• Jarmark Wielkanocny - występ grupy Zajączki

• 10 kwietnia w naszym mieście odbył się Wielkanocny Jarmark. Pod Miejska Biblioteką publiczną można było podziwiać i oczywiście zakupić mnóstwo pięknych ozdób świątecznych wykonanych własnoręcznie przez dzieci z różnych szkół i przedszkoli oraz lokalnych sprzedawców. Wśród nich można było znaleźć kolorowe pisanki, koszyczki wielkanocne, uszyte zajączki i gąski, zajączki wyrzeźbione w drewnie i wiele innych pięknych rękodzieł. Czas kiermaszu umilały taneczne występy przedszkolne oraz szkolne. Z naszego przedszkola miały okazję zaprezentować się dziewczynki z grupy Zajączki. Pomimo chłodnej i deszczowej pogody Zajączki rozgrzały widownie swoim układem tanecznym do piosenki CLEO "Dobre słowa". Po udanym występie i oklaskach publiczności Pani Dyrektor pogratulowała dziewczynkom występu i wręczyła upominki, które sprawiły dzieciom mnóstwo radości.

• Patryk z Wiewiórek I miejsce, Martynka z "Pszczółek" - II miejsce w konkursie recytatorskim

• Serdecznie gratulujemy Patrykowi z grupy "Wiewiórki" za zdobycie
            I miejsca
            oraz Martynce z grupy "Pszczółki", za zdobycie II miejsca w Międzyprzedszkolnym Konkursie Recytatorskim - Logopedyczne wyzwanie - wierszy recytowanie
            organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 11 im. Władysława Broniewskiego w Będzinie. Patryk wyrecytował wierszyk pt."Szara myszka", gdzie zaprezentował swoje umiejętności deklamowania jako 3 latek natomiast Martynka brawurowo wyrecytowała wiersz Anny Chrzanowskiej pełen syczących głosek pt. "Rarytasy Stasia". Jesteśmy bardzo dumni z sukcesu naszych podopiecznych.

ŻYCZYMY KOLEJNYCH WYRÓŻNIEŃ.

Zapraszamy do obejrzenia Patryka Kliknij tutaj

• Dzień Sportu w grupie Pszczółki, Zajączki i Krasnoludki

• W piątek 08.04., dzieci z grupy Pszczółki, Krasnoludki i Zajączki obchodziły Dzień Sportu. Głównym celem było zachęcenie przedszkolaków do aktywności ruchowej, kształcenie zachowań prozdrowotnych oraz nabywanie wiary we własne możliwości. Zajęcia rozpoczęliśmy rozmową na temat dyscyplin sportowych, korzyści wynikających z uprawiania sportu  oraz kodeksu  zachowania sportowca. Następnie  na sali gimnastycznej odbyły się rozgrywki sportowe, dzięki którym przedszkolacy poznali zasady zdrowej rywalizacji „fair – play” oraz sposoby radzenia sobie z porażką. Dzieci brały także udział w konkurencjach i zawodach sportowych. Uczyły się również jak przeprowadzić rozgrzewkę ciała oraz jak wykonywać ćwiczenia rozciągające i kształtujące równowagę.

Wszystkie dzieci  w  tym dniu przekonały się, iż uprawianie sportu daje mnóstwo radości i energii.

• WYRÓŻNIENIE DLA LILII Z GRUPY „TYGRYSKI” W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM

Z uśmiechemy pragniemy poinformować, iż nasz Tygrysek- Lilia otrzymała wyróżnienie, reprezentując naszą placówkę w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Bohaterowie utworów Jana Brzechwy w oczach dziecka” pod honorowym patronatem Krystyny Brzechwy i Prezydenta Miasta Będzina. Lilia wykonała na arkuszu papieru znaną wszystkim „Kaczkę Dziwaczkę”, wykorzystując różnorodne materiały plastyczne.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych przedszkolnych sukcesów.

• Listy dzieci - ogłoszenie.

• Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 13 im. Juliana Tuwima w Będzinie informuje, iż w terminie od 11 do 15 kwietnia 2022 roku będą spisane umowy cywilno – prawne z rodzicami/prawnymi opiekunam dzieci zakwalifikowanych do placówki w roku szkolnym 2022/2023.

Spisując umowę należy mieć przy sobie dowód osobisty.

Niepodpisanie umowy w wyznaczonym terminie jest równoznaczne z rezygnacją z uczęszczania dziecka do przedszkola.

lista dzieci .odt​​​​​​​

• "Była sobie bajka..." projekt edukacyjny w "Jeżykach".

• „Mała książka w Twej kieszeni

szary świat w przygodę zmieni!”.

4 kwietnia b.r. w grupie „Jeżyki” w ramach realizowanego projektu edukacyjnego „Była sobie bajka…” obchodzono Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. W rocznicę urodzin Hansa Christiana Andersena - twórcy niezliczonych baśni dla dzieci - 2 kwietnia na całym świecie celebruje się to święto, aby rozpowszechniać literaturę dla dzieci oraz zachęcać najmłodszych do sięgania po książki. Dzieci stworzyły swoją przedszkolną bibliotekę, w której znalazły się przyniesione przez nie ulubione pozycje książkowe. Rozwiązywały zagadki, rebusy – rozpoznawały bohaterów, charakterystyczne rekwizyty, tytuły utworów. Czterolatki wykonały zabawne zakładki do książek, a w „szpitalu dla książek” naprawiały uszkodzone egzemplarze.  Nie mogło zabraknąć wspólnego słuchania i oglądania wybranych książeczek. Przedszkolaki dzieliły się ze sobą spostrzeżeniami i wrażeniami. Popołudnie z literaturą dla najmłodszych dostarczyło wszystkim wiele korzyści i  pozytywnych  doznań.

• ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI U "PSZCZÓŁEK" I "TYGRYSKÓW"

• „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Wisława Szymborska

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to święto obchodzone w rocznicę urodzin  duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. W naszym Przedszkolu  również nie zapomnieliśmy o tym jakże ważnym wydarzeniu, które ma na celu rozpowszechnianie książek dla dzieci oraz popularyzowanie czytania wśród najmłodszych. "Pszczółki" i "Tygryski" świętowały ten dzień przynosząc z domu swoje ulubione książeczki oraz baśnie Andersena.  Wszystkie zajęcia, zabawy i działania dzieci związane były w tym dniu z książką. Podczas zajęć dydaktycznych dzieci miały okazję dowiedzieć się jak powstaje książka oraz poznały zasady szanowania książek. Ponadto poznaliśmy postać Hansa Christiana Andersa oraz wysłuchaliśmy jego baśni czytanych przez nauczycieli.  Jesteśmy przekonani, że książki będą często gościć  w naszych rękach, a nawet zostaną naszymi przyjaciółmi :) szczególnie jak już sami zaczniemy czytać !!!