• Międzynarodowy projekt edukacyjny "Z kulturą mi do twarzy" w Żabkach, Krasnoludkach, Wiewiórkach, Motylkach i Pszczółkach

          • Od 1 października 2021 r. do 14 maja 2022r. w naszym przedszkolu realizowany był ogólnopolski projekt „Z kulturą mi do twarzy”. Głównym celem projektu było wprowadzanie dzieci w świat wartości oraz promowanie kultury w szerokim zakresie .

            Projekt powstał w oparciu o aktualną podstawę programową. Honorowy patronat nad projektem objął Minister Edukacji Narodowej oraz kujawsko-pomorski Kurator Oświaty.

            Grupy Żabki, Krasnoludki, Wiewiórki, Motylki, Pszczółki realizowały zadania projektowe z zakresu pięciu modułów: W krainie muz, Piękno regionu, Kultury świata, Tu jest moje miejsce oraz Kocham, lubię, szanuję.

            Miło nam poinformować, iż po weryfikacji spełnienia regulaminowych wymogów nasze przedszkole otrzymało Certyfikat projektu.

            Serdecznie zapraszamy do albumu fotograficznego projektu.

          • Dzień Rodziny i międzynarodowy projekt "Dzieci na scenie" w Żabkach

          • Dzieci z grupy "Żabki" aktywnie działają w międzynarodowym projekcie edukacyjnym pod nazwą "Dzieci na scenie". Głównym celem projektu jest tworzenie sytuacji edukacyjnych budujących wrażliwość dziecka, w tym wrażliwość estetyczną, zaspokajanie potrzeby tworzenia sztuki oraz wzmacnianie wiary we własne możliwości.

            Jednym z zadań zrealizowanym przez przedszkolaki było przygotowanie przedstawienia z okazji Dnia Rodziny, które nosiło tytuł "Historia mamy i taty". Dzieci z wielkim zaangażowaniem prezentowały swoje zdolności aktorskie, taneczne i wokalne. Tego dnia przenieśliśmy się w czasy wczesnej młodości rodziców naszych przedszkolaków do momentu kiedy to "mocno między nimi zaiskrzyło". "Potem nastał czas szczęśliwy, mówią że miodowy".

            Dzieci życzyły swoim rodzicom by zawsze tworzyli tak wspaniałą rodzinę i żeby trwało prawdziwe love story.

            Jak na święto najbliższych przystało nie mogło zabraknąć również prezentów przygotowanych od serca :-)

          • TYGRYSKI W MIEJSKIEJ I POWIATOWEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W BĘDZINIE

          • Dnia 24.05.2022r. grupa TYGRYSKI już po raz kolejny wybrała się pieszo na zajęcia  do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie. Na początku dzisiejszego  bibliotecznego spotkania przedszkolaki obejrzały wystawę  eksponującą nagrodzone prace w ramach ogólnopolskiego konkursu ekologicznego pt. „Pszczoły z Eko-szkoły”, w którym brała udział nasza Hania i zdobyła I miejsce. Następnie dzieci udały się do oddziału dla dzieci i młodzieży, gdzie czekały na nich ciekawe zajęcia o drzewach, przygotowane przez panią Aleksandrę. W tajemniczych szufladkach  milusińscy szukali jajeczek z nietypowymi pytaniami o drzewach, na które to odpowiedzi znaleźliśmy w fachowej literaturze. Tygryski zgadywały odpowiedzi na pytania m.in: „Czy drzewa mają pryszcze?”, „Czy drzewa mają usta?”, „Czy drzewa oddychają?”. Ponadto toczyły się rozmowy o rodzajach drzew, ich budowie oraz nasionach. Na zakończenie zajęć przedszkolaki wykonały prace plastyczną „Wesołe drzewka” i zrobiły pamiątkowe zdjęcie  z bibliotecznym drzewkiem Andersena.

            Dziękujemy raz jeszcze za bardzo pouczające spotkanie i… do zobaczenia!

          • Międzynarodowy Dzień Żółwia w grupie Krasnoludki i Zajączki.

          • 23 maja grupa Zajączki i Krasnoludki obchodziła Światowy Dzień Żółwia. Krasnoludki i Zajączki dowiedziały się czym odżywiają się żółwie, z czego zbudowane jest ich ciało, jak funkcjonują i jak o nie dbać. Poznały także różne gatunki żółwi i określały różnice między nimi. Każda z grup wykonała wspaniale pracę plastyczne a na koniec poznały bohaterów książek i filmów, które są żółwiami. Ten dzień uświadomił dzieciom jak delikatnym zwierzęciem jest żółw i jak wiele trzeba włożyć trudu w opiekę nad nim. 

             

          • „RODZINNY PORTRET”- KONKURS PLASTYCZNY W GRUPIE TYGRYSKI

          • Na początku maja 2022r. W grupie TYGRYSKI został ogłoszony rodzinny konkurs plastyczny pod hasłem : RODZINNY PORTRET”. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na Rodzinę, najbliższe środowisko rozwoju dziecka, rozwijanie twórczej aktywności plastycznej, kształtowanie wrażliwości estetycznej oraz czerpanie radości z procesu rodzinnego tworzenia. Zadaniem uczestników było zaprezentowanie na arkuszu kartki A3 lub A4 wizerunku swojej rodziny. Dzięki wykorzystaniu różnorodnego materiału plastycznego, różnych technik oraz zaangażowaniu dzieci i rodziców powstały najpiękniejsze portrety. Jury w składzie wychowawców przyznało wszystkim uczestnikom I miejsca. Każdy otrzymał dyplom i drobny upominek.

            Serdeczne gratulacje !!!

             

          • XXIII Miejski Przegląd Małych Form Scenicznych

          • Dzieci z grupy  TYGRYSKI: Aleksander K., Julia R., Hanna S., Natalia S., Oliwia B. oraz dzieci z grupy PSZCZÓŁKI w składzie: Natasza B., Oliwia Ż., Marcel G., Magdalena S., Marcel B., Hanna S. wzięły udział w tegorocznym, już XXIII Miejskim Przeglądzie Małych Form Scenicznych reprezentując tym samym naszą placówkę w niezwykle teatralnym, będzińskim konkursie. Nasze Przedszkolaki pod kierunkiem swoich nauczycieli przygotowały spektakl teatralny pt. „NADZIEJA JEST W NAS!”. Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż komisja konkursowa po obejrzeniu wszystkich zgłoszonych przedstawień przyznała naszej placówce WYRÓŻNIENIE. Tradycyjnie, jak co roku organizatorzy postanowili przyznać nagrody indywidualne za najlepsze kreacje aktorskie. Tymi nagrodami uhonorowano wielu małych aktorów, wśród których znalazł się Aleksander K., który znakomicie wcielił się w rolę lekarza. Dnia 18 maja na deskach Teatru Dzieci Zagłębia odbyło się uroczyste  zakończenie XXIII Miejskiego Przeglądu Małych Form Scenicznych, podczas którego  obdarowani zostaliśmy miłymi słowami, gromkimi brawami oraz nagrodami.

             

             

          • ŚWIATOWY DZIEŃ PSZCZOŁY U TYGRYSKÓW, PSZCZÓŁEK I ŻABEK

          • „Wyleciały pszczoły z ula

            Lecą do ogrodu

            Będą zbierać pyłek z kwiatków

            Do produkcji miodu.

            Bo te pszczółki to pracusie

            I pełno ich wszędzie

            Krzątają się jak w ukropie

            Dobry miodek będzie”.

             

            Od 2013 roku, dokładnie 20 maja obchodzony jest ŚWIATOWY DZIEŃ PSZCZÓŁ. Jego celem jest zwrócenie uwagi na znaczenie pszczół dla środowiska, ludzi oraz ich ochronę przed wyginięciem. Dzieci z grupy TYGRYSKI i PSZCZÓŁKI spędziły również ten dzień pod znakiem pszczoły przychodząc na  zajęcia dydaktyczne w strojach czarno-żółtych. Przedszkolaki poznały budowę pszczoły, obejrzały filmik edukacyjny o życiu tych pożytecznych owadów, wtajemniczone zostały pokrótce w pracę pszczelarza oraz wysłuchały kilku ciekawostek o tych malutkich stworzeniach. Zajęcia dydaktyczne urozmaiciły zadania matematyczne z pszczółką w roli głównej, pląsy, zabawy muzyczno-ruchowe oraz wspólne wykonanie ula. Zwieńczeniem zajęć była  degustacja pysznego miodu z chrupiącym wafelkiem.

            To był bardzo pracowity i słodki dzień.