• Dzień Jednorożca w grupie Pszczółki.

          • Dzisiejszego dnia sala Pszczółek zamieniła się w magiczną krainę jednorożców. To wszystko za sprawą maskotek jednorożców, książek o jednorożcach oraz dzieci w przebraniach jednorożców. Dzień Jednorożca był okazją do poznania bliżej tych mitycznych, magicznych stworzeń, które są symbolem łagodności, czystości, mądrości, inteligencji i siły oraz wspaniałości, które zachwycają wyobraźnię dziecka i wprowadzają je do świata fantazji. Podczas zajęć dzieci słuchały ciekawych opowiadań o jednorożcach, ćwiczyły swoją pamięć i spostrzegawczość, ukłądając puzzle oraz grając w memory z obrazkami jednorożców, kolorowały też portrety jednorożców. 

          • SPOTKANIE DZIECI Z GRUPY MOTYLKI I KRASNOLUDKI ZE STOMATOLOGIEM

          • Dnia 10 kwietnia 2024r. dzięki uprzejmości mamy Jakuba M. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie przedszkolaków z grupy „Motylki” i „Krasnoludki” z przesympatyczną Panią stomatolog i jej asystentkami z Polikliniki Tarabuła-Dent z Będzina. Celem dzisiejszych zajęć było uświadomienie konieczności dbania o higienę jamy ustnej już od najmłodszych latach. Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały pogadanki na temat właściwej higieny, poznały sposoby prawidłowego szczotkowania zębów, gdzie ogromną atrakcją były ćwiczenia praktyczne na modelu uzębienia. Dzisiejsze spotkanie wzbogaciło wiedzę maluchów na temat dbałości o piękny uśmiech i zachęciło do wizyty w gabinecie stomatologicznym. Każdy przedszkolak otrzymał drobny upominek od naszych gości, a my w ramach podziękowania za cenne wiadomości i miłe spotkanie wręczyliśmy samodzielnie wykonane laurki oraz drobny upominek w postaci zdrowej niespodzianki.

            Dziękujemy za wizytę.

          • Zajęcia otwarte w grupie Wiewiórki

          • Zajęcia otwarte dla rodziców to jedna z wielu form współpracy przedszkola z rodzicami, w tym czasie której mają oni okazję zapoznać się między innymi ze sposobami pracy dydaktyczno-wychowawczej oraz przekonać się jak wiele ich pociechy już potrafią. Mogą również się przekonać co jeszcze należy zrobić czy też nad czym należy z dzieckiem popracować.

            Dnia 08 kwietnia 2024r. w grupie Wiewiórki odbyły się zajęc otwarte. Rodzice mieli możliwość obserwowania swoich pociech, ich aktywność, koncentrację uwagi oraz zasób umiejętności i wiadomości. Przedszkolaki, jak również nasi dzisiejsi goście chętnie i aktywnie uczestniczyli w proponowanych formach działalności.

             

            Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym rodzicom, bliskim oraz nauczycielom z naszej placówki, którzy obserwowali zajęcia za ich aktywny udział.

          • Warsztaty w Zespole Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego

          • W dniu 04.04.2024r., dzieci z grupy Żabki, udały się do Zespołu Parków Krajobrazowych w Będzinie, by uczestniczyć w warsztatach - "Cztery pory roku w lesie - Wiosna".

            Zajęcia składały się z części informacyjnej oraz części warsztatowej. Dzieci zobaczyły prezentację, dotyczącą przyrody w okresie wiosennym, m.in. o zachowaniach godowych i okresie lęgowym ptaków, a także wzbogaciły wiadomości na temat drzew oraz kwiatów. Pani Ewa, przekazywała wiele informacji, które Żabki z zaciekawieniem wysłuchały. Na koniec zajęć, przedszkolaki wykonały pracę plastyczną, przedstawiającą ptaszka w kolorowym otoczeniu.

            Dziękujemy za przemiłą atmosferę podczas warsztatów, dzieci jak zawsze były bardzo zadowolone.

          • DZIEŃ MARCHEWKI W GRUPIE MOTYLKI, PSZCZÓŁKI, ZAJĄCZKI, TYGRYSKI, KRASNOLUDKI

          • 4 i 5 kwietnia 2024r. były dniami wyjątkowo pomarańczowymi, marchewkowymi, zdrowymi i witaminowymi, bowiem w tych dniach przedszkolaki z grup MOTYLKI, PSZCZÓŁKI, ZAJĄCZKI, KRASNOLUDKI i TYGRYSKI poznały budowę, walory i zalety marchewki. Dowiedziały się między innymi jak bardzo jest zdrowa, zawiera wiele cennych witamin, składników odżywczych i korzystnie wpływa na skórę, włosy oraz wzrok. Te dni przepełnione były marchewkowymi działaniami dydaktycznymi, zabawami ruchowymi, a ich zwieńczeniem była degustacja marchewkowego soku i chrupanie marchewkowych talarków. Dzięki powyższym działaniom prowadzonym już od najmłodszych lat, rozbudzamy u dzieci zainteresowania własnym zdrowiem, potrzebę prawidłowego odżywiania się oraz rozróżniania produktów warunkujących zdrowie.

          • Dzień Tęczy

          • Dzień Tęczy obchodzony jest 3 kwietnia. To nietypowe święto wpisało się na stałe w kalendarz przedszkolny i nadaje niezwykły koloryt dnia poprzez barwne prace plastyczne i zabawy.

            Żabki już wiedzą, że tęcza to zjawisko optyczne i meteorologiczne występujące w postaci charakterystycznego wielobarwnego łuku, widocznego gdy słońce oświetla krople wody w ziemskiej atmosferze. Tęcza powstaje w wyniku rozszczepienia światła załamującego się i odbijającego się wewnątrz kropli wody (np. deszczu) o kształcie zbliżonym do kulistego.

            Przedszkolaki wykonały doświadczenie tworząc tęczę w warunkach sali przedszkolnej, wysłuchały opowiadania na temat zasady powstawania tęczy, jej rodzajów i wyglądu, a następnie wykonały teczową pracę plastyczną, kończąc zajęcie zabawą muzyczną.

          • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

          • 2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie. W tym dniu dzieci z naszego przedszkola uczestniczą w wydarzeniu, jakim są "Niebieskie Igrzyska".

            Niebieskie Igrzyska są formą obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu przypadającego na 2 kwietnia oraz Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu, jakim jest miesiąc kwiecień.

            W poszczególnych grupach realizowano warsztaty pod tytułem "Jesteśmy różni i pomagamy sobie", które miały na celu nauczyć dzieci dostrzegać różnice i podobieństwa między sobą, a także zwiększyć poziom tolerancji i akceptacji inności, jak również uwarażliwić na potrzeby innych, uświadomić im potrzebę wspierania oraz pomagania w pojawiających się trudnościach.