• Pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe w grupie Pszczółek.

• Owoce są źródłem witamin, dlatego zachęcamy dzieci do ich spożywania. A najlepszym sposobem, aby to zrobić, jest samodzielne przygotowanie przez nie owocowej przekąski. Dzisiaj w grupie Pszczółek dzieci wykonały szaszłyki owocowe, które potem zjadły ze smakiem. Przygotowanie deseru dało dzieciom wiele satysfakcji, uświadamiając im jednocześnie jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu naszego organizmu.

• DZIEŃ TOSTA W GRUPIE MOTYLKI I WIEWIÓRKI

• W drugiej połowie lutego w kalendarzu świąt nietypowych swoje miejsce zajmuje "dzień tosta". Dnia 28 lutego 2024r.  Motylki i Wiewiórki postanowiły przyłączyć się do obchodów tego święta, które stanowiło świetną okazję, aby po raz pierwszy w maluszkach zoragnizować zajęcia kulinarne i tym samym przygotować drugie śniadanie. Najmłodsi zostali zapoznani z wyglądem, przeznaczeniem, funkcjonowaniem oraz z bezpieczną obsługą tostera, po czym przystąpiliśmy do działań praktycznych. Każdy Motylek i Wiewiórka pod nadzorem swoich Pań przyrządził sobie ciepłego, pysznego, chrupiącego tosta z wybranym dodatkiem. Na buziach naszych dzieci widniały uśmiechy od ucha do ucha, a zapach tostów unosił się po całej sali.

To był bardzo pyszny dzień w naszych grupach.

• Spotkanie z Panią bibliotekarką

• W  dniu 26.II.2024r. przedszkolaki z grup: Tygryski, Żabki, Motylki i Krasnoludki odwiedziła Pani bibliotekarka z Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Będzinie. Tradycyjnie przyniosła ze sobą ciekawe pozycje literackie. Książki z serii o żółwiu Franklinie, kocie Cukierku oraz Kici Koci  spotkały się z dużym zainteresowaniem wśród małych czytelników. Jak  wiadomo przygody sympatycznego żółwika oraz kocich bohaterów są niezwykle interesujące, a  kontakt z literaturą wzbogaca słownictwo dziecka, wyobraźnię, poszerza świat jego uczuć i myśli.

Dziękujemy Pani Bibliotekarce za dzisiejsze spotkanie:)

• Dzień Dinozaura

• Dzień Dinozaura obchodzimy 26 lutego. To świetny moment na poszerzenie wiedzy o tych przerażających gadach, które miliony lat temu panowały na Ziemi. Choć te prehistoryczne zwierzęta wyginęły dawno temu to nadal fascynują ludzi, a w szczególności dzieci.

Święto to obchodzone w naszym przedszkolu było świetną okazją do znalezienia odpowiedzi na pytania przedszkolakow.

Jak wyglądało ich życie? Dlaczego wyginęły?

Przedszkolaki słuchały wierszy i opowiadań z dinozaurem w roli głównej, miały możliwość utrwalania pojęć matematycznych – umiejętność przeliczania, porównywania wyglądu, określania wielkości dinozaurów, segregowania wg określonej cechy. Było też wiele zabaw ruchowych, zajęcia z wykorzystaniem klamerek oraz plastyczne. Dzień Dinozaura upłynął na wielkim odkrywaniu, poszukiwaniu i doświadczaniu, ale przede wszystkim, na kreatywnej zabawie, która jest istotnym źródłem rozwijania zainteresowań dzieci i kształtowania właściwych postaw.

• Pizza w Wiewiórkach

• Pizza, która pochodzi ze słonecznej Italii, na stałe zagościła w menu Polaków. Jej sekret tkwi w prostocie oraz w mnogości wariantów. Podczas realizacji zagadnień z projektu edukacyjnego „Kuchcikowo”, Wiewióreczki przygotowały pizzę.

Zajęcia kulinarne były doskonałą okazję do rozwijania umiejętności matematycznych, społecznych oraz sprawności manualnej ręki. Po połączeniu składników, każde dziecko miało możliwość wyrabiania ciasta.  Po uzyskaniu odpowiedniej konsystencji dzieci, smarowały sosem pomidorowym z bazylią, a następnie układały na całość żółty ser, szynkę lub salami.  Pizza została włożona do piekarnika, a następnie z wielkim apetytem zjedzona na II śniadanie. Każde dziecko miało poczucie sprawstwa i wielkiej satysfakcji z wykonanej pracy. Podczas spożywania poruszyliśmy również kwestie savoir-vivre, zasad jakie obowiązują przy stole, a także zwróciliśmy uwagę na zachowanie porządku po skończonej pracy.

• Zajęcia otwarte dla rodziców w grupie Pszczółki.

• 21 lutego w grupie Pszczółki odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Odwiedziny rodziców były okazją do zaprezentowania im podczas zajęć zdobytej wiedzy oraz umiejętności. W tym dniu obchodziliśmy uroczyście Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, jak ważne jest dbanie o piękną i poprawną polszczyznę, wysłuchały wierszy Juliana Tuwima oraz Jana Brzechwy, wzięły też udział w lekcji kleksografii, podczas któej powstały piękne prace plastyczne.

Dziękujemy rodzicom za przybycie.

• Tygryski i Jeżyki z wizytą w Szkole Podstawowej nr 13 w Będzinie.

• Czas płynie nieubłaganie i nasze najstarsze przedszkolaki już wkrótce dołączą do grona uczniów. To niewątpliwie ważna, ale i trudna chwila w życiu, tak najmłodszych, jak i ich rodziców. Aby uczynić ten moment łatwiejszym i przyjemniejszym oraz jak najlepiej przygotować dzieci do nowej roli podejmujemy szereg różnorodnych działań. I tak, we wtorek 20 lutego br. udaliśmy się na zaproszenie dyrekcji, nauczycieli i uczniów z wizytą do Szkoły Podstawowej nr 13 im. Huberta Wagnera w Będzinie. Przedszkolaki miały okazję spotkać swoich starszych kolegów, szkolnych nauczycieli, wspólnie wesoło bawić się przy muzyce. Zwiedziły imponujący budynek szkoły. Tygryski i Jeżyki uczestniczyły też w prawdziwej szkolnej lekcji. Czas upłynął wszystkim szybko i bardzo miło, a po obawach przed pójściem do szkoły nie pozostał nawet ślad!