• ŚWIATOWY DZIEŃ SOKU W "PSZCZÓŁKACH"

• "Kto soki pije, ten długo żyje"

30 maja przypada Światowy Dzień Soku. "Pszczółki" postanowiły świętować ten dzień w swojej sali! Na początek utrwaliliśmy wiedzę na temat właściwości odżywczych warzyw i owoców, porozmawialiśmy o roli witamin w życiu człowieka a także omówiliśmy sposoby wykonywania różnorodnych soków: warzywnych, owocowych i mieszanych. Punktem kulminacyjnym zajęć było samodzielne przygotowanie soku warzywno-owocowego. Zanim przystąpiliśmy do pracy, zapoznaliśmy się z urządzeniem do robienia soku – sokowirówką, jego działaniem oraz utrwaliliśmy podstawowe zasady higieny i bezpieczeństwa. Następnie samodzielnie wyciskaliśmy sok. A na koniec każdy uzupełnił witaminy i składniki mineralne pałaszując szklaneczkę zdrowego napoju - soku! Na zdrowie !!!

• ŻABKI I WIEWIÓRKI W TEATRZE DZIECI ZAGŁĘBIA

• 30 maja przedszkolaki z grup najmłodszych, Żabki i Wiewiórki, miały możliwość kontaktu ze sztuką poprzez aktywne uczestnictwo w spektaklu pt.: "Tymoteusz i Psiuńcio".

Spektakl Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie opowiadał o przygodach małego, rezolutnego, choć tak naprawdę samotnego Misia Tymoteusza, któremu Tata powierza bardzo odpowiedzialne zadanie – zakup jajka u Pani Kury. W drodze do sklepu Tymoteusz nawiązuje przyjaźń z napotkanym pieskiem. Czy Tata Miś pozwoli Tymoteuszowi zatrzymać Psiuńcia? Na to pytanie znają odpowiedź już nasze przedszkolaki.

Dla wielu maluchów była to pierwsza wizyta w teatrze. Aktorzy, prawdziwa scena, muzyka oraz bajecznie kolorowe kostiumy przyciągały uwagę młodych widzów i wywołały na wielu twarzach prawdziwy zachwyt. Była to nasza pierwsza wspólna wizyta w teatrze, ale zapewne nie ostatnia!!!

• III MIEJSCE MARTYNKI Z "PSZCZÓŁEK" W POWIATOWYM KONKURSIE RECYTATORSKIM

• Z radością informujemy, iż nasza "Pszczółka - MARTYNKA" zajęła zaszczytne III miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim pt. "MILUSIŃSCY WIERSZEM MÓWIĄ", który został zorganizowany przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Będzinie. To już kolejny recytatorski sukces Martynki :) Jesteśmy bardzo dumni !!!

• „GRAMY ZMYSŁAMI”- OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY W GRUPIE „TYGRYSKI” ORAZ „PSZCZÓŁKI"

Od października 2021r. do maja 2022r. u zerówkowiczów: Tygrysków oraz Pszczółek realizowany był ogólnopolski projekt  edukacyjny „GRAMY ZMYSŁAMI”, którego priorytetowym  celem było kreatywne podejście do tematyki rozwijania zmysłów u dzieci, wzbogacenie wiedzy na temat integracji sensorycznej, wielozmysłowe postrzeganie świata, a także tworzenie warunków do kształtowania świadomości własnego ciała. Podczas różnorodnych zadań praktycznych i sytuacji edukacyjnych przedszkolaki pobudzały do działania wszystkie zmysły. Nasi milusińscy smakowali, oglądali, dotykali, wąchali, słuchali, a więc aktywnie „grali” zmysłami i przy tym świetnie się bawili.

• Dzień Rodziny w grupie Tygryski i Krasnoludki

• "Radości życia rodzinnego  są najpiękniejsze na świecie,

a radość, jakiej rodzice doświadczają na widok swych dzieci,
            jest najświętsza".

Johann Heinrich Pestalozzi

Dzieci z grupy Tygryski i Krasnoludki zaprosiły swoich Rodziców na uroczystość z okazji Ich święta. Hasło przewodnie przedstawienia brzmiało „Cudownych rodziców mam”…. W tym wyjątkowym dniu dzieci w podniosłej i radosnej atmosferze zaprezentowały swoje umiejętności recytując wiersze, śpiewając piosenki, tańcząc. Po tak długiej przerwie, uroczystość  wzbudziła ogromne emocje, a piękne laurki wykonane przez dzieci z pewnością wywołały mnóstwo radości i wzruszeń.

Życzymy wszystkim Rodzicom 100 lat,

zdrowia, sił

i codziennej radości ze swoich pociech.

• DZIEŃ ŚLIMAKA W "PSZCZÓŁKACH"

• "Ślimak, ślimak pokaż rogi

dam ci sera na pierogi

jak nie sera to kapusty

będzie z ciebie ślimak tłusty"

24 maja w kalendarzu świąt nietypowych jest Dniem Ślimaka. Grupa "Pszczółki" postanowiła bliżej poznać tego bohatera dnia podczas swoich zajęć dydaktycznych. Przedszkolaki poznały wygląd,  budowę oraz zwyczaje ślimaków na podstawie filmików edukacyjnych oraz literatury przyrodniczej. Ponadto "Pszczółki" starały się znaleźć odpowiedź na pytania typu: Do czego służy ślimakowi muszla? czy też Jak porusza się ślimak? Zorganizowaliśmy "zawody ślimaków" a na koniec każdy wykonał pracę plastyczną - wesołego ślimaka. Teraz postaramy się o obserwacje w terenie aby na żywo odbyć spotkanie w "cztery oczy" ze ślimakiem.

• Ogólnopolski program edukacyjny w Żabkach, Tygryskach, Wiewiórkach i Pszczółkach

• Już niedługo koniec roku szkolnego. Coraz bliżej wakacje i zasłużony odpoczynek. Powoli kończy się czas realizacji zamierzonych działań. Jednym z nich są działania podjęte przez nasze przedszkolaki w ramach udziału w programie „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Jest to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli.

Celem programu skierowanego do przedszkolaków w całej Polsce jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne.

Za realizację zadań otrzymaliśmy  CERTYFIKAT „KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY”.

Radość na twarzach dzieci z grup Żabki, Tygryski, Wiewiórki oraz Pszczółki i ogromne zaangażowanie podczas zajęć utwierdziły nas, iż proponowane działania były atrakcyjne, wyzwalały aktywność przedszkolaków, pozwalały poprzez zabawę przemycić trudne zagadnienia związane z ekologią i zdrowym sposobem odżywiania.

Zapraszamy do albumu fotograficznego.