• MIKOŁAJKOWE SPOTKANIE CZYTELNICZE W GRUPIE „KRASNOLUDKI”

• 5 grudnia 2022r., w przeddzień wizyty Świętego Mikołaja w naszym przedszkolu grupa KRASNOLUDKI gościła panią Aleksandrę z Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej z Będzina na mikołajowym czytaniu. Tego właśnie dnia nasi milusińscy wysłuchali pełnej radości i świątecznej magii opowieści „Czerwone saneczki”, które miały tylko jedno marzenie- stać się wielkimi saniami Świętego Mikołaja. Przedszkolaki  jednogłośnie wysunęły z utworu bardzo ważny morał, mianowicie- marzenia się spełniają, jeśli tego mocno chcemy. Następnie KRASNOLUDKI wraz z naszym gościem zabawiły się wesoło w zaprzęgi reniferów.

Na zakończenie naszego wyjątkowego spotkania oraz w podziękowaniu za wizytę dzieci zaśpiewały mikołajkową piosenkę.

• WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE „MÓJ MIŚ”

• Miło nam poinformować, że Amelka z grupy Motylki zdobyła wyróżnienie w konkursie plastycznym „Mój Miś”, którego organizatorem było Przedszkole Miejskie nr 8 w Będzinie.  Konkurs skierowany był do dzieci przedszkolnych z terenu powiatu będzińskiego, a jego celem było wykonanie postaci misia za pomocą różnych form plastycznych. Amelka pięknie namalowała i ozdobiła misia. Podczas wykonywania pracy wykazała się pomysłowością i kreatywnością. Od organizatorów otrzymała dyplom oraz upominek. Gratulujemy!

• GRUDNIOWE SPOTKANIE CZYTELNICZE W GRUPIE KRASNOLUDKI, ZAJĄCZKI, TYGRYSKI ORAZ WIEWIÓRKI

• Dnia 2 grudnia 2022r. przedszkolaki z grupy „Krasnoludki”, „Zajączki”, „Tygryski” oraz „Wiewiórki” po raz kolejny odwiedziła Pani Ania z Pedagogicznej Biblioteki w Będzinie na wspólne spotkanie czytelnicze. Tym razem nasi milusińscy zostali zaproszeni do wysłuchania dalszych przygód sympatycznego żółwika pt. „Franklin i komputer” oraz krótkiego opowiadania „Historia z bajkami”.

To było ostatnie spotkanie w tym roku ale my się nie martwimy, bo…. do zobaczenia w Nowym Roku 2023.

• „PSIAKI, KOCIAKI I INNE ZWIERZAKI W LITERATURZE DZIECIĘCEJ”- BIBLIOTECZNY KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!

• Jest nam niezmiernie miło poinformować, że aż trzy dziewczynki z naszego przedszkola znalazły się na liście zwycięzców konkursu literacko - plastycznego „Psy, koty i inne zwierzaki w literaturze dziecięcej”, który został zorganizowany przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. J. Lompy w Katowicach Filia w Będzinie. Konkurs skierowany był do dzieci przedszkolnych z powiatu będzińskiego, a jego celem było rozwijanie zainteresowań czytelniczych, rozwijanie wrażliwości i właściwych zachowań wobec zwierząt oraz wzbogacenie warsztatu plastycznego. W kategorii dzieci 3-4 letnich I miejsce przyznano Jowicie z grupy „Żabki”, wyróżnienie otrzymała Michalina również z grupy „Żabki”, natomiast w kategorii dzieci starszych 5-6 letnich wyróżniona została Aurelia z grupy „Krasnoludki”. Wszystkie dziewczynki przy tworzeniu wizerunku swoich wybranych zwierzaków wykazały się pomysłowością, starannością, a przede wszystkim samodzielnością, która była najważniejszą zasadą konkursu. Jowita, Michalina oraz Aurelia za swoje osiągnięcia z rąk organizatorów otrzymały nagrody oraz dyplomy.

Serdecznie gratulujemy naszym dziewczynkom oraz życzmy dalszych, tak wspaniałych sukcesów!

• „Bajka o listku” w WIEWIÓRKACH i ŻABKACH

• W tym roku szkolnym Wiewióreczki i Żabki kontynuują Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Dzieci na scenie- edycja druga”, w którym to przygotowały przedstawienie pt. „Bajka o listku”. Projekt ten zakłada tworzenie sytuacji edukacyjnych budujących wrażliwość dziecka, w tym wrażliwość estetyczną, zaspokajanie potrzeby tworzenia sztuki, jak również wzmacnianie wiary we własne możliwości. I też tak się stało :)

W dniu 30 listopada i 1 grudnia zostali zaproszeni najważniejszy goście czyli nasi kochani RODZICE, DZIADKOWIE, RODZEŃSTWO. Widzowie mogli podziwiać wiersze, piosenki, zabawy ruchowe i taneczne w wykonaniu dzieci. Dzieci przed tak liczną publicznością, mogły zaprezentować swoje zdolności aktorskie, recytatorskie, wokalne oraz taneczne. Każdy mały aktor stanął na wysokości zadania i odegrał swoją rolę wyśmienicie!!!

Po wspaniałym występie, mali aktorzy wraz ze swoimi rodzicami zostali zaproszeni na warsztaty plastyczne, które były podsumowaniem przedstawienia o listku, który latać chciał jak ptak. Każdy jesienny listek, który został stworzony był niepowtarzalny: pełny koloru, brokatu i fantazji.  W tym dniu Jesień symbolicznie zakończyła swoje panowanie i ustąpiła miejsce dla nowej pory roku. Teraz czekamy na piękną zimę.

Dziękujemy rodzicom za wspaniałą zabawę i obiecujemy,
            że takich wspaniałych występów będzie więcej:)