• Pszczółki i Jeżyki w kinie "Nowość" w Będzinie

• 26 kwietnia, we wtorkowe przedpołudnie dzieci z grupy "Pszczółki" i "Jeżyki" wybrały się na wycieczkę autokarową do kina "Nowość" w Będzinie. Przedszkolaki obejrzały film animowany pt. "Moja mama Gorylica", który opowiada o przyjaźni małej dziewczynki Jonny z ogromym, sympatycznym gorylem. Z wielkim przejęciem obejrzeliśmy bajkę i bardzo zadowoleni wróciliśmy na obiad do przedszkola! Już czekamy na kolejny senas filmowy :) i wyprawę do kina !

• Zdjęcia

• Drodzy Rodzice, dnia 29.04.2022 odbędzie się w naszym przedszkolu sesja fotograficzna.

• Światowy Dzień Ziemi

• „Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego ludzkiego działania, zależy od każdego z nas”

Florian Plit

22 kwietnia 2022r., w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi – największe ekologiczne święto. To coroczna akcja, której celem jest kształtowanie postaw i zachowań proekologicznych wśród najmłodszych. Podczas zajęć i zabaw dzieci dowiedziały się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Poznały sposoby oszczędzania wody i energii, porządkowany był plac zabaw oraz przedszkolny ogród. Tego dnia dzieci miały okazję obejrzeć ekologiczne filmy edukacyjne, prezentacje multimedialne, brały udział w ekologicznych quizach, grach i zabawach oraz wykonywały ekologiczne prace plastyczne. Prowadzone działania pokazały przedszkolakom, różne sposoby ochrony najbliższego środowiska oraz zachęcały do troski o Ziemię. Dzieci już wiedzą, że dla dobra naszej planety należy: sadzić drzewa i pielęgnować rośliny; dbać o przyrodę; oszczędzać wodę i prąd; segregować śmieci i ograniczać zużycie plastiku.