• DZIEŃ KOBIET

• „Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy

i  pierwszy promień bliskiej wiosny (…)

Dla Mamy, Pani i Dziewczynek,

w domu, w przedszkolu, na wycieczce,

każdego dnia dobry uczynek –

to jest od chłopców upominek”

8 marca to wyjątkowy dzień w roku, w którym obchodzą swoje święto wszystkie kobiety – te duże, jak i te małe. Tego dnia chłopcy w każdej grupie składali życzenia dziewczynkom i swoim Paniom oraz wręczali drobne upominki i kwiaty. Słodkie przekąski umiliły dodatkowo ten dzień. Wiele radości sprawiły również dzieciom  przygotowane z tej okazji zabawy i konkurencje. Uśmiechnięte buzie dziewczynek świadczyły o miło spędzonych chwilach, a chłopcy w tym dniu zachowali się jak prawdziwi gentelmani.

Wszystkim Paniom składamy najserdeczniejsze życzenia.

• SPORTOWE SPOTKANIE CZYTELNICZE W GRUPIE "ZAJĄCZKI" I "MOTYLKI"

• W dniu 07.III.2024r. przedszkolaki z grup: Motylki i Zajączki odwiedziła Pani bibliotekarka z Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej z Będzina. Podczas spotkania pani przedstawiła książkę dotyczącą dyscyplin sportowych. Nasze przedszkolaki z ciekawością wysłuchały informacji oraz wspólnie z panią aktywnie pokazały wszystkie poznane dyscypliny sportowe. Na zakończenie spotkania dzieci wykonały prace plastyczną.

Serdecznie dziękujemy za przybycie.

• Ogólnopolski Dzień Dentysty.

• 5 marca przypada Ogólnopolski Dzień Dentysty poświęcony wszystkim stomatologom, którzy zajmują się profilaktyką, diagnozowaniem i leczeniem chorób jamy ustnej. W tym dniu warto zwrócić szczególną uwagę na rolę lekarza dentysty w ochronie zdrowia.

Ten dzień jest dobrą okazją, aby przybliżyć dzieciom specyfikę pracy lekarza stomatologa, aby uświadomić dzieciom, jak ważna jest profilaktyka, czyli codzienne dbanie o zdrowie zębów, o higienę jamy ustnej, a także jak ważne dla zdrowych zębów jest zdrowe odżywianie. W atmosferze zabawy dzieci zdobywały i utrwalały swoją wiedzę, co na pewno  zaprocentuje zdrowymi nawykami, kluczowymi dla utrzymania pięknego uśmiechu na przyszłość.

• Audycja muzyczna

• 5 marca wychowankowie naszego przedszkola byli uczestnikami audycji muzycznej.

Podczas zajęć uczyły się rozumieć i tworzyć muzykę poprzez improwizację. W pierwszej kolejności przy użyciu najcenniejszego instrumentu jakim jest własny głos, a następnie przy pomocy instrumentów perkusyjnych. Najbardziej odważni mieli okazję akompaniować razem z naszym gościem. Muzykowanie odbywało się przy dźwiękach keyboardu, ukulele oraz instrumentów niemelodycznych. Podczas spotkania dzieci wspólnie bawiły się przy popularnym, dziecięcym repertuarze. Przedszkolaki były zachęcane do podejmowania rożnych działań, wzajemnego współdziałania oraz uczenia się poprzez naśladownictwo.

Faktem jest bowiem, że dziecko, które ma kontakt z muzyką, pełniej się rozwija, szybciej reaguje na bodźce zewnętrzne i ma lepszy kontakt ze światem.

• „ZACZYTANE, ZASŁUCHANE MOTYLKI”- CYKL SPOTKAŃ CZYTELNICZYCH W NAJMŁODSZEJ GRUPIE

• W minionym tygodniu najmłodsi z grupy „Motylki” na zajęciach dydaktycznych omawiali szeroko pojętą tematykę bajek i baśni, w obrębie której poznawali literackich bohaterów, słuchali wielu utworów czy bawili się do bajkowych piosenek. Doskonałym dopełnieniem omawianej tematyki było zorganizowanie tygodniowego cyklu spotkań z pracownikami naszego przedszkola pod hasłem: „Zaczytane, zasłuchane Motylki”. Przedszkolaki w skupieniu słuchały różnych pozycji literackich czytanych przez naszych gości. Dziękujemy wszystkim za przybycie. Wiemy, iż rozbudzanie w dzieciach zainteresowania książką już od najmłodszych lat, zanim pójdą do szkoły stanowi fundament ich przyszłego sukcesu. Czas poświecony na czytanie z dziećmi jest bezcenny!

• TYGRYSKI i WIEWIÓRKI w TEATRZE DZIECI ZAGŁĘBIA W BĘDZINIE

• Dnia 4 marca 2024 r. dzieci z grup TYGRYSKI i WIEWIÓRKI  wybrały się do TEATRU DZIECI ZAGŁĘBIA IM. JANA DORMANA W BĘDZINIE na spektakl pt. "Pinokio". Celem wycieczki było m.in. rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji. Pomysłowa scenografia, barwne kostiumy, efekty świetlne, wspaniała muzyka, a przede wszystkim świetna gra aktorów spowodowały, że przedszkolaki z zaciekawieniem śledziły przygody tytułowego drewnianego pajacyka rozdartego między dobrymi radami dorosłych a dziecięcą skłonnością, by być wszędzie i widzieć wszystko.

Gromkie brawa po spektaklu były z pewnością dowodem na to, że wycieczka była udana.

• Dzień Żaby

• W piątek 1.03. dzieci z grupy Krasnoludki obchodziły Dzień Żaby. Podczas nietypowych zajęć dzieci upodobniły się do tych zwierzątek, poprzez piękne zielone stroje. Przedszkolaki poznały zwyczaje, środowisko życia oraz cykl rozwojowy żaby na podstawie prezentacji multimedialnej oraz ilustracji. Wysłuchały również wiersza „Żaba” J. Brzechwy oraz wesoło bawiły się przy piosence „Była sobie żabka mała”. Dzieci podczas zajęć wykonały wiele „żabich” podskoków podczas zabaw ruchowych oraz rozwijały sprawność manualną malując farbami sylwetę sympatycznego zielonego stworzonka.

To był bardzo wesoły dzień  w naszej grupie, podczas którego często można było usłyszeć żabi rechot.

• DZIEŃ PIEGÓW W TYGRYSKACH I Pszczółkach oraz ZAJĄCZKACH

• Piegi są małe, piegi są duże,
            Piegi odnajdziesz w każdej naturze.
            Piegi są kolorowe, ładnie ozdabiają,
            najładniej jednak na buziach wyglądają.

1 marca dzieci z grup TYGRYSKI i PSZCZÓŁKI oraz ZAJĄCZKI obchodziły Dzień Piegów – symbol tolerancji. Dzieci uświadomiły sobie, że choć każde z nich zupełnie inaczej wygląda, wszystkie mają jednakowe prawa. Przedszkolaki poznały piegowatych bohaterów takich jak Pan Kleks i Pippi Langstrumpf. Tego dnia w naszych grupach nie zabrakło „pieguskowych” zabaw, uroczych malowanych piegów na buźkach uśmiechniętych przedszkolaków oraz wesołych prac plastycznych.