• SPOTKANIE CZYTELNICZE Z BIBLIOTEKARZEM W GRUPIE TYGRYSKI ORAZ PSZCZÓŁKI

• Dnia 14 czerwca, we wtorkowe przedpołudnie  grupę starszaków: TYGRYSKI oraz PSZCZÓŁKI odwiedziła pani Ania z Będzińskiej Biblioteki Pedagogicznej na wspólne, już niestety ostatnie przedszkolne czytanie. Przedszkolaki w skupieniu wysłuchały bajeczki o śledziu, który chciał mieć piłkę, następnie krótkiej bajki o bocianie, a także poznały  dalsze ciekawe przygody Elmera- nietypowego słonia w kratkę. Na zakończenie spotkania milusińscy wręczyli pani Ani podziękowanie oraz mały, słodki upominek wyrażając wdzięczność za wspólne, niezwyke ciekawe spotkania czytelnicze.

DZIĘKUJEMY!!!

• "PSZCZÓŁKI" - IV BĘDZIŃSKI RAJD PRZEDSZKOLAKÓW

• 13 czerwca 2022 roku reprezentacja z grupy "Pszczółki" udała się pod opieką swoich pań aby uczestniczyć w IV Będzińskim Rajdzie Przedszkolaka, mającym na celu wzbogacanie wiedzy o kulturze i legendach naszego miasta, popularyzację walorów krajoznawczo-turystycznych i form aktywnego wypoczynku. Z powodu mało sprzyjających warunków atmosferycznych Rajd będzińskich przedszkolaków odbył się w budynku Przedszkola Miejskiego nr 14. "Pszczółki" obejrzały legendę o diabłach z Góry Dorotki,  śpiewały piosenkę o będzińskim rajdzie a także ze smakiem pałaszowały kiełbaskę z grila :) Na zakończenie otrzymały medale, upominki i dyplom! To był bardzo udany dzień!

Ogromne podziękowania składamy "Pszczółkowym Tatusiom": Panu Mariuszowi i Panu Krzysztofowi za pomoc i możliwość bezpiecznego i sprawnego przejazdu :) DZIĘKUJEMY !!!

• PRZYTUL SIĘ DO DRZEWA - Kampania Ogólnopolska

• Wiosna to czas kiedy w lasach pojawiają się pierwsze alerty przeciwpożarowe. Wraz ze wzrostem temperatur ściółka leśna wysycha i coraz łatwiej o pożar lasu. W czerwcu 2022 roku w tygodniu dobrych uczynków zorganizowano ogólnopolską kampanię PRZYTUL się do DRZEWA. Akcja ta ma celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, uczula na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru. Nasze przedszkole aktywnie włączyło się do akcji i PRZYTULENIA DRZEWA! Pokazaliśmy, że kochamy nasze lasy i chronimy je przed powstawaniem pożarów.

• Wycieczka Tygrysków do Palmiarni w Gliwicach

Dnia 09.06.2022r. dzieci z grupy Tygryski uczestniczyły w wycieczce do Palmiarni Miejskiej w Gliwicach. Głównym celem wycieczki było pogłębienie wiedzy przyrodniczej oraz zwrócenie uwagi na różnorodność gatunkową świata roślin i zwierząt. Przedszkolaki zwiedziły pawilony tematyczne, podziwiały efektowne okazy przyrodnicze: tropikalne rośliny, kaktusy, palmy, terraria z gadami, akwaria z rybami. Dzieci wspaniale spędziły czas, wycieczka była miłym urozmaiceniem i sprawiła im dużo radości i wielu wrażeń.

• SPORTOWY DZIEŃ RODZINY W "Pszczółkach"

• "Mama, tata, siostra, brat

I ja – to mój mały świat!

Dużo słońca, czasem grad

– To wesoły jest mój świat!"

7 czerwca po południu Grupa Pszczółki wraz z nauczycielami zaprosiła swoich najbliższych na wspólne świętowanie DNIA RODZINY :) Wszystkich obowiązywał strój sportowy, gdyż zabawom i konkurekcjom nie było końca! Oczywiście aby wprowadzić zebranych w świąteczny nastrój Pszczółki zaśpiewały piosenkę pt. "Moja Wesoła Rodzinka" oraz wyrecytowały wiersz dla ukochanych Rodziców. Kolejnym punktem spotkania była tzw. "zagadkowa galeria obrazów" , gdzie rodzice samodzielnie musieli odgadnąć, który portret rodziny namalowała ich pociecha - ojj działo się :) i śmiechu było mnóstwo! Następnie rozpoczęły się zmagania sportowe: bieg ze związanymi nogami, strzał na bramkę, bieg z woreczkiem na głowie czy przenoszenie piłeczki na łyżce! Ubaw był po pachy, wszyscy kibicowali i zasłużyli na medale - własnoręcznie wykonane przez "Pszczółki"! Dziękujemy naszej "Pszczółkowej Rodzinie" za tak liczny udział, zaangażowanie, dystans do siebie i chęć wspólnej zabawy! Gratulujemy kondycji i WSZYSTKIM życzymy pięknych, rodzinnych chwil :)

• "Historia mamy i taty" w Wiewiórkach

• W roku szkolnym 2021/2022 Wiewióreczki brały udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Dzieci na scenie". Głównymi celami projektu to tworzenie sytuacji edukacyjnych budujących wrażliwość dziecka, w tym wrażliwość estetyczną, zaspokajanie potrzeby tworzenia sztuki, wzmacnianie wiary we własne możliwości. Przez ten okres dzieci realizowały zagadania dot. teatru i uczyły się jak być aktorami.
            Są takie dni w przedszkolnym kalendarzu, do których wszystkie dzieci przygotowują się bardzo solidnie i na które czekają z wypiekami na twarzy.
            „Historia mamy i taty” to przedstawienie przygotowane przez najmłodszych pełne wzruszeń, radości i uśmiechu. W którym to dzieci przedstawiły historię swoich rodziców sprzed lat. Dzieci z wielkim zaangażowaniem prezentowały swoje zdolności aktorskie, taneczne i wokalne. Dzieci ukazały „miodowe lata” swoich najbliższych a ich miłość, szacunek trwają do dnia dzisiejszego.

Niech w każdej naszej rodzinie będzie prawdziwe love story :)

• Warsztaty rodzinne w Wiewiórkach

• 06 czerwca 2022 to wyjątkowy dzień w kalendarzu gdzie Wiewióreczki po raz pierwszy zaprosiły swoich rodziców do przedszkola na warsztaty z okazji Święta Rodziny. Dzieci zaprezentowały piosenkę z wykorzystaniem instrumentów a następnie zaprosiły swoich rodziców do wspólnych zabaw tanecznych. Gwar, śmiech i radość słychać było w całym przedszkolu. Po wysiłku tanecznym zaproszeni goście przystąpili do ozdabiania styropianowych  serc. Kreatywność rodziców nie miała końca. Wszystkie prace były wyjątkowe i bardzo kolorowe.

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę, miłą atmosferę oraz zaangażowanie i oby takich warsztatów było więcej w tak wspaniałym gronie :)