• Rodzinne piernikowanie w WIEWIÓRKACH

• 13 grudnia, wtorkowe popołudnie w Wiewiórkowej grupie, pojawiło się grono rodziców wraz ze swoimi dziećmi. Wszyscy przyszli doskonale przygotowani. Każdy z uczestników spotkania wyposażony był w posypki,
            lukier oraz specjalne ozdoby do upiększenia upieczonych pierników.
            Spotkanie odbyło się w ciepłej, rodzinnej atmosferze, przy dźwiękach kolęd.

Zarówno rodzice, jak i dzieci popisali się dużym  talentem plastycznym, każdy bowiem z uczestników zarówno jadł, jak i ozdabiał pierniki.

Po ciężkiej pracy dzieci zaprosiły swoich rodziców do wspólnej zabawy, gdzie śmiech ogarnął całą salę :)

Dziękujemy rodzicom za przybycie i poświęcony nam czas, gdyż patrząc na radosne buzie dzieci widzimy, że był to czas radości i świetnej zabawy.

• Warsztaty świąteczne w Krasnoludkach

• Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia dzieci z grupy KRASNOLUDKI wraz z paniami zaprosiły do naszego przedszkola swoich rodziców na występ artystyczny w języku angielskim.

"The Best Christmas Ever" tak brzmiał tytuł przedstawienia jakie zostało zaprezentowane przez młodych artystów. Dzieci mogły popisać się umiejętnościami wokalnymi i językowymi jakie nabyły podczas zajęć prowadzonych przez nauczycieli.

Po wspaniałym i wzruszającym występie rodzice wraz ze swoimi pociechami zostali zaproszeni do wspólnej zabawy muzycznej i plastycznej. Radości było co nie miara kiedy ma się u swego boku tak wspaniałych gości jak nasi KOCHANI RODZICE.

W ten magiczny czas

życzymy wszystkim

Spokojnych Rodzinnych Świąt

oraz Szcześliwego Nowego Roku.

MERRY CHRISTMAS AND HAPPY NEW YEAR!!!

• Jeżyki i Tygryski z wizytą św. Mikołaja

• W zimowy. śnieżny poranek 12 grudnia 2022 roku dzieci z grupy Jeżyki i Tygryski wyruszyły do Fabryki św. Mikołaja „Ale fajnie!” w Dąbrowie Górniczej. Niedaleko, w zupełnie niezwykłym miejscu, pełnym elfów i świątecznej magii przedszkolaki wykonywały różnorodne zadania, aby w końcu spotkać się z Mikołajem. Ozdabiały pierniczki, wykonały własne skarpety na prezenty, budowały komin dla „grudniowego gościa”. Było miło, słodko i bardzo wesoło. W trakcie spotkania ze św. Mikołajem dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę na temat świąt uczestnicząc w quizie. Mikołaj obdarował swoich gości słodkościami. Wizyta w fabryce św. Mikołaja dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń!

• Projekt „Książka moim przyjacielem” w grupie Tygryski

•     „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Wisława Szymborska

Od połowy listopada w ramach projektu „Książka moim przyjacielem” grupę Tygryski  odwiedzały Mamy, które czytały  naszym przedszkolakom wybrane przez siebie pozycje literackie.  Mama Justynki, Mikołaja, Łucji i Hani wybrały książki, które bardzo zainteresowały nasze Tygryski. Człowiek nie rodzi się czytelnikiem, czytelnika trzeba wychować, obudzić w nim zapał do książek, sprawić by czytanie stało się jego potrzebą i pasją. A każda akcja, która spowoduje, że dzieci będą chętniej i częściej sięgały po książki jest ważna i potrzebna.

Dziękujemy za aktywny udział w naszym projekcie. Zapraszamy ponownie:)

• „ZAWODY NASZYCH RODZICÓW”- CYKL SPOTKAŃ W GRUPIE „KRASNOLUDKI”

• Od najmłodszych lat dzieci poznają różne zawody wykonywane przez osoby dorosłe. Już w przedszkolu dzieci wiedzą, że każdy zawód jest ważny i każdy należy szanować. W grupie Krasnoludki zorganizowano cykl spotkań pod hasłem: „Zawody naszych Rodziców”, których celem było zapoznanie dzieci z wykonywanymi zawodami najbliższych im osób. Gościliśmy mamę Julii, która zorganizowała dla naszych milusińskich zajęcia edukacyjne w języku angielskim, kolejno mamę Aurelii, z którą dzieci poruszały się w rytmie  przeróżnej muzyki tanecznej oraz mamę Jakuba P., która zapoznała dzieci z pracą biurową i przygotowała dla nich wiele zadań i zagadek matematycznych.

Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za tak wielkie zaangażowanie na rzecz naszej grupy, poświęcony czas  oraz wzorowe przygotowanie się do spotkań z naszymi Krasnoludkami.

• MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

• 6 grudnia nasze przedszkole odwiedził długo wyczekiwany Święty Mikołaj. Tego dnia dzieci z niecierpliwością wypatrywały gościa. Pomimo braku śniegu Mikołajowi udało się przybyć do naszego przedszkola. Spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Po wspólnych zabawach dzieci zostały obdarowane pięknymi  prezentami.

Dziękujemy Ci bardzo Święty Mikołaju, do zobaczenia za rok...

• "Niech żyje nam górniczy stan!" - Barbórka w "Jeżykach".

• Pięciolatki z grupy „Jeżyki” obchodziły tradycyjne polskie święto – Barbórkę. Była to doskonała okazja do uświadomienia dzieciom jak trudna i niebezpieczna jest praca w kopalni. Podczas zajęć poprzedzających święto poznały specyfikę zawodu górnika oraz znaczenie i szerokie zastosowanie węgla. Wykonały prace plastyczne posługując się węglem drzewnym. 5 grudnia 2022 roku uczestniczyły w spotkaniu z górnikiem. Były życzenia oraz okolicznościowe wiersze i piosenki. Zaproszony gość opowiadał o codziennej pracy w kopalni, a także o górniczych tradycjach i zwyczajach. Dziękujemy panu Jakubowi Rzońcy – tacie Przemka za poświęcony czas oraz miłe i wartościowe spotkanie.

• Ho, ho, ho...

4 grudnia, nasze przedszkole wzięło udział w bajkowych Mikołajkach, które odbyły się w Parku Syberka. Dzieci z wszystkich grup, wspólnie z nauczycielami, przygotowały cudowne upominki, które przykuły uwagę wszystkich odwiedzających bajkową krainę. Nie zabrakło również cudownych atrakcji: zabaw, konkursów, a dla zmarzniętych gorącej czekolady, świątecznej atmosfery, wspólnego kolędowania oraz występów artystycznych. Nasze przedszkole reprezentowały dziewczynki z grupy Jeżyki i Zajączki. Ich wykonanie "Zimowej poleczki" urzekło wszystkich widzów. Co prawda zabrakło śniegu i odrobiny mrozu, ale i tak wszyscy opuszczali Krainę Lodu w doskonałych humorach.