• Warsztaty Wielkanocne w grupie Pszczółek.

• Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z wytęsknieniem oczekują zarówno dzieci, jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom.

Z tej właśnie okazji w grupie Pszczółek odbyły się Wielkanocne Warsztaty z udziałem dzieci i rodziców. Wszyscy zebrani z wielkim zaangażowaniem wykonali ozdoby wielkanocne. Na  dzieci czekała też słodka niespodzianka od zajączka, którą musiały odnaleźć, odgadując kolejne zagadki. Dziękujemy Rodzicom za obecność i wspólnie spędzony czas.

• Miejski Przegląd Piosenki Przedszkolnej "Kolorowe Nutki"

• ​​​​​W dniu 27 marca 2024 r. odbył się Miejski Przegląd Piosenki Przedszkolnej "Kolorowe Nutki", w którym nasze przedszkole reprezentowali: Alicja, Tymon, Milena, Pola, Kacper, Anastazja i Zuzanna z grupy Pszczółek. Organizatorem uroczystości było Przedszkole Miejskie Nr 15 w Będzinie. Nasi artyści wspaniale zaprezentowali się na scenie, wykonując piosenkę pt. "Tęcza". Występowi towarzyszyły ogromne emocje, występ sprawił dzieciom wiele radości i satysfakcji. Gratulujemy naszym artystom!

• Dzień Gofra

• 26 marca grupa Zajączki obchodziła Międzynarodowy Dzień Gofra. Przy tej okazji dzieci dowiedziały się skąd pochodzi ta pyszna przekąska, jak powstaje i z czym może być serwowana. Sami również postanowiliśmy udekorować gofry bitą śmietaną, słodkościami, owocami. Gofry smakowały wysmienicie!

• WIELKANOCNE SPOTKANIE W GRUPIE KRASNOLUDKI

• Wielkanoc to święto upamiętniające zmartwychwstanie Jezusa, które spędzamy w gronie rodzinnym. Aby uczcić nadchodzące święta dzieci z grupy Krasnoludki zaprosiły swoich najbliższych na wielkanocne przedstawienie. Dzieci w pięknych strojach recytując wiersze, śpiewając piosenki oraz odgrywając scenki o zwyczajach wielkanocnych, wprowadziły gości w bardzo uroczysty nastrój. Wszystkie dzieci były bardzo zaangażowane i brały aktywny udział w uroczystości.

Było to bardzo miłe spotkanie zakończone wspólnymi życzeniami. Wesołych Świąt!

• „KOLOROWA PISANKA” – RODZINNY KONKURS PLASTYCZNY W GRUPIE TYGRYSKI

• W grupie TYGRYSKI został rozstrzygnięty rodzinny konkurs plastyczny pod hasłem „Kolorowa Pisanka, którego celem było kultywowanie tradycji Świąt Wielkanocnych, rozwijanie umiejętności plastycznych, kształtowanie wrażliwości estetycznej oraz czerpanie radości z procesu rodzinnego tworzenia. Zadanie uczestników polegało na wykonaniu pracy przestrzennej z wykorzystaniem dowolnych materiałów. Za ogromne zaangażowanie i kreatywne podejście do tematu jury w składzie wychowawców przyznało wszystkim uczestnikom I miejsca. Każdy otrzymał dyplom i drobny upominek.

Efekty wspólnych działań dzieci z rodzicami można podziwiać w holu naszego przedszkola.

Serdecznie gratulujemy😊

• X Dziecięcy Festiwal Piosenki Angielskiej

• (...)Ucha nadstawiam, słucham jak gra.

Muzyka we mnie - w muzyce ja (...) A.M.Jopek

Dnia 26 marca 2024r. Amelia i Weronika z grupy TYGRYSKI wzięły udział w X Dziecięcym Festiwalu Piosenki Angielskiej, którego organizatorem było Przedszkole Miejskie nr 2 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Będzinie. Dziewczynki wspaniale zaprezentowały się podczas konkursu wykonując utwór w języku angielskim "My Teddy Bear".

Emocje i stres były ogromne, ale uczestnicy doskonale poradzili sobie z tremą przed liczną publicznością.

Serdecznie gratulujemy Amelce i Weronice oraz życzymy dalszych tak pięknych i odważnych występów:)

• ZAJĘCIE OTWARTE W GRUPIE "MOTYLKI"

• Zajęcia otwarte dla rodziców to jedna z wielu form współpracy przedszkola z rodzicami, w czasie której mają oni okazję zapoznać się między innymi ze sposobami  pracy dydaktyczno-wychowawczej oraz przekonać się jak wiele ich pociechy już potrafią zrobić czy też nad czym należy z dzieckiem popracować. Dnia 25 marca 2024r. w najmłodszej grupie MOTYLKI odbyło się zajęcie otwarte. Rodzice mieli możliwość obserwowania swoich pociech, ich aktywność, koncentrację uwagi oraz zasób umiejętności i wiadomości. Przedszkolaki, jak również nasi dzisiejsi goście chętnie i aktywnie uczestniczyli w proponowanych formach działalności o tematyce wiosennej, gdzie przewodnim tematem zajęć były przygody zielonej żabki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym rodzicom oraz nauczycielom z naszej placówki, którzy obserwowali zajęcia za aktywny udział w bardzo przyjaznej atmosferze, z nutką dobrego humoru.

• Warsztaty Wielkanocne w Zespole Parków Krajobrazowych

• W dniach 22.03.2024r. oraz 25.03.2034r. dzieci z grup WIEWIÓRKI i TYGRYSKI udały się do Zespołu Parków Krajobrazowych w Będzinie, by móc uczestniczyć w warsztatach wielkanocnych.

Zajęcia składały się z części informacyjnej – pogadanki oraz części warsztatowej – warsztaty rękodzieła plastycznego.

Dzieci zobaczyły prezentację  o świecie przyrody w okresie wiosny, o zachowaniach godowych i okresie lęgowym ptaków. Poznały też różne ciekawostki dotyczące tradycji wielkanocnych. Pani pięknie przekazywała dzieciom wiedzę a oni słuchali z zaciekawieniem.

Na koniec zajęć przedszkolaki przygotowały pracę plastyczną przedstawiająca ptaszka w dziupli.

Dziękujemy za przemiłą atmosferę podczas warsztatów dzieci były bardzo zadowolone.